Filtruj według

Pojemność
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Cena
0 2
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Kondensatory tantalowe SMD

Kondensatory tantalowe SMD - W tej kategorii oferujemy kondensatory tantalowe SMD. Wykorzystuje się je w podobnych sytuacjach, jak pozostałe rodzaje kondensatorów. Warto jednak zwrócić uwagę na ich wyjątkowe właściwości, ponieważ przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów często przewyższają one możliwości zarówno kondensatorów elektrolitycznych, jak i ceramicznych. Kondensator tantalowy łączy w sobie zalety obu wymienionych rodzajów - znakomicie radzi sobie z filtrowaniem sygnałów wysokich i niskich. Oprócz tego charakteryzuje się wyjątkową stabilnością, małymi wymiarami, niską indukcyjnością szeregową (ESL) oraz niskim poziomem rezystancji szeregowej (ESR). Kondensatory w tej kategorii przeznaczone są do montażu powierzchniowego (obudowa SMD).

Ilość produktów: 2
Loading...

Kondensator tantalowy 10uF/16V SMD - B - 10szt.

Pojemność: 10 uF, Napięcie: 16 V, Tolerancja: 20 %, Obudowa: SMD B. Zestaw składa się z 10 szt. kondensatorów. 
Indeks: PAS-03994
Indeks: PAS-03994
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 2,98 zł Cena 2,98 zł

Kondensator tantalowy 22uF/16V SMD - B

Pojemność: 22 uF, Napięcie: 16 V, Tolerancja: 10 %, Obudowa: SMD B
Indeks: PAS-00427
Indeks: PAS-00427
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 0,00 zł Cena 0,00 zł

Kondensatory tantalowe SMD

Kondensator to komponent elektroniczny składający się z dwóch okładek wykonanych z przewodników oraz dzielącego je dielektryka. W przypadku kondensatora tantalowego (które nasz sklep oferuje), za okładkę obiera się zazwyczaj sproszkowany, spieczony tantal, na którym wytworzona zostaje cienka warstwa dielektryka (Ta2O5 - pięciotlenek tantalu), natomiast drugą okładkę tworzy dwutlenek manganu (MnO2). Jest to niedrogi materiał półprzewodnikowy, dzięki czemu kondensator jest bardzo trwały i niezawodny (wynika to między innymi z właściwości samonaprawczych MnO2). Warto pamiętać, że w ekstremalnych warunkach, przy bardzo wysokiej temperaturze i w obecności tlenu może spowodować zapłon - z tego powodu należy zachować odpowiednie środki ostrożności.

Czy kondensatory tantalowe to kondensatory elektrolityczne?

Kondensatory tantalowe nazywane są czasami kondensatorami elektrolitycznymi z elektrolitem w stałym stanie skupienia. Stosowane są do filtrów, odsprzęgania sygnałów lub magazynowania energii. Świetnie sprawdzają się także w układach wykorzystywanych w lotnictwie, w implantach stosowanych w medycynie, laptopach, urządzeniach mobilnych czy w systemach automatyki i kontroli. Jednym z największych atutów tego rodzaju kondensatorów jest przyczynianie się do miniaturyzacji urządzeń. W stosunku do niewielkich rozmiarów, pojemność tych komponentów jest bardzo wysoka - posiadają najwyższy poziom gęstości pojemnościowej ze wszystkich rodzajów kondensatorów. Dzięki tej właściwości, znakomicie sprawdzają się one jako elementy przeznaczone do montażu powierzchniowego (SMD). Atutem jest też stosunkowo niska cena (biorąc pod uwagę wysoką wydajność).

Co oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz kondensatory tantalowe SMD o pojemnościach 1 µF, 4,7 µF, 10 µF, 22 µF, 47 µF i 100 µF. Dostępne są rozmiary oznaczone są jako SMD A, SMD B i SMD C - im litera bliższa początku alfabetu, tym rozmiary elementu są mniejsze. Dopuszczalne napięcia to 10 V lub 16 V.