Filtruj według
Cena
379 379
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (533) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Akcesoria do modułów Intel

Ilość produktów: 1
Loading...

Intel Galileo - kompatybilny z Arduino

Moduł w pełni kompatybilny z Arduino o wydajności 32-bitowego procesora klasy Intel Pentium. A jak Ty go wykorzystasz?
Indeks: ARD-02055
Indeks: ARD-02055
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 379,00 zł Cena 379,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Akcesoria do modułów IoT Intel

Prototypowo – szkoleniowy charakter modułów Intel Galileo Board, a także nakładek i rozszerzeń dla minikomputerów Intel Edison oraz Intel Joule, naturalnie wymusza konieczność stosowania przewodów połączeniowych. Pozwalają one na podpięcie do płytek zewnętrznych modułów wykonawczych, czujnikowych czy oświetleniowych. Dlatego udostępniliśmy w naszym sklepie zestawy uniwersalnych przewodów z wtykami męsko-męskimi, męsko-żeńskimi oraz żeńsko-żeńskimi, nadające się nie tylko do podłączania modułów, ale także łączenia z płytkami stykowymi.

Zasilacze (nie tylko) dla modułów Intel

W tej kategorii znajdziesz niedrogie i wydajne zasilacze wtyczkowe, oferujące napięcie wyjściowe 12 V i wydajność prądową 2,1 A lub 2,5 A. Mamy także ponad 3-amperowe zasilacze impulsowe, podłączane do sieci za pomocą dwużyłowego przewodu (co oznacza, że – podobnie jak zasilacze wtyczkowe – są one przeznaczone do zasilania urządzeń w II klasie izolacji, bez przewodu uziemiającego). Wybierając zasilacz do swojej płytki Intel Galileo Board lub innego urządzenia, koniecznie sprawdź rodzaj i polaryzację wtyku DC. Z pozoru podobne złącza różnią się średnicą wewnętrznego bolca (2,1 mm lub 2,5 mm) oraz polaryzacją (najczęściej środkowy bolec to biegun dodatni, a metalowa tulejka – masa, czyli biegun ujemny).

Płytki stykowe, czyli prototyp w kilkanaście minut

Jeżeli kompletujesz najpotrzebniejsze akcesoria do modułów firmy Intel, koniecznie zadbaj o to, by na liście zakupów znalazła się też prototypowa płytka stykowa. Tego rodzaju płytki od lat stanowią najlepszą bazę do szybkiego i prostego budowania prototypów układów elektronicznych. Pozwalają nie tylko natychmiast przetestować kluczowe fragmenty projektowanego urządzenia (lub nawet całe układy), ale także zaoszczędzić na elementach elektronicznych, które – przez brak konieczności ich lutowania – można po rozmontowaniu prototypu wykorzystać do następnego projektu. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko same płytki, ale także zestawy z kompletem różnokolorowych przewodów łączących oraz wygodną w użyciu płytką, pozwalającą na zasilanie budowanego prototypu za pomocą różnych źródeł napięcia.

Akcesoria do modułów Intel - FAQ

Określenie “zasilacz modułowy” odnosi się do formy urządzenia (podłączane bezpośrednio do sieci, bez pośrednictwa gniazda elektrycznego). Natomiast nazwa “zasilacz impulsowy” określa sposób przetwarzania energii elektrycznej w obrębie urządzenia zasilającego (taki rodzaj zasilacza posiada wbudowaną przetwornicę napięcia). Oznacza to, że zasilacz modułowy może jednocześnie być (lub nie być) impulsowy - i odwrotnie.

Zasilacze impulsowe służą przede wszystkim do zasilania instalacji i urządzeń elektronicznych wrażliwych na wahania napięcia oraz inne zakłócenia sieciowe, przede wszystkim sprzętu RTV, komputerów czy ładowarek do smartfonów i podobnych urządzeń.

Komputery stacjonarne wykorzystują zwykle zasilacze o mocy 300-600 W, natomiast laptopy ok. 60-200 W (w obydwu przypadkach bardziej intensywna eksploatacja generuje większe zapotrzebowanie na moc). Uwaga - jeśli wybierasz zasilacz o większej mocy, niż oryginalny, pamiętaj sprawdzić, czy zgadza się nominalna wartość napięcia! W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia sprzętu.