Moduły IoT firmy Intel szybko podbiły serca wielu majsterkowiczów i zawodowych konstruktorów. Zaoferowały im one ogromną moc obliczeniową procesorów Intel Atom, wsparcie dla grafiki z pomocą GPU Intel HD Graphics, a także spore ilości wbudowanej pamięci i szerokie możliwości komunikacji bezprzewodowej WiFi/Bluetooth. Jednak niezależnie od wygórowanych parametrów, podobnie jak każdy inny zestaw ewaluacyjny, także minikomputery Intel potrzebują do pracy podstawowych akcesoriów, które znajdziesz w różnych wersjach w tej kategorii.
Akcesoria do modułów Intel
Intel Galileo - kompatybilny z Arduino
Moduł w pełni kompatybilny z Arduino o wydajności 32-bitowego procesora klasy Intel Pentium. A jak Ty go wykorzystasz?- EOL
- Darmowa dostawa
Zobacz również
- Sprężone powietrze Esperanza
- Kulki magnetyczne
- Enkodery
- Filamenty PLA Pro
- DŁUGOPISY 3D
- Filamenty smart ABS
- Tablety
- SPRĘZONE POWIETRZE DO CZYSZCZENIA
- Filamenty Refill - bez szpuli
- Lampy zewnętrzne LED
- Akumulatory Li-Fe
- Filamenty TPU i Flex
- Lokalizatory GPS
- Filamenty Silk
- Drukarki 3D Anet
- Android Box Smart TV
- Filamenty Satin
- GŁOŚNIKI PRZENOŚNE
- Filament fluorescencyjne
- Moduły i zestawy Intel
- Drukarki 3D Zortrax
- Modele i pojazdy RC
- Kamery internetowe
- Zestawy startowe Intel
- Ładowarki
- Części zamienne
- Zasilacze 12v 10a
- Worki strunowe
- Książki o Raspberry Pi
- Drukarki i pióra 2D
- Rozszerzenia i nakładki Intel
- Filamenty Zortrax
- Drony Syma
- Moduły dźwiękowe Arylic
- Banana Pi
- Czujniki i alarmy
- CubieBoard
- Hexbug - zabawki
- Dzwonki i wizjery
- Siłowniki liniowe
- Oświetlenie LED
- Sygnalizatory LED
- Drukarki 3D Dobot
- Drony DJI Mavic - akcesoria i drony
- Klimatyzacja i ogrzewanie
- Drony DJI Mavic
- Zegarki SmartWatch
- Drukarki 3D MakerPi
- Drony DJI Phantom
- SMD 1206
- LittleBits
- Drony DJI Inspire
- Drukarki 3D Artillery
- Raspberry Pi 2B+
- Drukarki 3D Urbicum
- KONDENSATORY SMD
- Drukarki 3D Goofoo
- Drukarki 3D ATMAT
- Spresense Sony
- KONDENSATORY SMD
- Drukarki 3D Makeblock
- Sterowniki oświetlenia AST
- Coolseer - automatyka domowa
- WALIZKI NA DRONA
- Orange Pi
- WowWee
- Exta Free - czujniki i moduły
- Rock Pi
- AMK - automatyka i sterowanie
Akcesoria do modułów IoT Intel
Prototypowo – szkoleniowy charakter modułów Intel Galileo Board, a także nakładek i rozszerzeń dla minikomputerów Intel Edison oraz Intel Joule, naturalnie wymusza konieczność stosowania przewodów połączeniowych. Pozwalają one na podpięcie do płytek zewnętrznych modułów wykonawczych, czujnikowych czy oświetleniowych. Dlatego udostępniliśmy w naszym sklepie zestawy uniwersalnych przewodów z wtykami męsko-męskimi, męsko-żeńskimi oraz żeńsko-żeńskimi, nadające się nie tylko do podłączania modułów, ale także łączenia z płytkami stykowymi.
Zasilacze (nie tylko) dla modułów Intel
W tej kategorii znajdziesz niedrogie i wydajne zasilacze wtyczkowe, oferujące napięcie wyjściowe 12 V i wydajność prądową 2,1 A lub 2,5 A. Mamy także ponad 3-amperowe zasilacze impulsowe, podłączane do sieci za pomocą dwużyłowego przewodu (co oznacza, że – podobnie jak zasilacze wtyczkowe – są one przeznaczone do zasilania urządzeń w II klasie izolacji, bez przewodu uziemiającego). Wybierając zasilacz do swojej płytki Intel Galileo Board lub innego urządzenia, koniecznie sprawdź rodzaj i polaryzację wtyku DC. Z pozoru podobne złącza różnią się średnicą wewnętrznego bolca (2,1 mm lub 2,5 mm) oraz polaryzacją (najczęściej środkowy bolec to biegun dodatni, a metalowa tulejka – masa, czyli biegun ujemny).
Płytki stykowe, czyli prototyp w kilkanaście minut
Jeżeli kompletujesz najpotrzebniejsze akcesoria do modułów firmy Intel, koniecznie zadbaj o to, by na liście zakupów znalazła się też prototypowa płytka stykowa. Tego rodzaju płytki od lat stanowią najlepszą bazę do szybkiego i prostego budowania prototypów układów elektronicznych. Pozwalają nie tylko natychmiast przetestować kluczowe fragmenty projektowanego urządzenia (lub nawet całe układy), ale także zaoszczędzić na elementach elektronicznych, które – przez brak konieczności ich lutowania – można po rozmontowaniu prototypu wykorzystać do następnego projektu. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko same płytki, ale także zestawy z kompletem różnokolorowych przewodów łączących oraz wygodną w użyciu płytką, pozwalającą na zasilanie budowanego prototypu za pomocą różnych źródeł napięcia.
Akcesoria do modułów Intel - FAQ
Określenie “zasilacz modułowy” odnosi się do formy urządzenia (podłączane bezpośrednio do sieci, bez pośrednictwa gniazda elektrycznego). Natomiast nazwa “zasilacz impulsowy” określa sposób przetwarzania energii elektrycznej w obrębie urządzenia zasilającego (taki rodzaj zasilacza posiada wbudowaną przetwornicę napięcia). Oznacza to, że zasilacz modułowy może jednocześnie być (lub nie być) impulsowy - i odwrotnie.
Zasilacze impulsowe służą przede wszystkim do zasilania instalacji i urządzeń elektronicznych wrażliwych na wahania napięcia oraz inne zakłócenia sieciowe, przede wszystkim sprzętu RTV, komputerów czy ładowarek do smartfonów i podobnych urządzeń.
Komputery stacjonarne wykorzystują zwykle zasilacze o mocy 300-600 W, natomiast laptopy ok. 60-200 W (w obydwu przypadkach bardziej intensywna eksploatacja generuje większe zapotrzebowanie na moc). Uwaga - jeśli wybierasz zasilacz o większej mocy, niż oryginalny, pamiętaj sprawdzić, czy zgadza się nominalna wartość napięcia! W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia sprzętu.