Filtruj według
Cena
79 109
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (533) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Laminarka - Laminatory do folii

Ilość produktów: 3
Loading...

Laminator Tracer TRL-A3 - A5/A4/A3

Laminator przeznaczony do użytku w biurze. Posiada możliwość laminowania na zimno.
5.0 (2)
Indeks: KAP-09593
Indeks: KAP-09593
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 109,00 zł Cena 109,00 zł
  • Darmowa dostawa

Laminator Tracer TRL-A4 A5/A4

Laminator przeznaczony do użytku w biurze. Posiada możliwość laminowania na zimno.
5.0 (1)
Indeks: KAP-09592
Indeks: KAP-09592
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 79,90 zł Cena 79,90 zł
  • Darmowa dostawa

Laminator Esperanza AEON EFL003 - A3

Laminator przeznaczony do użytku w biurze. Posiada możliwość laminowania na zimno .
Indeks: ESP-12180
Indeks: ESP-12180
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 103,90 zł Cena 103,90 zł
  • Darmowa dostawa

Techniki laminowania

Stosowane obecnie laminatory różnią się wieloma parametrami użytkowymi i technicznymi, ale zasadniczy podział stosowanych na co dzień metod laminowania dokumentów, zdjęć czy identyfikatorów opiera się na temperaturze, w jakiej zachodzi cały proces. Jeżeli istnieje ryzyko uszkodzenia zabezpieczanego materiału przez wysoką temperaturę, warto wybrać laminowanie na zimno. Technika ta polega na sklejeniu detalu z jedną (w przypadku laminowania jednostronnego) lub dwiema warstwami folii poprzez nacisk, wywierany na nie przez obrotowe rolki znajdujące się wewnątrz obudowy laminatora. Znacznie bardziej rozpowszechniona i zdecydowanie tańsza jest natomiast technika laminowania na gorąco – w tej technologii arkusz folii przywiera do laminowanego obiektu nie tylko ze względu na nacisk, ale przede wszystkim przez działanie nań temperatury rzędu stu kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że dostępne folie – oprócz zalecanej temperatury laminowania – różnią się także grubością (podawaną w mikronach, czyli mikrometrach, 10-3 mm), rodzajem powierzchni (błyszcząca lub matowa) i dodatkowymi właściwościami (np. folie antystatyczne).

Formowanie próżniowe, czyli laminowanie w trójwymiarze

Bardzo ciekawą techniką, która niejako wyewoluowała z klasycznych laminatorów, jest tzw. formowanie próżniowe. Technologia ta polega na rozgrzaniu arkusza cienkiego tworzywa do odpowiedniej temperatury, a następnie dociśnięciu go do przygotowanej wcześniej formy za pomocą podciśnienia. Niewielka grubość materiału sprawia, że tak przygotowany detal (mający postać otwartej skorupy) bardzo szybko stygnie, dzięki czemu do techniki formowania próżniowego można stosować nawet materiały o niewielkiej odporności termicznej – np. wydruki 3D, wykonane z użyciem filamentów PLA. Za wytwarzanie podciśnienia odpowiada specjalna pompa próżniowa (w formierkach przemysłowych) lub… odkurzacz – w przypadku termoformierek amatorskich. Tego typu „laminator” pozwala na tworzenie trójwymiarowych skorup, odpowiadających kształtem praktycznie dowolnym detalom – od prostych opakowań typu „blister”, aż po złożone, np. odwzorowujące rysy twarzy konkretnej osoby. Nietrudno wyobrazić sobie np. intrygujące czekoladki o kształcie znanej rzeźby, wykonane z użyciem gotowego modelu 3D lub danych ze skanera 3D. W tym przypadku, aby wykonać odpowiednią formę, wystarczy wydrukować odpowiednio spreparowany i przeskalowany model rzeźby, a następnie użyć go jako wzorca w termoformierce.

Laminatory i akcesoria w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szereg laminatorów znanych i lubianych marek Tracer oraz Esperanza, dostosowanych do użycia z dokumentami, zdjęciami czy widokówkami o różnych rozmiarach. Model TRL-A4 pozwala na laminowanie (na zimno oraz na gorąco) obiektów o rozmiarach arkusza A5 lub A4. Model Tracer TRL-A3 obsługuje ponadto także większe formaty (A3 o wymiarach dwóch złożonych ze sobą arkuszy A4). Podobne parametry wymiarowe ma także nieco tańszy laminator Esperanza AEON EFL003. W tej kategorii znajdziesz także zestawy arkuszy folii laminacyjnej o rozmiarze A5 oraz A4 (po 100 sztuk). Jeżeli natomiast zainteresowały Cię możliwości termoformierek próżniowych – mamy dla Ciebie najnowszy model formierki Mayku Formbox oraz dedykowane, półmilimetrowe arkusze (białe i przezroczyste) w opakowaniach po 30 sztuk.