Filtruj według
Producent
Więcej (467) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Drukarki 3D Urbicum

Nie widzisz produktów? Napisz do nas na biuro@botland.com.pl

Urbicum - polski producent, światowa jakość

Urbicum to polska firma, której siedziba mieści się w Krakowie. Od 2013 roku przedsiębiorstwo zajmuje się tworzeniem drukarek 3D przeznaczonych do zastosowania profesjonalnego w biurach, warsztatach czy zakładach elektronicznych. Marka Urbicum słynie z kreatywnego podejścia i innowacyjnych technologii wykorzystywanych w procesie produkcji, a jej drukarki wspomagają pracę w wielu polskich i zagranicznych firmach. Wysoka klasa tworzonego sprzętu to gwarancja uzyskania najlepszych rezultatów podczas drukowania, dlatego urządzenia firmy Urbicum można zarekomendować do profesjonalnego użytku nawet najbardziej wymagającym klientom, którzy oczekują bezkompromisowej jakości połączonej z doskonałą wydajnością i niezawodnością drukarki.

Drukarki 3D Urbicum

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Urbicum zaprojektowała kompleksową ofertę profesjonalnych drukarek 3D. Dostępne są trzy warianty, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach, od niewielkich biur po duże zakłady przemysłowe. Drukarka kompaktowa stanowi świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie potrzebny jest wygodny i niezawodny sprzęt do szybkiego tworzenia wysokiej jakości modeli lub prototypowania. Wariant przemysłowy doskonale sprawdzi się w biurach projektowych, pracowniach artystycznych lub fabrykach, które potrzebują fachowej drukarki 3D do opracowywania wzorców produkcyjnych lub wytwarzania spersonalizowanych elementów. W ofercie Urbicum dostępne są także drukarki wielkogabarytowe, które mogą stanowić niezastąpioną pomoc w dużych zakładach przemysłowych i innych miejscach, gdzie potrzebne jest drukowanie przestrzenne w dużych rozmiarach przy zachowaniu doskonałej precyzji i idealnego odwzorowania projektu.

Popularna technologia, niezwykłe rezultaty

Wszystkie warianty drukarek 3D Urbicum wykorzystują podczas pracy metodę addytywną FDM (z angielskiego Fused Deposition Modelling). Jest to najbardziej popularny sposób tworzenia wydruków przestrzennych wśród metod przyrostowych. Drukarki FDM wykorzystują jako materiał roboczy tak zwany filament, czyli długie, cienkie “nici” tworzywa, które w dyszy urządzenia są rozgrzewane do odpowiedniej temperatury, a następnie warstwa po warstwie nakładane w obszarze roboczym tak, by stworzyć trójwymiarowy model. Metoda ma wiele zalet, do których można zaliczyć między innymi bezpieczeństwo użytkowania (ograniczone wydzielanie szkodliwych oparów), szybkość drukowania, czy relatywnie niski koszt materiału roboczego (na przykład w porównaniu do żywic światłoutwardzalnych, wykorzystywanych w drukarkach stereolitograficznych). Ogromna precyzja działania drukarek 3D Urbicum sprawia, że możliwe jest połączenie zalet wykorzystania metody FDM z perfekcyjnym odwzorowaniem drukowanego modelu charakterystycznym dla urządzeń o zastosowaniu profesjonalnym.

Jakie modele znajdziesz w naszej ofercie?

W sklepie Botland znajdziesz wszystkie trzy modele drukarek 3D Urbicum w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Każdy wariant objęty jest gwarancją producenta na okres dwóch lat od daty zakupu.

Urbicum DX - kompaktowa i wydajna

Model Urbicum DX cechuje się znakomitym stosunkiem wydajności i jakości wydruku do rozmiarów urządzenia. Dzięki niewielkim gabarytom drukarka świetnie sprawdzi się jako element wyposażenia biur i pracowni - nawet tych o ograniczonym metrażu. Urządzenie ma obszar roboczy o wymiarach 305 x 305 x 380 mm i zamkniętą obudowę, a także jest wyposażone w perfekcyjnie gładką, podgrzewaną platformę do drukowania z możliwością podgrzania do 140°C. Nowoczesny ekstruder to autorski projekt marki Urbicum, który umożliwia niezwykle wydajne drukowanie z prędkością nawet pięciu kilogramów tłoczonego materiału na dobę. Temperatura robocza głowicy może wynosić aż 400°C, a drukarka współpracuje z większością jakościowych filamentów dostępnych na rynku. Urządzenie ma szereg funkcji ułatwiających użytkowanie, między innymi czujnik końca filamentu, czy ekran dotykowy z możliwością montażu na dowolnym fragmencie ramy drukarki.

Urbicum MX: uniwersalne zastosowanie

Urbicum MX to nieco większy model, który doskonale sprosta wymaganiom większych biur i pracowni, a także wielu zakładów przemysłowych. Pole robocze drukarki ma wymiary 405 x 460 x 500 mm, co umożliwia drukowanie dużych elementów przy zachowaniu zachwycającej rozdzielczości - nominalna rozdzielczość osi Z wynosi jedną setną milimetra! Projekty mogą być wgrywane za pomocą karty SD lub za pośrednictwem sieci WiFi, a maksymalna prędkość wydruku wynosi do 200 mm/s. Podobnie jak mniejszy wariant, drukarka ma zamknięty obszar roboczy z podgrzewaną platformą oraz innowacyjny ekstruder o konstrukcji zapobiegającej plątaniu się filamentu. Urządzenie dostarczane jest wraz z dedykowanym wózkiem roboczym, który ułatwia transport sprzętu i zapobiega ewentualnemu uszkodzeniu.

Urbicum GX - dla najbardziej wymagających

Wielkoformatowa drukarka 3D Urbicum GX to propozycja dla klientów, którzy potrzebują tworzyć duże elementy o doskonałej precyzji wykonania. Urządzenie to sprawdzi się w fabrykach, zakładach przemysłowych i biurach projektowych, a także w wielu innych miejscach. Wymiary obszaru roboczego wynoszą aż 1020 x 630 x 500 mm, a sprzęt może osiągać prędkość drukowania nawet 300 mm/s i wydajność sześciu kilogramów filamentu na dobę - wszystko to bez utraty dokładności, ponieważ nominalna rozdzielczość osi Z wynosi (podobnie jak w przypadku pozostałych modeli) jedną setną milimetra. Ekstruder jest wyposażony w głowicę, której maksymalna temperatura robocza po odblokowaniu odpowiedniej opcji może wynosić aż 450°C. Zamknięty obszar roboczy jest wyposażony w szereg filtrów powietrza, dzięki czemu drukarka może bezpiecznie działać nawet w pobliżu stanowisk pracy. Urządzenie dostarczane jest w komplecie ze specjalnym wózkiem roboczym, co pozwala na szybki, łatwy i bezpieczny transport drukarki.