Silnik wibracyjny – napięcie zasilania
W ofercie sklepu Botland dostępne są oba wymienione rodzaje silników wibracyjnych w różnych rozmiarach. Szczegółowe dane techniczne w tym napięcie zasilania, pobór prądu i prędkość (np. 3000 obr min) znajdują się w opisie konkretnego produktu. W rozbudowanych projektach, silniki wibracyjne (wibratory elektryczne) można połączyć szeregowo, np. 4 silniczki 3-woltowe i doprowadzić zasilanie z akumulatora bądź zasilacza 12V.
Silnik wibracyjny - mechaniczny sygnalizator zdarzeń w telefonach komórkowych
Technologia haptyczna i alarmowanie wibracyjne to dwie najpopularniejsze metody implementacji sygnałów wibracyjnych w urządzeniach elektronicznych. Technologia haptyczna wykorzystuje wibracje o różnych czasach trwania impulsów między poszczególnymi wibracjami, co pozwala na łatwe odróżnienie od siebie sygnalizowanych informacji (służy do wspomagania czytelności odbioru przekazywanych informacji), zaś alarmowanie wibracyjne wykorzystuje efekt liniowego narastania intensywności wibracji.
Silniki wibracyjne – dodatkowe informacje
Najlepszym tego przykładem są pierwsze telefony komórkowe, które miały wbudowane małe silniki wibracyjne, które sygnalizowały krótkimi sygnałami wibracyjnymi połączenie przychodzące bądź wiadomość tekstową. Obecnie telefony komórkowe z silnikiem wibracyjnym są rzadko spotykane.
W późniejszym czasie, w przypadku wiadomości przychodzącej sygnalizowały wibracyjnie słowo “SMS” za pomocą alfabetu Morse’a. Współcześnie, sygnały wibracyjne mają także zastosowanie w wielu aplikacjach programowych na smartfony. Dodatkowo w kategorii silniki można znaleźć m.in. silniki krokowe, silniki DC - prądu stałego, silnik BLDC bezszczotkowe i wiele więcej. Zachęcamy do zapoznania się się ze szczegółami naszej oferty.
Silnik wibracyjne - inne praktyczne zastosowania
Stosując sprzężenie zwrotne, silniki wibracyjne mogą zostać użyte przy bezobsługowym oczyszczaniu rynien, w przypadku zatkania np. liśćmi. Takie metody oczyszczania wymagają zastosowania silników o większym momencie obrotowym.
W mniejszej skali, takie mini silniki znajdują zastosowanie w laboratoriach chemicznych podczas sporządzania emulsji, a w domowych zastosowaniach jako napęd elektrycznej szczoteczki do zębów oraz napęd pompy tłoczącej powietrze do napełniania mankietu w elektronicznym aparacie do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu serca. Silnik elektryczny może zostać użyty również w precyzyjnych układach napędowych małej mocy. W razie pytań dotyczących silników krokowych lub innych produktów dostępnych w asortymencie sklepu Botland, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, mailowo lub telefonicznie. Doświadczeni doradcy szczegółowo wyjaśnią każdą, nawet najbardziej skomplikowaną kwestię.