Opis produktu: Programator USB AVR v2.1 - microUSB 3,3V/5V - Pololu 3172
Programator firmy Pololu jest w zgodny z popularnym STK500. Za jego pomocą można programować mikrokontrolery z rodziny AVR poprzez przewód microUSB (do nabycia osobno). Wersja 2 posiada dwa złącza KANDA 6 pin oraz żeńską listwę goldpin. Posiada możliwość zasilania układów docelowych napięciem 5 V i 3,3 V.
Wspierane mikrokontrolery
Programator obsługuje mikrokontrolery z rodziny AVR, z interfejsem ISP (in-system programming) nazywanym programowaniem w układzie docelowym (ICSP). Są to m.in. układy z serii ATmega oraz ATtiny. Urządzenie nie współpracuje z z interfejsem TPI (Tiny Programming) oraz mikrokontrolerami z serii XMega 32-bit.
Główne cechy
- Programator podłączony do komputera poprzez gniazdo microUSB (przewodu microUSB nie ma w zestawie, można go nabyć osobno)
- Urządzenie jest zgodne z popularnym programatorem STK500, w systemie widocznym jako wirtualny port COM
- Posiada sterowniki dla systemów Windows, MAC OS oraz Linux
- Wspiera popularne środowiska programistyczne AVT, w tym: Atmel Studio, AVRDUDE oraz Arduino IDE
- Pracuje z napięciem 3,3 V i 5 V - właściwa wartość wybierana jest w sposób automatyczny
- Posiada wbudowany konwerter USB - TTL (RX, TX) oraz wyjście zegarowe 100 kHz
- Piny I/O są zabezpieczone rezystorami 470
- Urządzenie posiada dwa rodzaje złącza:
- kanda 6 pin
- listwa goldpin raster 2,54 mm 6 pin
- Producent udostępnia obszerny przewodnik użytkownika
W zestawie
- Programator zgodny z STK500
- Przewód taśmowy ze złączem 2x3 pin
Różnice pomiędzy wersjami v2 i v2.1
- Opcjonalne wyjście VCC w wersji v2 nie zostało zaprojektowane do pracy z płykami o większej pojemności niż kilka mikrofaradów. W wersji 2.1 zostało to poprawione i programator może zasilać płytki do 33 µF.
- Programator w wersji v2 zazwyczaj doświadczałby skoku napięcia gdyby do pinu RST został zastosowany sygnał 5 V gdy pracował z napięciem 3,3 V. Wersja 2.1 nie ma tego problemu.
- Podłączenie programatora do robota 3pi mogło spowodować włączenie się z pełną mocą jednego z silników z powodu obwodu do pomiaru VCC. W nowej wersji programatora obwód został ulepszony i ograniczono cykl roboczy tego efektu do około 0,2% przez co silnik się nie ruszy ale może wydawać charakterystyczne kliknięcia
Przydatne linki
|