Grove - nadajnik podczerwieni IR 940nm

Indeks: SEE-04418 EAN: 5904422373924

Nadajnik podczerwieni z serii Grove, emitujący światło o długości fali 940 nm. Działa z napięciem od 3,3 V do 5,0 V. Czujnik nadaje sygnał na odległość do 10 m. 

Grove - nadajnik podczerwieni IR 940nm
20,00 zł
16,26 zł netto
Zapłać później
Producent: Seeedstudio
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Grove - nadajnik podczerwieni IR 940nm

Nadajnik podczerwieni z serii Grove, emitujący światło o długości fali 940 nm. Działa z napięciem od 3,3 V do 5,0 V. Czujnik nadaje sygnał na odległość do 10 m. 

Produkt kompatybilny z Arduino

Producent udostępnia przewodnik użytkownika oraz bibliotekę dla Arduino.

Specyfikacja

 • Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V
 • Długość fali emitowanego światła: 940 nm
 • Zasięg: 10 m
 • Komunikacja: sygnał cyfrowy
 • Wymiary: 20 x 20 mm

Nadajnik podczerwieni - dioda LED świecą w sposób niewidzialny dla ludzkiego oka!

Oferowany moduł rozszerzeniowy z serii Grove, został oparty na nadajniku podczerwieni TSAL6200. Jest to układ zaprojektowany przez Vishay Semiconductors, który zawiera diodę elektroluminescencyjną świecącą światłem o długości fali wynoszącej ok. 940nm, co wchodzi w zakres fal podczerwieni, a więc światła niewidzialnego fizycznie dla ludzkiego oka. Moc wyjściowa nadajnika wynosi zaledwie kilka miliwatów. Prosta i niezawodna konstrukcja pozwala na zastosowanie modułu grove z nadajnikiem podczerwieni w szerokim zakresie aplikacji - zarówno w robotach, rozwiązaniach smart home, jak również w urządzeniach i układach automatyki przemysłowej.

Zastosowania modułu Grove z nadajnikiem podczerwieni

Moduł Grove oparty na nadajniku podczerwieni TSAL6200 może być zastosowany w wielu aplikacjach, gdzie komunikacja jest realizowana drogą zdalnego sterowania, tj. w pilotach do sterowania urządzeniami RTV, klimatyzacją i innymi niestandardowymi urządzeniami. Nadajnik podczerwieni również świetnie sprawdzi się w instalacjach alarmowych oraz w systemach transmisji danych na krótkie odległości. Dotyczy to takich urządzeń jak klawiatury, myszy, drukarki, czytniki kodów kreskowych i inne urządzenia peryferyjne przeznaczone do współpracy z komputerami. Czujnik ten, możesz także wykorzystać do zbudowania automatu załączającego i wyłączającego światła przeciwmgielne w samochodzie.

Podłączenie

Czujnik komunikuje się z mikrokontrolerem w sposób cyfrowy. Posiada on następujące wyprowadzenia:

Nadajnik podczerwieni IR 940nm - Grove

Pin Opis
GND Masa układu.
VCC Napięcie zasilania od 3,3 V do 5 V.
NC Nie podłączone.
TX Sygnał nadajnika.

  

  

Grove to seria modułów i czujników kompatybilnych z nakładkami Base Shield, które współpracują z Arduino i STM32 Nucleo.

Moc nominalna 0.125 W
LED barwa IR
LED rodzaj moduł
LED soczewka matowa
LED długość fali 940 nm
Moduł - typ Podczerwieni
Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.009 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Dlaczego wybrać moduły z systemu Grove?

 

 

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: