Czujniki do Arduino - Platforma Arduino od lat święci zasłużone triumfy. Łatwość programowania, szeroka gama stuprocentowo kompatybilnych nakładek (Arduino Shield) oraz dostępność różnych wersji płytek – tak oficjalnych, jak i różnego rodzaju klonów oraz modeli zgodnych sprzętowo i programowo z Arduino – powoduje, że środowisko to stało się nieodłącznym elementem amatorskiej robotyki. Te niewielkie płytki można spotkać także w wielu „poważnych” zastosowaniach. W tej kategorii umieściliśmy przeróżne czujniki do Arduino, których oferta jest tak szeroka, że musieliśmy podzielić listę na kilka kolejnych podkategorii.
Czujnik ultradźwiękowy działający w zakresie od 2 cm do 200 cm. Zasilany napięciem 5 V. Wyjściem jest sygnał, którego czas trwania jest proporcjonalny do mierzonej odległości.
Czujnik PIR pozwala na wykrywanie ruchu . Wykorzystywany jest do detekcji obiektów w pomieszczeniach w systemach alarmowych i oświetleniowych. Sensor zasilany jest napięciem...
Analogowy termometr w którym napięcie wyjściowe jest proporcjonalne do mierzonej temperatury z zakresu: od 0°C do 100°C. Zasilany jest napięciem od 4 V do 30 V.
Czujnik służący do wyznaczania poziomu wilgotności gleby. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V. Posiada wyjście cyfrowe oraz analogowe, co czyni go kompatybilnym z...
Przewodowy czujnik zbliżeniowy załączany magnetycznie. Urządzenie stosowane jest głównie do określenia pozycji drzwi i okien. Wymiary obudowy to 14 x 27 mm.
Popularny czujnik temperatury i wilgotności powietrza z interfejsem cyfrowym, jednoprzewodowym . Zakres pomiarowy: temperatura -40 do 80 °C, wilgotność 0-100 %RH.
Analogowy termometr w którym napięcie wyjściowe jest proporcjonalne do mierzonej temperatury z zakresu: od -40 °C do +120 °C. Zasilany jest napięciem od 2,7 do 5,5 V.
Popularny czujnik temperatury i wilgotności powietrza z interfejsem cyfrowym, jednoprzewodowym. Zakres pomiarowy: temperatura od 0°C do +50 °C, wilgotność od 20% do 90% RH .
Regulowany, cyfrowy czujnik odległości z przewodem o długości 50 cm oraz nakrętkami ułatwiającymi montaż. Zakres pomiarowy od 5 do 80 cm, ustalany za pomocą pokrętła....
Moduł z czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza z interfejsem cyfrowym. Zakres pomiarowy: temperatura 0-50 °C, wilgotność 20-90 %RH . Posiada złącza umożliwiające...
Czujnik przepływu cieczy działający w zakresie od 2 do 100 litrów na minutę. Zasilany jest napięciem od 3,5 V do 24 V, sygnał wyjściowy to częstotliwość proporcjonalna do...
Kontaktron magnetyczny - Przewodowy czujnik zbliżeniowy załączany magnetycznie. Urządzenie stosowane jest głównie do określenia pozycji drzwi i okien. Wymiary obudowy to 11...
Czujnik temperatury i wilgotności powietrza z interfejsem cyfrowym, jednoprzewodowym. Zakres pomiarowy: temperatura od -40 do 80 °C, wilgotność 0 -100 %RH . Zasilany...
Czujnik pyłu umożliwia monitorowanie czystości powietrza, mierzy współczynnik PM1.0, PM2.5 oraz PM10 . Wyposażony w sensor pozwalający wykryć cząstki o średnicy powyżej 0,3...
Wbrew pozorom, kompatybilność zewnętrznych podzespołów z Arduino zapewnić nietrudno – wystarczy zagwarantować zgodność poziomów napięć (do 5 V DC lub 3,3 V dla niektórych wersji kontrolera) oraz wartości pobieranego prądu (najlepiej nieprzekraczających kilku-kilkunastu miliamperów). Jeżeli dany element wymaga niewielkiej liczby przewodów, najczęściej wystarczy kilka kabelków męsko-żeńskich lub żeńsko-żeńskich, aby móc cieszyć się działającym układem. Co jednak zrobić, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę i chciałbyś jak najwięcej nauczyć się w zakresie programowania i elektroniki? Koniecznie sięgnij po dostępne w naszej ofercie zestawy czujników do Arduino. Każdy z nich zawiera komplet czujników oraz wielu innych, podstawowych elementów, które pozwolą Ci zapoznać się z różnymi aspektami elektroniki – obsługą wejść analogowych i cyfrowych, wyjść cyfrowych, standardami lokalnej komunikacji szeregowej (I2C, UART, SPI), czy też modulacją PWM. Bardzo często kupowanym czujnikiem jest czujnik zbliżeniowy Arduino znajdujący zastosowanie w wielu projektach.
Seria DFRobot Gravity
Konstruktorzy z firmy DFRobot doskonale wiedzą, jak zawiła i niełatwa jest elektronika, szczególnie w połączeniu z programowaniem mikrokontrolerów, na początku przygody z tą piękną dziedziną. Dlatego stworzyli linię produktów DFRobot Gravity. Każdy moduł podłączany jest do Arduino za pomocą trójżyłowego przewodu, zapewniającego zasilanie płytki (przewody: czarny i czerwony) oraz transmisję sygnału do wejścia mikrokontrolera (w przypadku czujników) lub z jego wyjścia (w przypadku modułów wykonawczych, np. buzzera czy przekaźnika). Co ważne, kolory przewodów i goldpinów na dedykowanej nakładce pozwalają na łatwą identyfikację funkcji danego modułu. DFRobot Gravity pozwala szybko zapoznać się z obsługą różnych rodzajów czujników poprzez realizację wielu ciekawych projektów według gotowych przykładów lub własnej wyobraźni.
Inne czujniki do Arduino
W kwestii czujników jesteśmy specjalistami – koniecznie zobacz, jak potężną ofertę tych niezwykle istotnych elementów i modułów zgromadziliśmy w tej kategorii. Nieważne, czy chcesz wykonać łazienkowy detektor zalania, pomiar wilgotności gleby, temperatury, odległości od przeszkody, czy prędkości obrotowej kół robota mobilnego – w naszym sklepie znajdziesz wszystkie czujniki, jakie tylko możesz sobie wymarzyć. Dla wygody, wszystkie czujniki do Arduino z oferty Botland pogrupowaliśmy w szczegółowe podkategorie, dzięki czemu z łatwością porównasz zbliżone do siebie podzespoły i wybierzesz ten, który najbardziej pasuje do Twojego nowego projektu.
Czujniki do Arduino - FAQ
Głównym zadaniem czujników ruchu jest precyzyjne i natychmiastowe wykrywanie ruchu w pomieszczeniu, a dokładnie w zasięgu działania sensora. Po wykryciu ruchu czujnik może aktywować np. alarm dźwiękowy lub świetlny. Czujnik odległości, w zależności od konkretnego modelu, może charakteryzować się zasięgiem zawierającym się w przedziale od 2 m do nawet 11 m. Zasięg działania innych sensorów kompatybilnych z Arduino jest bardzo zróżnicowany, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z parametrami technicznymi czujnika.
Do mikrokontrolera Arduino można podłączyć m.in. czujnik wykorzystywany w inteligentnych domach, które wykrywają gaz ziemny, gaz LPG i tlenek węgla. Dostępne są także czujniki płomieni, koloru, liniowe czujniki efektu Halla, czujniki odbiciowe na podczerwień, odległości, obrotu, dźwięku, temperatury i wilgotności powietrza. Pozostałe czujniki współpracujące z Arduino to czujnik wilgotności gleby, czujnik wychylenia (wstrząsu), ultrafioletu, poziomu cieczy, linii papilarnych i wiele więcej. Wszystkie modele dostępne w ofercie znajdują się w kategorii czujniki do Arduino.