Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W

Indeks: SES-07272 EAN: 5904422310080

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka, który pod wpływem zwiększania się objętości cieczy podnosi się, powodując przy tym rozwarcie kontaktronu.

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W
24,70 zł
20,08 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10 W

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka, który pod wpływem zwiększania się objętości cieczy podnosi się, powodując przy tym rozwarcie kontaktronu, czyli prąd elektryczny nie przewodzi.

Specyfikacja czujnika poziomu cieczy

  • Napięcie przełączania: do 100 V DC
  • Maksymalny prąd: 0,5 A
  • Maksymalna moc: 10 W
  • Rezystancja styku: 100 mΩ
  • Temperatura pracy: od -30 °C do 125 °C
  • Długość przewodów: ok. 35 cm
  • Średnica gwintu: 10 mm
  • Długość przełącznika: 61 mm

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W.

Elektromechaniczny czujnik poziomu cieczy

Prezentowany produkt to prosty, niezawodny w swojej konstrukcji czujnik poziomu cieczy. Budowa sensora bazuje na pływaku, współpracującym z ukrytym wewnątrz obudowy kontaktronem o mocy przełączania do 10W.

Sensor należy zamontować w taki sposób, by pływak był skierowany pionowo w dół, zaś w warunkach maksymalnego napełnienia zbiornika pozostawał częściowo zanurzony w cieczy. Obniżenie poziomu lustra cieczy spowoduje opadnięcie pływaka, co przesunie wewnętrzny magnes połączony z pływakiem i spowoduje zwarcie styków kontaktronu.

Czujniki poziomu cieczy – rodzaje i zasada działania

Najprostsze czujniki poziomu cieczy działają w sposób binarny, wykrywając jedynie, czy poziom cieczy w zbiorniku jest poniżej albo powyżej ustalonej wartości. Tego typu sensory sprawdzają się w systemach, które nie wymagają dokładnego pomiaru objętości zgromadzonej substancji.

Bardziej zaawansowane aplikacje korzystają zwykle z czujników bazujących na pomiarze odległości od czujnika do lustra cieczy – pomiar ten może odbywać się za pomocą dalmierza ultradźwiękowego lub optycznego (np. laserowego). Istnieją także zanurzeniowe czujniki optyczne (mocowane w bocznej ścianie zbiornika) oraz czujniki pojemnościowe – te ostatnie działają w oparciu o pomiar subtelnych zmian pojemności elektrycznej specjalnego kondensatora, umieszczonego w zbiorniku w sposób, umożliwiający wnikanie słupa cieczy pomiędzy okładziny. Idea tego typu pomiaru opiera się na różnicy pomiędzy przenikalnością dielektryczną powietrza oraz badanej cieczy. Firma DFRobot opracowała także nieco inny czujnik pojemnościowy, montowany… na zewnątrz zbiornika – sprawdź moduł DFRobot SEN0368.

Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 2.7 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.039 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W

4.9/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Damian 03.04.2023 Potwierdzony zakup
Jest OK
Andrzej K. 15.06.2022 Potwierdzony zakup
produkt podlega dalej obróbce i służy jako czujnik wody. Produkt dość starannie wykonany, brak mu wykończenia trzpienia po którym przesuwa się pływak.
Leszek C. 16.02.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko ok
Ryszard 09.10.2023 Potwierdzony zakup
Ludwig 18.02.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: