Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W

Indeks: SES-07272 EAN: 5904422310080

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka, który pod wpływem zwiększania się objętości cieczy podnosi się, powodując przy tym rozwarcie kontaktronu.

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W
24,70 zł
20,08 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10 W

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka, który pod wpływem zwiększania się objętości cieczy podnosi się, powodując przy tym rozwarcie kontaktronu, czyli prąd elektryczny nie przewodzi.

Specyfikacja czujnika poziomu cieczy

 • Napięcie przełączania: do 100 V DC
 • Maksymalny prąd: 0,5 A
 • Maksymalna moc: 10 W
 • Rezystancja styku: 100 mΩ
 • Temperatura pracy: od -30 °C do 125 °C
 • Długość przewodów: ok. 35 cm
 • Średnica gwintu: 10 mm
 • Długość przełącznika: 61 mm

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W.

Elektromechaniczny czujnik poziomu cieczy

Prezentowany produkt to prosty, niezawodny w swojej konstrukcji czujnik poziomu cieczy. Budowa sensora bazuje na pływaku, współpracującym z ukrytym wewnątrz obudowy kontaktronem o mocy przełączania do 10W.

Sensor należy zamontować w taki sposób, by pływak był skierowany pionowo w dół, zaś w warunkach maksymalnego napełnienia zbiornika pozostawał częściowo zanurzony w cieczy. Obniżenie poziomu lustra cieczy spowoduje opadnięcie pływaka, co przesunie wewnętrzny magnes połączony z pływakiem i spowoduje zwarcie styków kontaktronu.

Czujniki poziomu cieczy – rodzaje i zasada działania

Najprostsze czujniki poziomu cieczy działają w sposób binarny, wykrywając jedynie, czy poziom cieczy w zbiorniku jest poniżej albo powyżej ustalonej wartości. Tego typu sensory sprawdzają się w systemach, które nie wymagają dokładnego pomiaru objętości zgromadzonej substancji.

Bardziej zaawansowane aplikacje korzystają zwykle z czujników bazujących na pomiarze odległości od czujnika do lustra cieczy – pomiar ten może odbywać się za pomocą dalmierza ultradźwiękowego lub optycznego (np. laserowego). Istnieją także zanurzeniowe czujniki optyczne (mocowane w bocznej ścianie zbiornika) oraz czujniki pojemnościowe – te ostatnie działają w oparciu o pomiar subtelnych zmian pojemności elektrycznej specjalnego kondensatora, umieszczonego w zbiorniku w sposób, umożliwiający wnikanie słupa cieczy pomiędzy okładziny. Idea tego typu pomiaru opiera się na różnicy pomiędzy przenikalnością dielektryczną powietrza oraz badanej cieczy. Firma DFRobot opracowała także nieco inny czujnik pojemnościowy, montowany… na zewnątrz zbiornika – sprawdź moduł DFRobot SEN0368.

Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 2.7 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.039 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Czujnik poziomu cieczy - pływakowy kontaktron 10W

4.8/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Damian 03.04.2023 Potwierdzony zakup
Jest OK
Andrzej K. 15.06.2022 Potwierdzony zakup
produkt podlega dalej obróbce i służy jako czujnik wody. Produkt dość starannie wykonany, brak mu wykończenia trzpienia po którym przesuwa się pływak.
Leszek C. 16.02.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko ok
Ryszard 09.10.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: