Czujnik poziomu cieczy - analogowy + przewody - Waveshare 9525

Indeks: WSR-04503 EAN: 5904422366612

Czujnik służący do wyznaczania poziomu cieczy w naczyniu. Zasilany jest napięciem od 2,0 V do 5,0 V. Wyjściem jest napięcie analogowe, które zwiększa swoją wartość wraz głębokością zanurzenia sondy.

Czujnik poziomu cieczy - analogowy + przewody - Waveshare 9525
13,90 zł
11,30 zł netto
Zapłać później
Producent: Waveshare
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Czujnik poziomu cieczy - analogowy + przewody - Waveshare

Czujnik służący do wyznaczania poziomu cieczy w naczyniu. Zasilany jest napięciem od 2,0 V do 5,0 V. Wyjściem jest napięcie analogowe, które zwiększa swoją wartość wraz głębokością zanurzenia sondy, co czyni go kompatybilnym z większością modułów uruchomieniowych, np. Arduino. Urządzenie działa w zakresie do 48 mm.

  

Obsługa czujnika

Czujnik posiada wyjście analogowe, które należy podłączyć do wyprowadzenia przetwornika A/C (wejścia analogowego w Arduino). Pozwoli to mierząc proporcjonalny sygnał napięciowy, określić poziom cieczy.

Czujnik poziomu cieczy – jak działa?

Czujnik poziomu cieczy służy do monitorowania poziomu płynu w systemach lub zbiornikach. Tego rodzaju moduł powszechnie używany jest w różnych projektach z zakresu techniki, elektroniki czy robotyki, wykorzystujących moduły uruchomieniowe. Kiedy dana ciecz styka się z zaimplementowanymi elektrodami, zmianom ulega stawiany opór, dzięki czemu czujnik jest w stanie określić jej poziom. Tego rodzaju produkty wykorzystują do komunikacji interfejs cyfrowy. Oznacza to, że mogą bezpośrednio przesyłać zbierane przez siebie dane do mikrokontrolera, zaimplementowanego w naszym projekcie.

Czujnik poziomu cieczy analogowy Waveshare 9525 – informacje o modelu

Oferowany przez nasz sklep czujnik poziomu cieczy analogowy Waveshare 9525 może być zasilany napięciem z przedziału od 3,3 do 5 V. Dzięki tej właściwości jest kompatybilny z wieloma mikrokontrolerami, w tym z niezwykle popularnym Arduino. Model ten do komunikacji wykorzystuje interfejs GPIO (General Purpose Input/Output). Dzięki temu może przesyłać sygnał bez konieczności jego dodatkowego przetwarzania. Co zapewne będzie istotne dla wielu użytkowników, czujnik poziomu cieczy analogowy Waveshare 9525 jest wodoodporny (IP67). Ponadto potrafi wykrywać ciecz aż w pięciu punktach. Taki czujnik poziomu cieczy może z powodzeniem być wykorzystany do pracy w akwariach, systemach chłodzenia czy systemach nawadniania.

 

Pin Opis
VCC Napięcie zasilania od 2 V do 5 V.
GND Masa układu.
AOUT Wyjście analogowe, z napięciem proporcjonalnym do poziomu cieczy.

 

W zestawie

 

Test 4
Szerokość opakowania 6 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 9.5 cm
Masa opakowania 0.007 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: