Filtruj według

Cena
349 477
Producenci
Więcej (409) Ok Wyczyść
Mikrokontroler
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Pamięć Flash
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Przetwornik AC
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Przetwornik CA
Moduł WiFi
Moduł Bluetooth
Taktowanie procesora
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Interfejs USB
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Rdzeń
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Arduino seria Portenta - oryginalne płytki

W pełni profesjonalna seria płytek z rodziny Portenta to układy przeznaczone do pracy w systemach IoT w wielu sektorach, takich jak przemysł czy rolnictwo. Zaawansowane układy wyposażone w wydajne i energooszczędne, wielordzeniowe mikrokontrolery, których rdzenie mogą pracować niezależnie od siebie, możliwość zasilania akumulatorowego, łączność WiFi, nowe 80-pinowe złącza pozwalające na obsługę większej ilości peryferiów czy obsługa zadań związanych ze sztuczną inteligencją to nie wszystkie zalety niewielkich, niezwykle wszechstronnych układów Arduino. Seria Portenta to także płytki typu Carrier Board rozszerzające możliwości o podłączenie anten czy popularnych interfejsów szeregowych RS232/485 oraz CAN. Główne moduły serii Portenta przystosowane są wymiarami do rodziny płytek MKR, dzięki czemu są z nimi kompatybilne.

Ilość produktów: 2
Loading...

Arduino Portenta H7 - ABX00042

Arduino Portenta H7 to przedstawiciel nowej rodziny układów przeznaczonych do zastosowań w przemyśle IoT. Ta wydajna, a jednocześnie energooszczędna płytka dzięki...
Indeks: ARD-16219
Indeks: ARD-16219
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 477,00 zł Cena 477,00 zł

Arduino Portenta Vision Shield - LoRa - nakładka z kamerą

Nakładka Vision Shield dla przemysłowego modułu Arduino Portenta . Wyposażona została w kamerę z sensorem o rozdzielczości 324 x 324 px , która wykorzystuje rdzenie w Arduino...
Indeks: ARD-18429
Indeks: ARD-18429
Oczekiwanie na dostawę
Na zamówienie. Czas oczekiwania 10-30 dni
Cena podstawowa 349,00 zł Cena 349,00 zł

Arduino Portenta - co to jest i dla kogo zostało stworzone?

Arduino to niewielkie minikomputery, które zaczęły być tworzone w jednym celu - pomocy dla początkujących programistów i głodnych wiedzy elektroników. Urządzenia odniosły potężny sukces na całym świecie i aktualnie są używane przez miliony pasjonatów oraz studentów, a także zawodowych informatyków i elektroników. Podobny sukces odniosła marka Raspberry Pi ze swoimi minikomputerami, które mimo wielu podobieństw znacząco różnią się od Arduino. Istnieje wiele wersji takich płytek - różnią się one wyposażeniem oraz możliwościami technicznymi. Na ostatnich targach technologicznych CES 2020 został zaprezentowany zupełnie nowy produkt - Arduino Portenta. To sprzęt, który doskonale sprawdzi się do skomplikowanych, przemysłowych zastosowań.

Czym różni się Arduino Portenta od zwykłego Arduino?

Przede wszystkim płytki Arduino często były wykorzystywane do zadań, które nie wymagały korzystania z narzędzi do przetwarzania obrazu czy innych cyfrowych sygnałów. Zadanie było możliwe do wykonania, jednak dopiero płytki z serii Arduino Portenta są do takich celów odpowiednio przygotowane. To przede wszystkim urządzenia, które są w stanie obsługiwać zadania wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji. Często wykorzystuje się ją na przykład do analizy obrazu lub innych sygnałów (zarówno cyfrowych, jak i analogowych).

Arduino Portenta z tradycyjnymi wymiarami

Arduino Portenta to seria płytek, których kształt jest dopasowany do standardu MKR. Oznacza to, że wszystkie modele z serii Portenta są kompatybilne ze wszystkim nakładkami z rodziny. Mimo tradycyjnych wymiarów i odpowiedniego rozmieszczenia, złącz urządzenie posiada jeszcze większe możliwości - na dolnej części płytki znajduje się aż 80 dodatkowych pinów. Płytki z serii Arduino Portenta jednocześnie pozostają kompatybilne ze standardem MKR i nie są ograniczone zbyt małą ilością wyprowadzeń (co jest bardzo ważną informacją w przypadku urządzeń przeznaczonych do zastosowań przemysłowych).

Co oferujemy w tej kategorii?

W naszej ofercie znajdziesz podstawową płytkę z serii Portenta - to niewielka płytka Arduino Portenta H7. Jest wyposażona w specjalistyczny układ dwóch asymetrycznych rdzeni procesora, dzięki czemu jest w stanie wykonywać w jednym momencie dwa różne zadania. Jedno proste (niskiego poziomu) oraz bardziej zaawansowane działania (na przykład powiązane z algorytmami sztucznej inteligencji). Mowa o układzie, który opiera się na technologii Arm Pelion - mikrokontroler (STM32H747) korzysta z rdzenia Cortex-M7 (o częstotliwości taktowania sięgającej maksymalnie 480 MHz) oraz Cortex-M4 (maksymalnie 240 MHz). Urządzenie posiada wbudowane interfejsy do łączności bezprzewodowej Bluetooth, Wi-Fi - ostatni można także wykorzystywać jako Access Point, klient lub stosując obie opcje jednocześnie. Arduino Portenta posiada także DisplayPort (przez USB C), posiada układ kryptograficzny (NXP SE0502), specjalny układ do ładowania akumulatorów typu Li-Pol, 22 liczniki i układy watchdog oraz 4 porty UART. Na opisywanej płytce bez problemu można uruchamiać programy, które zostały wcześniej napisane w językach JavaScript, MicroPython lub Arduino i pracowały na innych płytkach Arduino.