Filtruj według
Cena
9 20
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Czujniki przechyłu

Ilość produktów: 3
Loading...

Grove - czujnik pochylenia

Prosty czujnik pochylenia z wyjściem cyfrowym. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V, współpracuje z modułami Arduino i Raspberry.
Indeks: SEE-11358
Indeks: SEE-11358
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 19,50 zł Cena 19,50 zł
  • Darmowa dostawa

Czujnik pochylenia/wstrząsu - moduł Waveshare 9536

Czujnik pochylenia wykrywa zmiany położenia. Może pracować jako czujnik wstrząsu. Działa z napięciami od 3 V do 5,5 V.
4.6 (3)
Indeks: WSR-04497
Indeks: WSR-04497
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 13,50 zł Cena 13,50 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - czujnik pochylenia

Prosty czujnik pochylenia z wyjściem cyfrowym. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V, współpracuje z modułami Arduino.
5.0 (2)
Indeks: DFR-04279
Indeks: DFR-04279
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 9,40 zł Cena 9,40 zł
  • Darmowa dostawa

Jak najprościej wykryć przechylenie urządzenia?

Istnieje kilka technik realizacji takiej funkcjonalności. Do najprostszych należą czujniki mechaniczne – ich konstrukcja opiera się zwykle na niewielkiej obudowie, wewnątrz której znajduje się ruchomy element, np. metalowa kulka. Przechylenie czujnika powoduje zmianę położenia kulki, co – przy przekroczeniu odpowiedniego kąta – powoduje zwarcie lub rozwarcie obwodu. Sensory tego typu podłącza się do mikrokontrolera (bądź innego układu elektronicznego) dokładnie na tej samej zasadzie, co klasyczne mikroprzełączniki, wyłączniki krańcowe bądź inne elementy stykowe – wystarczy jeden rezystor podciągający, by móc odczytać stan czujnika za pomocą zwykłej, cyfrowej linii wejściowej.

Akcelerometry – coś więcej, niż tylko czujniki przechyłu

Bardziej zaawansowane rozwiązania są stosowane np. w urządzeniach mobilnych (smartfonach, tabletach) czy też niektórych aparatach cyfrowych – tam konieczne jest bowiem nie tylko wykrywanie samego faktu przechylenia obudowy, ale także dokładny pomiar kąta, co pozwala np. na automatyczne obrócenie ekranu odpowiednio do położenia sprzętu względem kierunku sił grawitacyjnych. W tym celu stosowane są scalone akcelerometry, wykonane w technologii MEMS – umożliwiają one nie tylko pomiar kąta względem pionu, ale także ruchu (a dokładniej – przyspieszeń liniowych), co jest wykorzystywane m.in. do obsługi niektórych gestów, wykrywania kroków użytkownika, etc.

Czujniki mechaniczne w sklepie Botland

W naszej ofercie znajdziesz szereg rozmaitych czujników mechanicznych, pozwalających na prostą realizację funkcji wykrywania przechylenia bądź wstrząsów (wibracji). Mamy m.in. czujniki pochylenia kompatybilne z systemami elektroniki modułowej Grove marki Seeedstudio, Gravity firmy DFRobot, czy też Iduino. Niektóre sensory są przeznaczone do detekcji określonych typów zdarzeń, np. uderzenia – tak działa Iduino SE024, wyposażony w czujnik zbudowany na bazie delikatnej, metalowej sprężynki. Mamy także czujniki wibracji z regulacją czułości (OST-14289) czy też nowoczesne, supercienkie czujniki piezoelektryczne marki SparkFun.