Minikomputery jednopłytkowe na dobre zadomowiły się już w zestawie narzędzi współczesnego elektronika. Wśród licznych modeli dostępnych na naszym rynku na szczególną uwagę zasługuje rodzina BeagleBone. W odróżnieniu od konkurentów, moduły główne sygnowane znakiem sympatycznego czworonoga oferują szereg udogodnień, niebywale ułatwiających implementację ich w różnych aplikacjach. Każda z wersji BeagleBone posiada wbudowane urządzenia i akcesoria, znakomicie dopasowane do konkretnych zastosowań.
Moduły główne- BeagleBone
- Darmowa dostawa
- Darmowa dostawa
BagleBone AI-64 - ARM Cortex-A72 4GB RAM + 16GB eMMC
Minikomputer BeagleBone AI-64 powstał do opracowywania rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego z możliwością rozbudowy platformy BeagleBone oraz urządzeń...- Darmowa dostawa
Zobacz również
Moduły główne BeagleBone: najlepsi przyjaciele elektronika
Minikomputery BeagleBone są doskonałym przykładem tego, jak należy projektować nowoczesne systemy wbudowane. Poszczególne moduły główne różnią się między sobą zarówno doborem głównych komponentów – takich, jak procesor, pamięci czy moduły komunikacyjne – jak również liczbą i rodzajem wbudowanych złączy, liczbą portów USB, sposobem zasilania oraz oferowanymi obwodami i urządzeniami peryferyjnymi. Najprostsza i najbardziej przystępna cenowo wersja dostępna w naszym sklepie, PocketBeagle, jest napędzana przez wydajny procesor firmy Texas Instruments - AM3358 z rodziny Sitara, wyposażony w rdzeń ARM Cortex-A8 1 GHz, współpracujący pamięcią RAM o pojemności 512 MB. Płytka jest programowana z poziomu przeglądarki www, co umożliwia swobodne eksperymentowanie z nią, bez obaw o uszkodzenie systemu operacyjnego – w razie potrzeby można łatwo przywrócić całość do stanu fabrycznego. Wszelkie rozszerzenia można podłączyć do urządzenia za pomocą dwóch 36-pinowych złączy typu goldpin, zaś za zasilanie odpowiada gniazdo USB w standardzie micro. Warto także sprawdzić dostępne w naszym sklepie akcesoria i dodatki.
Złącza, dodatki i inne wspaniałości
Jeżeli w swojej aplikacji potrzebujesz połączenia modułu z siecią Ethernet – wybierz płytkę BeagleBone Green. Oferuje ona ponadto 4GB wbudowanej pamięci Flash, dwa złącza akceptujące rozszerzenia w standardzie Grove, złącze USB A oraz – podobnie jak PocketBeagle – dwa szybkie, 32-bitowe procesory czasu rzeczywistego PRU, taktowane częstotliwością aż 200 MHz. Wyższy model z tej serii - BeagleBone Green Wireless – oferuje ponadto 3 dodatkowe złącza USB A, moduł WiFi IEEE 802.11b/g/n oraz Bluetooth Low Energy (BLE). Moduły główne z serii Green oferują po dwa złącza 46-pin, dzięki czemu wszelkie zewnętrzne urządzenia i rozszerzenia będzie można podłączyć bez konieczności korzystania z ekspanderów wyprowadzeń.
Jeden obraz jest wart tysiąc słów
Jedna z najbardziej zaawansowanych wersji – BeagleBone Black Wireless – oprócz peryferiów znanych z wersji Green, została wyposażona w gniazdo micro HDMI, które w połączeniu z wbudowanym akceleratorem graficznym 3D pozwala na obsługę monitorów o rozdzielczości nawet do 1440x900 pikseli. Wyjście HDMI obsługuje także transmisję cyfrowego dźwięku, zaś operacje o dużej złożoności obliczeniowej znakomicie przyspieszy wbudowany koprocesor zmiennoprzecinkowy NEON. Moduły główne BeagleBone Black oferują wsparcie systemów czasu rzeczywistego, oddając do dyspozycji programistów dwa procesory PRU.