BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI - 3,3V

Indeks: DNG-11803 EAN: 5904422366179

Czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia zasilany napięciem 3,3 V z interfejsem I2C oraz SPI. Zakres pomiarowy: temperatura: -40 °C do 85 °C, wilgotność: 10 %RH do 100 %RH, ciśnienie: 300 hPa do 1100 hPa.

BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI - 3,3V
79,90 zł
64,96 zł netto
Dostępny
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: OEM

Opis produktu: BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI - 3,3V

Prosty w użyciu czujnik temperatury, wilgotności oraz ciśnienia zasilany napięciem 3,3 V. Komunikuje się poprzez interfejs I2C lub SPI. Stosowany jest m.in. do stacji pogodowych, systemów kontroli warunków panujących w pomieszczeniach zamkniętych, itp.

BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI - 3,3V
BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia
.

Wyprowadzenia

Moduł komunikuje się za pomocą magistrali I2C lub SPI, zasilany jest napięciem 3,3 V.

Czujnik BME280

PIN Opis
VCC Napięcie zasilania 3,3 V.
GND Masa układu.
SCL Linia zegarowa magistrali I2C/SPI.
SDA Linia danych magistrali I2C/SPI.
CSB Chip Select
SD0

MISO w trybie SPI.

Specyfikacja

 • Napięcie zasilania: 3,3 V
 • Wymiary modułu: 15 x 10 mm
 • Dwa otwory montażowe o średnicy 3 mm
 • Temperatura
  • Zakres pomiarowy: od -40 do 85 °C
  • Dokładność: ± 1 °C
 • Wilgotność:
  • Zakres pomiarowy: od 10 do 100 % RH
  • Dokładność: ± 3 % RH
 • Ciśnienie
  • Zakres pomiarowy: od 300 do 1100 hPa
  • Dokładność: ± 1 hPa

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek pomiarowe lub sterujące urządzenie elektroniczne, nie wykorzystujące zestawu odpowiednio dobranych czujników. Szczególnie dużą grupę sensorów stanowią elementy służące do pomiaru parametrów otoczenia – temperatury, wilgotności, ciśnienia, natężenia oświetlenia czy też stężenia niektórych gazów lub pyłów zawieszonych. Tematyka monitorowania stanu atmosfery nabiera wyjątkowego znaczenia w dobie walki z wszechobecnym smogiem. Jednak czujniki wykorzystywane są nie tylko w zastosowaniach prozdrowotnych – także systemy inteligentnych budynków siłą rzeczy wykorzystują pomiar właściwości otoczenia do odpowiedniego sterowania wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy, cyfrowe czujniki wilgotności i temperatury oraz ciśnienia, które z powodzeniem zastosujesz w różnego rodzaju urządzeniach – począwszy od prostych regulatorów, aż po złożone stacje pogodowe czy nawet… roboty, które z jakichś względów będą potrzebowały informacji o parametrach powietrza w otoczeniu, w którym się znajdują.

BME280 – jakość firmy Bosch w zminiaturyzowanej formie

Cyfrowy, zintegrowany czujnik temperatury, wilgotności oraz ciśnienia BME280 to istne „cacko” w segmencie sensorów środowiskowych. W maleńkiej, metalowej obudowie o wymiarach zaledwie 2,5 x 2,5 x 0,93 mm inżynierowie firmy Bosch, będącej światowym potentatem na rynku elektroniki konsumenckiej, przemysłowej, narzędziowej, medycznej czy nawet IoT, zamknęli kompletny system pomiarowy złożony z przetworników temperatury, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego, wraz z niezbędnymi układami pomiarowymi, multiplekserem, przetwornikiem ADC, stabilizatorem napięcia oraz cyfrowym interfejsem komunikacyjnym. Czujnik może łączyć się z mikrokontrolerem za pomocą interfejsu SPI lub I2C, pobierając przy tym niebywale małą ilość energii – przy odczycie wszystkich trzech parametrów z częstotliwością 1 Hz, BME280 pobiera zaledwie 3,6 μA, co sprawia, że doskonale nadaje się on do stosowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie lub nawet… odzyskujących energię z otoczenia (ang. energy harvesting) – np. przy użyciu niewielkiego ogniwa słonecznego.

Zakresy pomiarowe i podłączenie czujnika

Czujnik BME280 jest w stanie mierzyć temperaturę z dokładnością +/- 1 oC w zakresie od 40 oC do +85 oC. Zakres pomiaru wilgotności wynosi od 10% RH do 100% RH (dokładność +/ 3% RH), zaś w przypadku ciśnienia zakres wynosi 300 hPa do 1100 hPa, a dokładność +/- 1 hPa. Ponieważ samodzielny montaż mikroskopijnej, 8-pinowej obudowy LGA byłby nie lada wyzwaniem dla osób nie pracujących na co dzień z tego typu układami (a dodatkowo wymagałby zastosowania specjalistycznego sprzętu), w naszej ofercie umieściliśmy niewielki moduł w postaci płytki PCB o wymiarach 16 x 12 x 3 mm i wyposażony w sześć padów lutowniczych do wmontowania listwy goldpin w rastrze 2,54 mm. Dzięki temu bez problemu połączysz moduł czujnika BME280 do płytki stykowej lub przewodów prototypowych z końcówkami żeńskimi, także dostępnych w naszym sklepie.

Precyzyjny czujnik potrzebny od zaraz

W dobie rosnącej popularności inteligentnych domów coraz większego znaczenia nabierają gotowe moduły. Dzięki takim rozwiązaniom projektanci systemów sterowania, a nawet amatorzy elektroniki mogą znacznie szybciej i łatwiej uzyskać pożądany efekt.

Do parametrów znajdujących się w centrum uwagi należą zwłaszcza temperatura, ciśnienie, a także wilgotność powietrza – wszystkie mają bowiem wpływ na samopoczucie człowieka. Moduł BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI – 3,3V sprawdzi się doskonale zarówno w projektach z zakresu automatyki budynkowej, jak i stacjach pogody.

Potężne narzędzie na miniaturowej płytce

Ze względu na mikroskopijne wręcz wymiany BME280 zmieści się w każdej obudowie. Mimo niepozornego wyglądu, zapewnia jednak bardzo szerokie możliwości aplikacyjne. Na płytce PCB znajduje się sześć padów lutowniczych, umożliwiających wlutowanie listwy goldpin o standardowym rastrze 2,54 mm – a dzięki temu uzyskanie łatwiejszego połączenia z projektowanym urządzeniem.

Moduł BME280 zasilany jest napięciem 3,3V. Wyposażony został w interfejsy I2C oraz SPI. Czujnik wilgotności pracuje w zakresie od 10 do 100 % RH przy 3-procentowej tolerancji. Sensor barometryczny może odczytywać wartości ciśnienia atmosferycznego z szerokiego zakresu od 300 do 1100 hPa z bardzo dobrą dokładnością rzędu 1 hPa. Natomiast zakres pomiarowy czujnika temperatury obejmuje skalę od -40 do 85 °C z dokładnością +/- 1 °C.

Interfejs SPI / I2C
Moduł - Temperatura do 85 °C
Moduł - Temperatura dokładność +/- 1 °C
Moduł - Temperatura od -40 °C

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

BME280 - czujnik wilgotności, temperatury oraz ciśnienia 110kPa I2C/SPI - 3,3V

4.7/5

Średnia Ocena

6

Opinie Klientów
29.11.2021
Jeden z lepszych czujników temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Niestety nie jest pozbawiony wad. W szczególności dotkliwa jest jego podatność na zakłócenia wywołane aktywnością modułu WiFi w Raspberry Pi. Prawdopodobną przyczyną zakłóceń są spadki napięcia zasilania (w tym szumy na masie) generowane podczas aktywności WiFi lub indukowanie napięcia wywołane przez ten sam moduł. W efekcie zdarzają się sporadyczne błędy komunikacji lub szpilki odczytów, np. następuje nagły skok temperatury o 20 stopni, po czym wraca do normy.
29.11.2021
Jeden z lepszych czujników temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Niestety nie jest pozbawiony wad. W szczególności dotkliwa jest jego podatność na zakłócenia wywołane aktywnością modułu WiFi w Raspberry Pi. Prawdopodobną przyczyną zakłóceń są spadki napięcia zasilania (w tym szumy na masie) generowane podczas aktywności WiFi lub indukowanie napięcia wywołane przez ten sam moduł. W efekcie zdarzają się sporadyczne błędy komunikacji lub szpilki odczytów, np. następuje nagły skok temperatury o 20 stopni, po czym wraca do normy.
03.02.2021
Super działa , mierzy
03.02.2021
Super działa , mierzy
27.01.2021
Czujnik mierzy temperaturę, wilgotność i ciśnienie z należytą dokładnością. Nigdy nie ma skoków któregoś z parametrów. Współpracuje z Arduino i Raspberry. Polecam
27.01.2021
Czujnik mierzy temperaturę, wilgotność i ciśnienie z należytą dokładnością. Nigdy nie ma skoków któregoś z parametrów. Współpracuje z Arduino i Raspberry. Polecam

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: