Filtruj według
Cena
44 500
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (534) Ok Wyczyść
Pomiar napięcia stałego DC
Pomiar napięcia zmiennego AC
Pomiar prądu stałego DC
Pomiar prądu zmiennego AC
Pomiar temperatury
Pomiar rezystancji
Pomiar pojemności
Pomiar indukcyjności
Pomiar częstotliwości
Autozakres
Sygnał dźwiekowy
Tester diod
Tester baterii
Tester tranzystorów
Podświetlenie ekranu
Funkcja Data Hold
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Mierniki cęgowe do pomiaru prądu DC i AC

Ilość produktów: 7
Loading...

Miernik cęgowy Rebel RB-266

Udoskonalona wersja popularnego miernika DT-266 . Posiada dodatkowe podzakresy pomiarowe rozszerzające jego możliwości. Miernik cęgowy to narzędzie, dzięki któremu możemy...
4.8 (5)
Indeks: LEC-18387
Indeks: LEC-18387
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 44,90 zł Cena 44,90 zł
 • Darmowa dostawa

Miernik cęgowy Rebel RB-202

Miernik cęgowy umożliwiający pomiar prądu zmiennego AC za pomocą cęg prądowych , dzięki czemu możliwe jest dokonywanie pomiarów bez konieczności przecinania przewodu i...
5.0 (2)
Indeks: LEC-18386
Indeks: LEC-18386
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 59,90 zł Cena 59,90 zł
 • Darmowa dostawa

Miernik cęgowy UNI-T UT216C

Miernik cęgowy pozwala na pomiar napięcia stałego do 1000 V  i zmiennego do 750 V , natężenia przepływu prądu stałego i zmiennego do 600 A, rezystancji, pojemności,...
4.0 (1)
Indeks: UPM-10046
Indeks: UPM-10046
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 499,90 zł Cena 499,90 zł
 • Darmowa dostawa

Miernik cęgowy UNI-T UT203+

Miernik cęgowy umożliwiający pomiar napięcia stałego i zmiennego do 600 V oraz natężenia prądu stałego i zmiennego do 400 A . Ponadto urządzenie pozwala na mierzenie...
4.9 (16)
Indeks: LEC-17479
Indeks: LEC-17479
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 219,00 zł Cena 219,00 zł
 • Darmowa dostawa

Miernik cęgowy Voltcraft VC-310

Cyfrowy miernik cęgowy, umożliwiający bezdotykowy pomiar natężenia przepływu prądu zmiennego do 200 A . Urządzenie wyposażono w kleszcze, które pozwalają na zmierzenie wartości...
Indeks: CNR-19329
Indeks: CNR-19329
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 159,00 zł Cena 127,20 zł
 • Wyprzedaż!
 • Darmowa dostawa
 • Promocja

Adapter pomiarowy Voltcraft DLA-1L 16

Adapter pozwalający na bezpieczny pomiar prądu zmiennego i napięcia zmiennego . Voltcraft DLA-1L 16 montowany jest pomiędzy gniazdkiem sieciowym, a odbiornikiem prądu. Z jednej...
5.0 (1)
Indeks: CNR-19344
Indeks: CNR-19344
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 419,00 zł Cena 398,05 zł
 • Wyprzedaż!
 • Darmowa dostawa
 • Promocja

Miernik cęgowy z autozakresem - Orangjo VC703

Miernik cęgowy z autozakresem firmy Orangjo, który umożliwia pomiar napięcia stałego DC, napięcia zmiennego AC, natężenia AC, a także rezystancji i pojemności kondensatorów....
5.0 (1)
Indeks: DPM-22526
Indeks: DPM-22526
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 79,90 zł Cena 79,90 zł
 • Darmowa dostawa

Zasada działania mierników cęgowych

Mierniki cęgowe służą mierzenia prądu, napięcie i innych parametrów elektrycznych (w zależności od konkretnego urządzenia). Działanie mierników cęgowych opiera się na podstawowych prawach elektromagnetyzmu: przepływ prądu przez przewodnik powoduje powstanie wokół niego pola magnetycznego, o natężeniu (w danym punkcie) proporcjonalnym do natężenia owego prądu.

Wartość pola elektromagnetycznego można natomiast zmierzyć za pomocą cewki (w przypadku prądu przemiennego) lub hallotronu bez ograniczeń co do rodzaju prądu (zarówno natężenie prądu zmiennego, jak i natężenie prądu stałego). W cęgi (rozchylane za pomocą przycisku) wbudowany jest obwód magnetyczny, sprzężony z cewką lub czujnikiem Halla. Przepływ prądu przez przewód objęty cęgami indukuje w cewce miernika prąd o wartości analogicznej do prądu mierzonego.

Po skalibrowaniu (fabrycznym) można mierzyć tą metodą wartości prądów przemiennych, bez konieczności otwierania obwodu i – co ważne – nawet przez grubą izolację. A to ma niebagatelne znaczenie, jeżeli mamy do czynienia z instalacjami sieciowymi, w szczególności (choć nie tylko) średniego czy wysokiego napięcia. Pomiar prądów przemiennych przy wykorzystaniu mierników cęgowych jest precyzyjny i bezpieczny.

Inne funkcje

Warto dodać, że mierniki cęgowe (w zdecydowanej większości przypadków) stać na znacznie więcej, niż sam bezdotykowy pomiar prądów przemiennych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w obudowie miernika umieścić klasyczne gniazda, znane z multimetrów.

A wtedy miernik cęgowy staje się pełnoprawnym przyrządem do pomiaru stałych i zmiennych napięć, rezystancji czy wielu innych parametrów.

W przypadku, gdy pomiary prądów AC są istotną częścią Twojej pomiarowej działalności, jest wysoce prawdopodobne, że dobry miernik cęgowy zastąpi Ci – przynajmniej w większości zastosowań – inne mierniki.

Miernik cęgowy do pomiaru natężenia prądu elektrycznego - dodatkowe informacje

Przy wyborze urządzenia pomiarowego tego typu warto sprawdzić, czy w specyfikacji znajduje się informacja o pomiarze True RMS – nie jest to osobna funkcja, ale zasada pomiaru prądu. Jeżeli Twój multimetr ma takie oznaczenie, możesz być pewien, że poprawnie zmierzy także bardziej odkształcone przebiegi – podczas gdy miernik bez tej cechy nadaje się do pomiaru przebiegów zbliżonych do czystej sinusoidy.

Mierniki cęgowe w ofercie Botland

W tej kategorii udostępniliśmy kilka ciekawych propozycji, które będą w stanie zadowolić nawet bardzo wymagających użytkowników. Najprostszy miernik firmy UNI-T o oznaczeniu UT202A ma możliwość pomiaru napięć stałych i zmiennych, prądu AC (cęgami) do 600 A, rezystancji, a także napięcia przewodzenia diod.

Zawiera również funkcję testera przejścia (buzzer). Bardziej zaawansowany model UT203 ma także możliwość pomiaru prądu DC aż do 400 A oraz częstotliwości aż do 1 MHz.

Najbardziej uniwersalne mierniki cęgowe – UT216C – oferują pomiary True RMS, a ponadto w bardzo szerokim zakresie mierzą rezystancję, pojemność, a nawet temperaturę. Zakresy natężenia mierzonych prądów sięgają 600 A, a napięcia – 1000 V DC i 750 V AC.

Zasada działania mierników różni może nieznacznie różnić się od siebie. Wszystko zależy od konkretnego urządzenia, a także rodzaju i liczby dodatkowych funkcjonalności. W kategorii urządzenia pomiarowe, oprócz opisywanych mierników można również znaleźć uniwersalne multimetry, mierniki pogodowe i jakości powietrza, mierniki rezystancji i wiele innych praktycznych urządzeń oraz akcesoriów.