Mikrokontroler AVR - ATtiny2313A-PU

Indeks: UCC-00163 EAN: 5904422358754

Mikrokontroler z rodziny Atmel  AVR w 20-nóżkowej obudowie przewlekanej - DIP. Zasilany napięciem z zakresu od 1,8 V do 5,5 V, taktowany sygnałem do 20 MHz, posiada 2 kB Flash, 128 B RAM, 128 B EEPROM.

Mikrokontroler AVR - ATtiny2313A-PU
20,50 zł
16,67 zł netto
Zapłać później
Producent: Atmel

Opis produktu: ATtiny2313A-PU

Mikrokontroler z rodziny AVR firmy Atmel w 20-nóżkowej obudowie lutowanej powierzchniowo - SMD. Zasilany napięciem z zakresu od 1,8 V do 5,5 V, taktowany sygnałem zegarowym o częstotliwości do 20 MHz. Posiada 2 kB pamięci Flash, 128 B RAM, 128 B EEPROM.

ATtiny2313A-PUATtiny2313A-PU.
Wyprowadzenia mikrokontrolera ATtiny2313A-PU.Wyprowadzenia mikrokontrolera ATtiny2313A-PU.

Specyfikacja produktu: Mikrokontroler AVR - ATtiny2313A-PU

 • Zasilanie: 
  • dla 0 - 4 MHz: 1,8 V - 5,5 V
  • dla 0 - 10 MHz: 2,7  - 5,5 V
  • dla 0 - 20 MHz: 4,5 V - 5,5 V
 • Taktowanie: do 20 MHz
 • Pamięć Flash: 2 KB
 • Pamięć RAM: 128 B
 • Pamięć EEPROM: 128 B
 • Jeden 8-bitowy licznik
 • Jeden 16-bitowy licznik
 • Cztery kanały PWM
 • Sprzętowe interfejsy komunikacyjne: USART, SPI
 • Obudowa DIP20

Interfejs SPI w mikrokontrolerze AVR ATtiny2313A-PU

Mikrokontroler AVR ATtiny2313A-PU został wyposażony w szereg niezbędnych interfejsów komunikacyjnych, w skład których wchodzi m.in. interfejs SPI (ang. Serial Peripheral Interface). Jest to interfejs komunikacji szeregowej dwukierunkowej, gdzie dane mogą być w tym samym czasie wysyłane i odbierane (pełny dupleks). Interfejs SPI znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie priorytetem jest szybka wymiana danych, np. w kartach pamięci czy modułach wyświetlaczy, gdzie jest wymagane, aby np. wyniki pomiarów temperatury i innych wielkości fizycznych były na bieżąco odświeżane. Interfejs SPI mikrokontrolera AVR ATtiny2313A-PU wykorzystuje cztery porty komunikacyjne:

 • MOSI – urządzenie wysyłające dane jest urządzeniem nadrzędnym, a urządzenie odbierające dane jest urządzeniem podrzędnym;

 • MISO – urządzenie odbierające dane jest urządzeniem nadrzędnym, a urządzenie wysyłające dane jest urządzeniem podrzędnym;
 • SCK – źródło sygnału zegarowego, generowanego przez urządzenie nadrzędne;
 • NSS – sygnał załączenia urządzenia podrzędnego, wyzwalany z urządzenia nadrzędnego.

Do czego możesz wykorzystać przetwornik ADC mikrokontrolera AVR ATtiny2313A-PU?

Diagnozowanie i testowanie w układach elektronicznych i urządzeniach elektrycznych często łączy się z wykonywaniem pomiarów napięć, prądów, mocy, impedancji i innych wielkości elektrycznych, a także nieelektrycznych (np. temperatury). Do wykonywania tych pomiarów służą zarówno przyrządy analogowe, jak i cyfrowe, przy czym w zależności od mierzonej wielkości pomiar jest wykonywany metodą bezpośrednią lub pośrednią. Jednak to właśnie przyrządy cyfrowe okazują się być łatwiejsze w użyciu. Wykorzystując oferowany mikrokontroler AVR ATtiny2313A-PU, możesz zbudować m.in. woltomierz cyfrowy – mierzone napięcie o wartości nieprzekraczającej wartości napięcia referencyjnego, możesz podłączyć pod jeden z pinów przetwornika analogowo-cyfrowego. 10-bitowa rozdzielczość przetwornika ADC pozwala na pomiar z dokładnością do 4,88 mV przy napięciu referencyjnym wynoszącym 5 V. Wykorzystując pokładowy interfejs I2C, możesz także podłączyć wyświetlacz LCD 2 x 16, na którym możesz wyświetlić zmierzoną wartość napięcia, a w przypadku pomiaru prądu – jego obliczoną wartość na podstawie napięcia zmierzonego na rezystancyjnym boczniku pomiarowym.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 1.5 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Mikrokontroler AVR - ATtiny2313A-PU

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Waldemar G. 05.06.2021 Potwierdzony zakup
Układ bardzo przydatny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: