Czujnik uderzenia - Iduino SE020

Indeks: OST-14278 EAN: 5903351242196

Czujnik uderzenia, którego sygnał po zderzeniu z jakimś przedmiotem, przechodzi na stan wysoki. Pracuje z napięciem 5 V. Na płytce znajduje się złącze 3-pin.

Czujnik uderzenia - Iduino SE020
5,20 zł
4,23 zł netto
Producent: OpenPlatform

Opis produktu: Czujnik uderzenia - Iduino SE020

Czujnik uderzenia, którego sygnał po zderzeniu z jakimś przedmiotem, przejdzie na stan wysoki. Pracuje z napięciem 5 V. Na płytce znajduje się złącze 3-pin.

Czujnik zderzenia Iduino

Czujnik uderzenia - Iduino SE020.

Podłączenie czujnika uderzenia

Czujnik współpracuje z dowolnym mikrokontrolerem wyposażonym w wejścia cyfrowe, w tym również Arduino. W celu odczytania danych wystarczy podłączyć zasilanie oraz pin wyjściowy do dowolnego wejścia mikrokontrolera i odczytać jego stan.

Schemat podłączenia czujnika zderzenia

Przykład podłączenia z Arduino.

PIN Opis
VCC Napięcie zasilania 5 V.
GND Masa układu.
S Sygnał cyfrowy.

Specyfikacja czujnika uderzenia

  • Napięcie zasilania: 5 V
  • Rodzaj: cyfrowy
  • Złącze 3-pin
  • Wymiary: 28 x 15 mm
  • Masa: 1,5 g

Prosty czujnik zderzenia do rozmaitych zastosowań

Czujnik uderzenia Iduino SE020 działa w oparciu o prosty, mechaniczny sensor, wyposażony w specjalną, metalową sprężynkę, umieszczoną w tworzywowej obudowie z dwoma wyprowadzeniami drutowymi.

Po wykryciu zderzenia z innym obiektem, czujnik generuje drgania styków, które – po rozwarciu - odcinają przepływ prądu płynącego przez rezystor podciągający, znajdujący się na płytce czujnika. W ten sposób stan na wyjściu modułu (oznaczonym jako S) przechodzi z niskiego na wysoki.

Przykładowe zastosowania

Czujnik uderzenia Iduino SE020 może być wykorzystany jako prosty detektor kolizji w robocie mobilnym lub zdalnie sterowanym pojeździe – jego zastosowanie w takiej aplikacji jest znacznie łatwiejsze, niż użycie akcelerometru, wymagającego przynajmniej podstawowego algorytmu przetwarzającego odczyty z sensora.

Innym przykładem użycia czujnika SE020 może być prosty, amatorski detektor „antykradzieżowy”, zamocowany w sekretnym pudełku lub szufladzie. Warto jednak dodać, że w celu realnego zabezpieczenia posiadanego mienia warto stosować sprawdzone systemy alarmowe i certyfikowane czujniki ruchu – sprawdź zatem także inne produkty dostępne w tej kategorii.

Szerokość opakowania 3 cm
Wysokość opakowania 4 cm
Głębokość opakowania 0.8 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: