Szlifierki kątowe – duża moc i bezkonkurencyjna wygoda pracy
Szlifierki kątowe zyskały sobie w ostatnich latach olbrzymią popularność. Na rynku można znaleźć wiele tego typu narzędzi, różniących się głównie mocą i jakością wykonania oraz rozmiarami tarczy.
Zdecydowanie najczęściej dostępne są szlifierki współpracujące z tarczami o średnicy 125 mm, optymalnej do większości prac – oprócz tego rozmiaru, można spotkać także dwa inne: 115 mm oraz 230 mm (ten ostatni nadaje się do pracy ze sporymi profilami metalowymi). Dodatkowo elektronarzędzie tego typu może być wykorzystywane (wyraz z odpowiednią tarczą) do precyzyjnego szlifowania i przecinania kostki brukowej.
Możliwość szybkiej i łatwej wymiany tarczy pozwala na stosowanie jednej szlifierki do szerokiego zakresu zadań: od polerowania, poprzez szlifowanie, aż po cięcie.
Szlifierka kątowa – co jeszcze warto o niej wiedzieć?
Zasadniczo wszystkie spotykane na rynku szlifierki kątowe są wyposażone w odkręcany uchwyt boczny, umożliwiający oburęczny chwyt narzędzia, co znakomicie stabilizuje pozycję szlifierki i umożliwia precyzyjne manipulowanie. W naszej ofercie znajdziesz świetną szlifierkę kątową Yato YT-82094 o mocy 850 W, przeznaczoną do stosowania z tarczami o średnicy 125 mm.
Jak wybrać odpowiednią szlifierkę kątową? Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak średnica tarczy i moc urządzenia. Ponadto modele z regulacją obrotów doskonale nadają się do drobnych prac w przydomowym warsztacie.
Szlifierka kątowa akumulatorowa – lekkie i poręczne urządzenie
Kolejnymi propozycjami są szlifierki kątowe akumulatorowe wyposażone w pojemne ogniwa zapewniającego długą pracę urządzenia. Najważniejszą zaletą szlifierek akumulatorowych jest brak przewodów, które bywają problematyczne (zwłaszcza w przypadku precyzyjnych prac). Ponadto w kategorii elektronarzędzia można znaleźć wiertarki i wkrętarki, wiertła, tarcze do szlifierek, wyrzynarki i inne.
Miniszlifierki i ich zastosowania w warsztacie elektronika-robotyka
Miniszlifierki pokrywają jeszcze szerszy zakres zastosowań, choć w znacznie mniejszej skali. Z uwagi na – przeważnie – niewielką moc silników stosowanych w tych narzędziach, możliwe jest wykonywanie prac za pomocą końcówek roboczych o małych średnicach i tylko w materiałach o stosunkowo małej twardości.
Lepsze miniszlifierki doskonale radzą sobie nie tylko z obróbką drewna i wszystkich tworzyw sztucznych, ale także cieńszych profili aluminiowych. A to w zupełności wystarczy do budowy modeli RC czy robotów amatorskich. Naturalnym obszarem zastosowania miniszlifierek jest też wykonywanie płytek drukowanych – nic nie nadaje się lepiej do wiercenia otworów o średnicach od ułamków milimetra do (przeważnie) 3,2 mm lub 4 mm, niż właśnie miniszlifierka.
Uniwersalność przede wszystkim
Funkcjonalność elektronarzędzi – w tym przede wszystkim szlifierek i miniszlifierek – determinują zastosowane końcówki robocze. W przypadku szlifierek kątowych najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju tarcze tnące, a także ściernice listkowe czy tarcze polerskie.
Warto pamiętać, że do każdego materiału są dedykowane inne rodzaje tarcz. Przykładowo, cięcie i szlifowanie metalu powinno się wykonywać za pomocą popularnych tarcz ściernych, tworzyw sztucznych – z pomocą tarcz diamentowych, a drewna – tarcz zębatych.
Praktyczne miniszlifierki
Dla miniszlifierek dedykowane są przeróżne końcówki w postaci obrotowych kamieni ściernych (dyskowych, stożkowych, etc.), taśm ściernych, miniaturowych tarcz tnących (ściernych, tzw. „gumówek” i metalowych) czy też filców polerskich. Dostępne w naszej ofercie miniszlifierki sprzedajemy wraz z zestawami liczącymi po kilkadziesiąt sztuk narzędzi o różnych zastosowaniach i wymiarach.
Jak wybrać szlifierkę kątową? Zachęcamy do porównania produktów dostępnych w tej kategorii i zapoznania się z opisami. W razie dodatkowych pytań dotyczących szlifierek kątowych lub innych produktów dostępnych w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości e-mial lub telefonicznie.