Fototranzystor SFH-313FA 5mm 870nm - 5 szt.

Indeks: UCC-04245 EAN: 5903351245760

Fototranzystor w obudowie 5 mm. Maksymalna czułość dla fali o długości od 870 nm. Soczewka zaciemniona. Fototranzystor sprzedawany po 5 sztuk.

Fototranzystor SFH-313FA 5mm 870nm - 5 szt.
7,90 zł
6,42 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Fototranzystor SFH-313FA 5 mm 870 nm

Fototranzystor w obudowie o średnicy 5 mm. Maksymalna czułość dla fali o długości od 870 nm. Soczewka jest zaciemniona, posiada filtr IR. Produkt jest przeznaczony do montażu THT. Można go wykorzystać np. w elektronice przemysłowej, do obwodów sterowania. Sprzedawany po 5 sztuk.

Fototranzystor SFH-313FA 5mm 870nm

Fototranzystor SFH-313FA.

Specyfikacja fototranzystora

 • Maksymalna czułość dla fali o długości: 870 nm
 • Długość fali λd: od 740 do 1080 nm
 • Soczewka: czarna z filtrem IR
 • Prąd ciemny: 3 nA
 • Napięcie kolektor - emiter: 70 V
 • Kąt widzenia: 10°
 • Powierzchnia światłoczuła: 0,55 mm2
 • Moc: 200 mW
 • Montaż: THT
 • Średnica: 5 mm
 • Sprzedawany po 5 sztuk

 

Szczegóły w dokumentacji technicznej.

 

SFH-313FA - fototranzystor NPN - zasada działa komponentu

SFH-313FA jest fototranzystorem NPN, który składa się z trzech warstw półprzewodnikowych: dwóch warstw typu p, oddzielonych warstwą typu n. Jego zasada działania opiera się na zmianie przewodnictwa pod wpływem padającego światła na powierzchnię warstwy światłoczułej. Pierwsza warstwa posiada nadmiar dziur, a druga warstwa posiada nadmiar elektronów. Natomiast trzecia warstwa jest obszarem światłoczułym, który reaguje na padające światło. Gdy na obszar światłoczuły pada światło, powstają pary elektron-dziura. Część z tych elektronów-dziur zostaje rozdzielona przez pole elektryczne wewnątrz struktury fototranzystora. Wytworzone pary elektron-dziura przemieszczają się w kierunku bazy fototranzystora, gdzie są one oddzielane. Elektrony migrują w kierunku warstwy typu n, a dziury w kierunku warstwy typu p. Powoduje to przepływ prądu kolektora. Fototranzystor w istocie działa jako wzmacniacz prądu, ponieważ ma zdolność wzmocnienia prądu w wyniku powstawania par elektron-dziura w obszarze światłoczułym.

Zastosowania Praktyczne Fototranzystora NPN SFH-313FA:

Oferowany fototranzystor NPN ma powszechne zastosowanie w czujnikach światła. Reagują na poziom oświetlenia i mogą być używane do automatycznego sterowania oświetleniem. Mogą one być także wykorzystane jako czujniki przeszkód w taki sposób, że jeśli padające światło zostanie przerwane (np. w wyniku pojawienia się przeszkody fizycznej), przewodnictwo fototranzystora ulegnie zmianie. Fototranzystory NPN są także stosowane w roli czujników odbiciowych, gdzie światło jest odbijane od powierzchni i wykrywane przez powierzchnię światłoczułą fototranzystora. Fototranzystory także świetnie sprawdzają się w automatach zmierzchowych, które umożliwiają automatyczne załączanie i wyłączanie oświetlenia ulicznego, odpowiednio do natężenia światła naturalnego.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 7 cm
Głębokość opakowania 0.2 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Fototranzystor SFH-313FA 5mm 870nm - 5 szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Łukasz 05.03.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: