Filtruj według
Cena
3 9
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Czujniki krańcowe do drukarek 3D

Ilość produktów: 3
Loading...

Wyłącznik krańcowy - krańcówka - endstop - do drukarek 3D - Creality

Wyłącznik krańcowy (Endstop) to element stosowany w drukarkach 3D w celu zatrzymania ruchomych części układu - na przykład ruchów karetki czy stołu. Umożliwia także wykrycie...
5.0 (7)
Indeks: CRL-19684
Indeks: CRL-19684
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Optyczny czujnik krańcowy Endstop Reprap 3D Ramps 1.4

Optyczny, szczelinowy czujnik krańcowy dedykowany do drukarek 3D RapRap. Moduł posiada trzy wyprowadzenia, z kontrolerem Ramps 1.4 łączy się poprzez dołączony do zestawu przewód.
4.5 (2)
Indeks: MOD-02659
Indeks: MOD-02659
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Wyłącznik czujnik krańcowy do drukarki 3D Creality CR-200B

Moduł wyłącznika krańcowego wykorzystywany w drukarce 3D Creality CR-200B. Produkt składa się z właściwego czujnika krańcowego oraz wtyczki - wlutowanych w płytkę . Jest to...
Indeks: CRL-20485
Indeks: CRL-20485
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 3,83 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

W jaki sposób działają czujniki krańcowe?

Wyłączniki krańcowe, nazywane również endstop, to podzespoły wykorzystywane w drukarkach 3D do bezpiecznego zatrzymywania części ruchomych. Dobrym przykładem jest stół roboczy. Dodatkowo wyłączniki krańcowe mają za zadanie natychmiastowe wykrywanie sytuacji, w której osie Y,X i Z znajdują się w skrajnych połączeniach, czyli maksymalnym i minimalnym ustawieniu. Wybrane modele czujników krańcowych dostępne w asortymencie naszego sklepu są wyposażone w specjalną dźwignię, której głównym zadaniem jest zwiększenie dystansu wykorzystywanego do bezpiecznego wyhamowania elementów ruchomych drukarki 3D. Ponadto rozwiązanie tego typu gwarantuje margines błędu, a co za tym idzie poprawia bezpieczeństwo użytkowania drukarek 3D. Brak czujników krańcowych w drukarkach przestrzennych może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia ruchomych bądź nieruchomych elementów urządzenia, ale także urządzeń znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu sprzętu.

Czujniki krańcowe do drukarek 3D w ofercie sklepu Botland

W tej kategorii można znaleźć oryginalne części zamienne do drukarek 3D w postaci czujników krańcowych (nazywanych również krańcówkami). Wybór oryginalnych części zamiennych to nie tylko gwarancja pełnej kompatybilności, ale również niezawodności i długiej żywotności. Wybrane czujniki krańcowe dostępne w tej sekcji są wyposażone w gniazdo, dzięki któremu podłączenie tych podzespołów do płyty głównej nie stanowi żadnego problemu. Dostępne są również czujniki z wyprowadzonymi przewodami przeznaczonymi do podłączenia.

Przed wyborem czujnika krańcowego należy sprawdzić kompatybilność z posiadaną drukarką 3D. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami za pośrednictwem formularza kontaktowego, mailowo albo telefonicznie.