Filtruj według
Cena
14 143
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Gravity - czujniki siły i krańcówki

Ilość produktów: 6
Loading...

DFRobot Gravity - pojemnościowy czujnik dotykowy

Pojemnościowy czujnik dotykowy DFRobot Gravity wykorzystujący do pracy interfejs cyfrowy. Może być zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. Wyczuwa dotyk lub metal przez cienką...
Indeks: DFR-11264
Indeks: DFR-11264
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 17,90 zł Cena 17,90 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - czujnik wibracji z membraną piezoelektryczną

Analogowy czujnik wibracji z piezoelektryczną membraną. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V, współpracuje z modułami Arduino.
Indeks: DFR-04713
Indeks: DFR-04713
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 21,90 zł Cena 21,90 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - cyfrowy czujnik nacisku 1kg (10N)

Czujnik nacisku dla Arduino działa w zakresie do 1 kg . Oparty na układzie HX711, posiada 24-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy stworzony do skalowania wagi i kontrolowania...
Indeks: DFR-11280
Indeks: DFR-11280
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 82,90 zł Cena 82,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gravity - cyfrowy czujnik nacisku 1 kg (10 N) - HX711 - zestaw do zbudowania wagi - DFRobot KIT0176

Zestaw elementów do samodzielnego montażu , które pozwalają na wykonanie wagi elektronicznej . Zestaw zawiera cyfrowy czujnik nacisku, w postaci belki tensometrycznej,...
5.0 (2)
Indeks: DFR-20415
Indeks: DFR-20415
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 143,00 zł Cena 143,00 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - cyfrowy czujnik zderzeniowy (lewy) - moduł z wyłącznikiem krańcowym

Moduł wyposażony w wyłącznik krańcowy z dźwignią zakończoną rolką  zaprojektowany dla Arduino. Zasilany jest napięciem 5 V.
5.0 (1)
Indeks: DFR-11265
Indeks: DFR-11265
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 14,50 zł Cena 14,50 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - cyfrowy czujnik zderzeniowy (prawy) - moduł z wyłącznikiem krańcowym

Moduł wyposażony w wyłącznik krańcowy z dźwignią zakończoną rolką  zaprojektowany dla Arduino. Zasilany jest napięciem 5 V.
Indeks: DFR-11266
Indeks: DFR-11266
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 14,50 zł Cena 14,50 zł
  • Darmowa dostawa

Czujniki krańcowe - idealne do zastosowań w układach automatyki

Z punktu widzenia schematów elektrycznych, czujniki krańcowe są tak naprawdę monostabilnymi przyciskami, których zadaniem jest załączanie i wyłączanie obwodów elektrycznych. W praktyce na co dzień, możemy to zaobserwować podczas otwierania i zamykania drzwi lodówki - w tym przypadku, element wykonawczy krańcówki jest połączony mechanicznie ze stykiem ruchomym. Podczas otwierania drzwi lodówki, taki wyłącznik załącza zasilanie obwodu oświetleniowego oraz wyłącza, kiedy zamkniemy drzwi. Innym popularnym przykładem zastosowania krańcówki w sprzęcie elektrycznym AGD, są kuchenki mikrofalowe i pralki. W tych urządzeniach, wyłączniki krańcowe pełnią funkcję zabezpieczenia, które wyłącza urządzenie w przypadku otworzenia obszaru roboczego, w którym znajdują się pracujące elementy ruchome. Krańcówki znajdują zastosowanie także w bramach automatycznych. Kiedy skrzydło bramy podczas otwierania lub zamykania zbliża się do skrajnego położenia martwego, popychacz styku krańcówki zostaje naciśnięty i rozłącza zasilanie siłownika napędzającego skrzydło bramy.

Czujniki siły nacisku - zbuduj wagę elektroniczną!

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań konstrukcyjnych w zakresie czujników tensometrycznych, są czujniki rezystancyjne. Zasada działania takiego czujnika polega na zmianie rezystancji wyjściowej, odpowiednio do zmian obciążenia wagowego oddziałującego na powierzchnię czujnika. Pod powierzchnią nacisku czujnika, są umieszczone dwie warstwy rozdzielone względem siebie powietrzem - warstwa przewodząca i dielektryczna. Kiedy powierzchnia czujnika jest nieobciążona, wówczas rezystancja wyjściowa czujnika jest najwyższa. Natomiast obciążenie czujnika, powoduje spadek jego rezystancji wyjściowej, odpowiednio do zadanego obciążenia, wskutek odkształcenia jego warstwy przewodzącej. Najczęściej spotykaną aplikacją wykorzystującą czujniki tensometryczne, są wagi elektroniczne. Oprócz tego, takie czujniki są wykorzystywane w elektrycznych instrumentach klawiszowych (tzw. aftertouch), gdzie odpowiednio do siły nacisku klawiszy możemy sterować poziomem głośności wyjściowej instrumentu lub kontrolować takie parametry jak np. głębokość modulacji częstotliwości dźwięków granych na klawiaturze.

Czujniki pojemnościowe

Obok czujników rezystancyjnych, bardzo często spotykanym rozwiązaniem technicznym są także czujniki pojemnościowe. Zasada działania takiego czujnika, polega na wykrywaniu obecności obiektów, których przenikalność elektryczna jest znacznie różna względem medium pomiaru, tj. zwykle powietrza. Ten fakt udało się wykorzystać ze względu na różnice w wartości przenikalności elektrycznej powietrza i ludzkiej skóry. Powierzchnia kontaktowa czujników pojemnościowych jest zazwyczaj wykonana ze szkła. Kiedy dotykamy powierzchni takiego czujnika, wówczas zmiany natężenia pola elektrycznego powodują zmianę stanu logicznego na wyjściu czujnika.