Promowane produkty

Polecane

Gravity - przewody połączeniowe

Ilość produktów: 4
Loading...

DFRobot Gravity - przewody do czujników serii Gravity dla LattePanda 10szt.

Przewody przeznaczone do połączenia czujników grawitacyjnych lub siłowników z minikomputerem Latte Panda, kompatybilne są z większością sensorów grawitacyjnych oraz są łatwe w...
Indeks: DFR-08829
Indeks: DFR-08829
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 26,90 zł Cena 26,90 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - adapter ARK do czujników Gravity 4pin - FIT0511

Adapter przeznaczony do czujników 4-pin, zoptymalizowany do podłączenia z interfejsem Gravity. Posiada dwa rodzaje zasilania 3,3 V oraz 5 V.
Indeks: DFR-09967
Indeks: DFR-09967
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 13,90 zł Cena 13,90 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - adapter do czujnika pyłu GP2Y1010AU0F

Adapter umożliwiający bezpośrednie podłączenie czujnika GP2Y1010AU0F za pomocą interfejsu Gravity do Arduino bez dodatkowych modułów oraz płytek prototypowych.
Indeks: DFR-11282
Indeks: DFR-11282
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 17,50 zł Cena 17,50 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - adapter ze złączami zaciskowymi

Uniwersalny adapter do czujników posiadający 3-pinowe złącze zaciskowe. Może być on wykorzystywany zarówno z modułami analogowymi jak i cyfrowymi. Moduł posiada wbudowany...
Indeks: DFR-11286
Indeks: DFR-11286
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 9,90 zł Cena 9,90 zł
  • Darmowa dostawa

Adaptery do podłączenia modułów Gravity

Rozszerzenia sprzętowe z serii Gravity od DFRobot mogą współpracować także z innymi rozszerzeniami sprzętowymi, które są kompatybilne z Raspberry Pi, Arduino i innymi popularnymi minikomputerami jednoukładowymi dla systemów wbudowanych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. adaptery ARK na Gravity. Złącza typu ARK są także znane jako Terminal Blocks, a ich cechą charakterystyczną są zaciski śrubowe z blaszkami dociskowymi. Tego typu złącza możesz wykorzystać do utworzenia połączeń przewodowych bez konieczności bezpośredniego lutowania końcówek przewodów do PCB. Blaszki zaciskowe złącza ARK są wykonane z wysokiej jakości stopu metali zawierającego dużą zawartość miedzi, dzięki czemu zacisk śrubowy typu ARK jest solidny, odporny mechanicznie dzięki wysokiej sprężystości i zapewnia bardzo dobrą jakość połączenia elektrycznego, co korzystnie przekłada się na bardzo niską rezystancję styku.

Przewody połączeniowe do modułów Gravity - wysoka jakość przede wszystkim

Jednym z najważniejszych parametrów określających jakość i możliwości wykorzystania przewodów elektrycznych w konkretnej aplikacji, jest materiał przewodu. Najczęściej do produkcji przewodów używa się miedzi, aluminium, srebra i złota. Są to metale, które charakteryzują się szczególnie niską rezystywnością, dzięki czemu bardzo dobrze przewodzą prąd. Najczęściej spotykanym rodzajem przewodów do urządzeń elektronicznych, są przewody miedziane. Dodatkowo, w celu zwiększenia konduktywności przewodów miedzianych, stosuje się ich fabryczne posrebrzanie. Kolejnym czynnikiem, który decyduje o możliwościach wykorzystania przewodu, są jego wymiary geometryczne, tj. długość i pole przekroju poprzecznego. Przepływ prądu elektrycznego jest nieodłącznie związany z wydzielaniem się ciepła. Z tego względu, im mniejsza rezystywność materiału przewodu oraz większy przekrój i mniejsza długość przewodu, tym mniejsze straty cieplne. Przewody do łączenia modułów Gravity zostały tak zaprojektowane, aby podczas ich podłączania nie doszło do pomyłki mogącej prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia modułów. Jest to zapewnione przez odpowiednie ukształtowanie konektorów zatrzaskowych z kluczem typu JST, które dają się połączyć ze sobą tylko w jednej możliwej pozycji. Przewody połączeniowe do modułów Gravity są zakończone złączami KF2510-3P oraz PH2.0-3P. Kolory izolacji przewodów standardowo odpowiadają pełnionym przez nie funkcją, tj. izolacja czerwona - potencjał zasilania, izolacja czarna - potencjał masy, izolacja pomarańczowa - sygnał sterujący. Izolacja przewodów wykazuje dobrą odporność na wysoką temperaturę, nawet przy długotrwałym obciążeniu prądem rzędu kilkuset miliamperów.