Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego

Indeks: OST-14290 EAN: 5903351241960

Moduł z czujnikiem Halla, analogowym przełącznikiem magnetycznym. Umożliwia detekcję pola magnetycznego. Moduł nie posiada wlutowanych elementów pasywnych. Pracuje z napięciem 5 V.

Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego
5,20 zł
4,23 zł netto
Producent: OpenPlatform

Opis produktów: Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego

Moduł z czujnikiem Halla, analogowym przełącznikiem magnetycznym. Umożliwia detekcję pola magnetycznego. Moduł nie posiada wlutowanych elementów pasywnych. Pracuje z napięciem 5 V.

Moduł z czujnikiem Halla

Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego.

Podłączenie czujnika Halla

Czujnik współpracuje z dowolnym mikrokontrolerem wyposażonym w wejścia analogowe, w tym również Arduino. W celu odczytania danych wystarczy podłączyć zasilanie oraz piny wyjściowe do dowolnego wejścia mikrokontrolera i odczytać jego stan.

Schemat podłączenia czujnika halla

Przykład podłączenia z Iduino Uno.

PIN Opis
- Masa układu.
+(pin środkowy) Zasilanie 5 V.
S Wyjście sygnału analogowego.

Specyfikacja czujnika Halla

  • Napięcie zasilania: 5 V
  • Wyjście: analogowe
  • Wyprowadzenia: 3-pin
  • Wymiary: 25 x 12 mm
  • Masa: 1 g

Moduł czujnika hallotronowego

Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego przeznaczony jest do pomiaru stałych i zmiennych pól magnetycznych. Dzięki wbudowanemu układowi elektronicznemu generuje napięcie wyjściowe liniowo związane z aktualnym natężeniem pola magnetycznego.

Czujnik reaguje najsilniej w jednym, określonym kierunku, dlatego znaczenie ma orientacja obudowy czujnika względem wektora pola magnetycznego. Sensor jest wyposażony w niewielką płytkę przejściową ze złączem goldpin i miejscami do wlutowania dodatkowych elementów pasywnych.

Czujnik liniowy pola magnetycznego vs. hallotron

Klasyczny, czterokońcówkowy hallotron ma postać półprzewodnikowej płytki, zasilanej za pomocą dwóch wyprowadzeń i generującej słabe napięcie, proporcjonalne do prądu zasilającego i natężenia pola. Ponieważ owo napięcie wyjściowe ma zwykle dość niską wartość, hallotron wymaga precyzyjnego, różnicowego wzmacniacza i układu zasilania, zapewniającego stabilny punkt pracy, niezbędny do zachowania pożądanej dokładności pomiarów.

W przypadku aplikacji wykorzystujących scalony czujnik Halla schemat jest znacznie prostszy – wystarczy podłączyć napięcie zasilania (w tym przypadku 5 V), a na wyjściu analogowym czujnika pojawi się napięcie, odwzorowujące natężenie pola magnetycznego.

Jak wykorzystać czujnik Halla?

Moduł z czujnikiem Halla (pola magnetycznego) to element, który umożliwia zbudowanie własnego magnetometru. Może on na przykład stać się częścią stworzonego samodzielnie multimetru uniwersalnego, który wykorzystasz do pomiaru różnych wielkości fizycznych.

Scalony czujnik Halla to hallotron, którego schemat jest znacznie uproszczony - wymaga on jedynie trzech wyprowadzeń i może zachować wysoką dokładność przy zasilaniu 5 V z płytki wyposażonej w wyjścia analogowe, na przykład Arduino. Dlatego ten minikomputer doskonale sprawdzi się jako układ logiczny w projektach wykorzystujących scalony czujnik Halla.

Moduł z czujnikiem Halla - schemat i inne przydatne informacje

Jeżeli interesuje Cię schemat dostępnego w naszym sklepie hallotronu i chciałbyś dowiedzieć się więcej o jego zastosowaniu oraz prawidłowym użytkowaniu, koniecznie zapoznaj się z odnośnikami dostępnymi w sekcji “Przydatne linki” poniżej opisu produktu.

Znajdziesz tam linki do strony producenta modułu, a także do programu umożliwiającego podłączenie elementu do płytki Arduino, co umożliwi Ci stworzenie wielu projektów wykorzystujących czujnik pola magnetycznego.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 4 cm
Głębokość opakowania 0.08 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Łukasz

03/08/23

Pytanie: Z jakiej odległości czujnik wykrywa pole magnetyczne?
Odpowiedź: Czujnik wykrywa pole magnetyczne w odległości około 1 cm.

Opinie o produkcie

Moduł z czujnikiem halla, pola magnetycznego

5/5

Średnia Ocena

7

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Jan 08.01.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko ok. Tylko zwracajcie uwagę na to, czy są podzespoły przylutowane, bo różnica jest 20 gr, ale zwiększa możliwości czujnika
Michał N. 15.01.2022 Potwierdzony zakup
Dobrze współpracuje z MC33035
Łukasz M. 22.12.2021 Potwierdzony zakup
Prosty i przydatny
Tomasz S. 31.07.2021 Potwierdzony zakup
Ok
Paweł D. 07.02.2021 Potwierdzony zakup
Wszystko ok.
Tomasz B. 03.02.2021 Potwierdzony zakup
Działa :)
Bartosz 02.07.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: