Filtruj według
Cena
33 72
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Zamki elektryczne

Ilość produktów: 4
Loading...

Elektrozamek metalowy - 12V

Zamek elektryczny zasilany napięciem 12 V. Stosowany np. do elektronicznie kontrolowanego systemu zamykania drzwi, furtki, mebli, itd.
Indeks: MOD-08355
Indeks: MOD-08355
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 71,90 zł Cena 71,90 zł
  • Darmowa dostawa

Elektrozamek plastikowy - 12V

Zamek elektryczny zasilany napięciem 12 V. Stosowany np. do elektronicznie kontrolowanego systemu zamykania drzwi, furtki, mebli, itd.
Indeks: MOD-08356
Indeks: MOD-08356
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 33,00 zł Cena 33,00 zł
  • Darmowa dostawa

Elektrozamek - elektromagnes z wysuwanym bolcem 24V

Zamek elektryczny zasilany napięciem 24 V . Stosowany np. do elektronicznie kontrolowanego systemu zamykania drzwi, okien czy szuflad.
Indeks: MOD-07024
Indeks: MOD-07024
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 34,70 zł Cena 34,70 zł
  • Darmowa dostawa

Elektrozamek - elektromagnes z wysuwanym bolcem 12V

Zamek elektryczny zasilany napięciem 12 V. Stosowany np. do elektronicznie kontrolowanego systemu zamykania drzwi, okien czy szuflad.
Indeks: MOD-05687
Indeks: MOD-05687
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 34,90 zł Cena 34,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zamki elektryczne - wygodne i nowoczesne rozwiązanie

Zamki elektryczne powszechnie wykorzystuje się w miejscach, gdzie potrzebny jest system zabezpieczający przed nieautoryzowanym dostępem. Dlatego znajdują zastosowanie w fabrykach czy urzędach, ale również na bramach strzeżonych osiedli, w garażach czy furtkach. Stanowią też świetne zabezpieczenie przed dostępem dzieci, dlatego rodzice często montują je w szufladach, drzwiach lub oknach oraz innych miejscach potencjalnie niebezpiecznych dla maluchów. Istnieje wiele rodzajów zamków elektrycznych, które w zależności od swoich cech stosowane są w różnych sytuacjach.

Jak działa zamek elektryczny?

Najprostszy zamek elektryczny to elektrozaczep podstawowy (domyślnie zamknięty). Posiada on obudowę, wewnątrz której znajduje się bolec blokujący oraz elektromagnes. Przyłożenie napięcia powoduje uruchomienie magnesu, który uruchamia blokadę zapadki (w przypadku najprostszej konstrukcji elektromagnes po prostu przyciąga do siebie bolec) i otwiera zamek. Odłączenie prądu sprawia, że bolec wraca do pozycji wyjściowej (na przykład w odpowiednim otworze we framudze drzwi) i zamyka zamek. Elektrozamek rewersyjny działa odwrotnie: zamek zostaje otwarty, gdy w obwodzie nie płynie prąd. Ta właściwość sprawia, że elektrozaczepy rewersyjne są często wykorzystywane w systemach przeciwpożarowych.

W jakich projektach wykorzystasz zamki elektryczne?

Zamki elektryczne mogą być łączone z innymi elementami elektronicznymi, co daje bardzo duże możliwości i pozwala na wykorzystanie w zaawansowanych technicznie projektach. Możesz na przykład zbudować własny sejf otwierany odpowiednią kombinacją przycisków lub zabezpieczyć szuflady w mieszkaniu przed dostępem małych dzieci, umieszczając otwierający je guzik w niedostępnym miejscu.

Zanim wybierzesz konkretny model

Zamki elektryczne różnią się sposobem działania, rodzajem potrzebnego zasilania, odpornością na uszkodzenia i innymi parametrami. Jeżeli zdecydujesz już, jaki typ zamka jest Ci potrzebny (pozycja spoczynkowa, przystosowanie do drzwi prawych/lewych/dwuskrzydłowych etc.), powinieneś dobrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. W tym celu należy określić takie parametry, jak rozmiary gniazda, rozstaw otworów montażowych, napięcie i prąd zasilania, wytrzymałość (zwłaszcza w przypadku bardziej obciążonych zamków, na przykład instalowanych w drzwiach lub bramach) oraz ewentualną kompatybilność z pozostałymi elementami elektronicznymi wykorzystanymi w projekcie.