Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300W

Indeks: MOD-07009 EAN: 5902211100058

Czujnik służący do włączania oraz wyłączania światła w zależności od poziomu jasności otoczenia. Na jego działanie nie ma wpływu ani temperatura, ani wilgotność. Stosowany np. w ogrodzie, na werandzie, przy latarniach ulicznych, itp. Dopuszczalne obciążenie jest równe 15 A.

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300W
49,00 zł
39,84 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300 W

Czujnik służący do włączania oraz wyłączania światła w zależności od poziomu jasności otoczenia. Na jego działanie nie ma wpływu ani temperatura, ani wilgotność. Stosowany np. w ogrodzie, na werandzie, przy latarniach ulicznych, itp. Dopuszczalne obciążenie jest równe 15 A.

Specyfikacja czujnika zmierzchowego z sondą MCE35

 • Napięcie zasilania: od 220 V do 240 V AC
 • Prąd znamionowy: 15 A
 • Praca przy natężeniu światła od 2 do 100 lux (regulowana)
 • Temperatura pracy: od -20 °C do 40 °C
 • Dopuszczalna wilgotność otoczenia: do 93 %
 • Samodzielna sonda w zewnętrznej obudowie
 • W zestawie śruby montażowe
 • Wymiary:
  • Sonda: 48 x 42 x 30 mm
  • Moduł: 62 x 47 x 27 mm

 

W naszej ofercie dostępne są również inne czujniki światła i koloru.

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300W

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300 W.

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300W

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300 W.

Niezawodne sterowanie oświetleniem

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 – 2300W służy do automatycznego sterowania oświetleniem w zależności od aktualnej pory dnia. W odróżnieniu od prostych czujników zmierzchowych, model ten jest całkowicie niezależny od pozostałych warunków otoczenia – w tym temperatury i wilgotności.

Użycie zewnętrznej sondy pozwala na łatwiejsze ułożenie okablowania – sterowana lampa może być umieszczona w dowolnym miejscu (np. pod zadaszeniem), a sam czujnik może zostać zamontowany w odsłoniętym miejscu, w którym będzie w stanie mierzyć realny poziom oświetlenia bez wpływu otaczających obiektów (drzew, elementów budynku, etc.).

Podłączenie czujnika MCE35

Czujnik zmierzchowy zewnętrzny jest przeznaczony do połączenia z modułem głównym za pomocą dwużyłowego przewodu. Pozostałe trzy zaciski „centralki” służą do doprowadzenia napięcia sieciowego (L, N) i samej lampy (drugi jej przewód powinien być podłączony do przewodu zerowego – N).

Dopuszczalne obciążenie styków przekaźnika wynosi 15 A, co pozwala na sterowanie oświetleniem dużej mocy (np. kilkoma lampami połączonymi równolegle). Poziom załączania można regulować w zakresie 2..10 lux. Moduł może pracować w temperaturze od -20 oC do +40 oC i przy wilgotności względnej powietrza do 93 %.

Automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia

Nietrudno zauważyć, że gdy zachodzi Słońce, dochodzi do pogorszenia widoczności wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wówczas, aktywowane jest oświetlenie pochodzące z latarni ulicznych. Odwrotna sytuacja ma miejsce, kiedy Słońce wschodzi - wówczas oświetlenie uliczne jest wyłączane. Sterowanie załączaniem i wyłączaniem oświetlenia odbywa się w sposób automatyczny - w zależności od pory roku, może się odbywać za pomocą programatora czasowego lub w sposób bardziej bezobsługowy - za pomocą czujnika zmierzchu z nastawialnym progiem zadziałania, takiego jak np. MCE 35.

Zastosowanie czujnika MCE 35

Czujnik zmierzchowy MCE 35 jest wyposażony w obudowę z tworzywa sztucznego ABS i jest wykonany zgodnie z wymaganiami dotyczącymi urządzeń elektrycznych II klasy ochronności (podwójna izolacja, brak połączenia z uziemieniem ochronnym) oraz stopniem ochrony wewnętrznej IP65 (ochrona przed pyłami i ciałami stałymi oraz strugami wody pod niskim ciśnieniem). Dzięki temu obudowa czujnika zapewnia bezpieczne użytkowanie w wilgotnym klimacie i możesz go zainstalować na zewnątrz budynku, np. w celu sterowania oświetleniem ogrodu lub wjazdu na posesję.

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300W

Czujnik zmierzchowy z zewnętrzną sondą MCE35 - 2300 W.Napięcie zasil. od 220 V AC
Napięcie zasil. do 240 V AC
Napięcie nominal. 230 V AC
Moduł - typ Zmierzchu
Moduł - montaż Natynkowy
Inteligentny budynek Czujnik zmierzchu
Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 8 cm
Głębokość opakowania 6 cm
Masa opakowania 0.131 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: