Kategorie

Minikomputery SBC

Minikomputery SBC

Minikomputery  nazywane są bardzo często komputerami jednopłytkowymi, a także mikrokomputerami. Opierają się na układzie „System-on-a-chip” i zbudowane są z kilku elementów, takich jak mikroprocesor, układ graficzny i kość pamięci RAM. Niedoścignionym liderem na rynku minikomputerów jest bez wątpienia Raspberry Pi.

Filtrowanie

Procesor
Liczba rdzeni
Pamięć RAM
Pamięć
GPIO
USB
Zasilanie złącze:
Producenci
HDMI
Ethernet
WiFi
Bluetooth
Złącze kamery
System operacyjny Linux
System operacyjny Android
System operacyjny Windows

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Minikomputery są pełnoprawnymi komputerami, które opierają się na architekturze ARM. Stosowane są do budowy nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie produktów elektronicznych, a także jako materiały dydaktyczne. Znalazły zastosowanie w medycynie, rolnictwie i transporcie. Stanowią grupę produktów chętnie wybieranych przez pasjonatów informatycznych.

Najważniejszym elementem minikomputera jest płytka drukowana PCB. Na skutek rozwoju tego rodzaju urządzeń na popularności zyskały minikomputery, które mają proces z rdzeniem ARM. To on odpowiada za zwiększoną wydajność i niski pobór mocy przy wzroście szybkości pracy urządzenia. Minikomputery są dostępne w różnych rozmiarach, oczywiście coraz częściej producenci stawiają na możliwie najmniejszą ich wielkość.

Projektanci osiągają w tym zakresie imponujące rezultaty, dzięki nowoczesnej technologii istnieje obecnie możliwość projektowania i produkowania komputerów z płytką drukowaną ok. 50 × 50 mm i jedynie 5 mm wysokości, które jednocześnie mają zintegrowaną obsługę sieci Wi-Fi 802.11a/b/g/n i interfejs Bluetooth 4.0. Na wydajność pracy minikomputerów wpływ mają wykorzystane w nich komponenty. Naszym klientom proponujemy tylko takie urządzenia, które spełniają wysokie standardy i pochodzą od wiodących producentów na rynku elektronicznym. Zwracamy uwagę na budowę urządzenia, zastosowane w nim elementy, a także na nowatorskie rozwiązania, cenimy sobie innowacje!

Proponujemy więc minikomputery o różnych procesorach, pamięci RAM, możliwości zasilania, z systemem operacyjnym Linux, Android lub Windows. Jesteśmy przygotowani na wysokie wymagania klienta.