Filtruj według
Cena
5 11
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (529) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Gniazdka ścienne RJ45

Ilość produktów: 8
Loading...

Gniazdo podtynkowe 45x45mm 2x RJ45 + Keystone Kat.6 UTP - białe

Gniazdo podtynkowe 2 x RJ45 Keystone w kolorze białym, marki Lanberg. Przeznaczone do montowania w ramkach wyposażonych w supporty, puszkach podłogowych, kolumnach wysuwanych z...
Indeks: IMP-15906
Indeks: IMP-15906
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 10,90 zł Cena 10,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 2x RJ45 - białe

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych, wyposażone w dwa porty RJ45 kategorii 6. Montaż natynkowy.
Indeks: KAB-08397
Indeks: KAB-08397
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 9,90 zł Cena 9,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 2x RJ45 ekranowane Lanberg - białe

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych, wyposażone w dwa ekranowane porty RJ45 kategorii 5e. Montaż natynkowy.
4.6 (3)
Indeks: ZAS-07477
Indeks: ZAS-07477
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdo podtynkowe 45x45mm RJ45 + Keystone Kat.6 UTP - białe

Gniazdo podtynkowe Keystone RJ45 w kolorze białym, marki Lanberg. Przeznaczone do montowania w ramkach wyposażonych w supporty, puszkach podłogowych, kolumnach wysuwanych z...
Indeks: IMP-15905
Indeks: IMP-15905
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 1x RJ45 ekranowane Lanberg - białe

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych, wyposażone w jeden ekranowany port RJ45 kategorii 5e. Montaż natynkowy.
5.0 (4)
Indeks: ZAS-07478
Indeks: ZAS-07478
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 6,90 zł Cena 6,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 2x RJ45 Lanberg - białe - kat.6

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych , wyposażone w dwa nieekranowane porty RJ45 kategorii 6. Montaż natynkowy. Gniazdko w kolorze białym .
5.0 (3)
Indeks: IMP-13204
Indeks: IMP-13204
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 10,90 zł Cena 10,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 1x RJ45 Lanberg - białe - kat. 6

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych , wyposażone w jeden nieekranowany port RJ45 kategorii 6. Montaż natynkowy. Gniazdko w kolorze białym .
5.0 (1)
Indeks: IMP-13203
Indeks: IMP-13203
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gniazdko natynkowe 1x RJ45 Lanberg - białe

Gniazdko stosowane w szybkich sieciach informatycznych , wyposażone w jeden nieekranowany port RJ45 kategorii 5e. Montaż natynkowy .
4.6 (3)
Indeks: IMP-13200
Indeks: IMP-13200
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Rodzaje gniazdek Ethernet – natynkowe vs podtynkowe

Dobór rodzaju gniazdka przez instalatora jest podyktowany przede wszystkim aktualnym stanem wykończenia budynku. Jeżeli w danym pomieszczeniu czy też całym lokalu, np. biurze lub mieszkaniu, prowadzone są dopiero prace wykończeniowe lub generalny remont, dobrym pomysłem okazuje się zastosowanie sieci Ethernet z przewodami umieszczonymi podtynkowo. Takie rozwiązanie wiąże się z poprowadzeniem przewodów szybkiej sieci kablowej w sposób całkowicie niewidoczny dla użytkownika, a więc wygodniejszy i bardzo estetyczny. Oczywiście w tym przypadku konieczne jest przewidzenie, w których miejscach użytkowane będą urządzenia korzystające z Ethernetu. Jeśli natomiast lokal jest wykończony, zastosowanie gniazd podtynkowych praktycznie nie wchodzi już w grę – w tym momencie zdecydowanie lepszą opcją okaże się poprowadzenie przewodów natynkowo, w odpowiednich korytkach. W tak wykonanej sieci stosujemy konwencjonalne gniazdka natynkowe, które mocuje się do wykończonej już ściany. Ze względu na starannie zaprojektowane oprawy, gniazdka natynkowe sprawdzają się znakomicie nawet w bardzo eksponowanych miejscach. Co więcej – zastosowanie instalacji tego typu wciąż zapewnia znacznie wyższą estetykę, niż „swobodne” poprowadzenie kabli np. pomiędzy meblami lub pod stołem.

Wybór kategorii gniazdka i uwagi dotyczące prowadzenia instalacji

Drugim – po wyborze gniazdka natynkowego lub podtynkowego – jest wybór kategorii, w której wykonane zostało dane gniazdko. W przypadku RJ-45, dokładnie tak samo jak w przypadku przewodów typu patch cord, kategoria odzwierciedla osiągi, jakie dane instalacja może zapewnić w zakresie przepustowości transferu danych. Jeżeli więc mamy do czynienia z przewodami kategorii 5e, nie ma większego sensu stosowanie nieco droższych i wyższej jakości gniazdek kategorii 6. Z powodzeniem sprawdzi się tu proste gniazdko kategorii 5e: zapewni ono właściwą jakość połączenia, bez ryzyka problemów z przesyłem danych. Natomiast gniazdka kategorii 6 powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z sieciami wymagającymi wyższej jakości transferu lub też prowadzonymi na większych odległościach. Jakość przewodu decyduje bowiem nie tylko o maksymalnym możliwym transferze danych, ale także o tym, na jak dużą odległość można te dane przesyłać (warto zwrócić uwagę na fakt, że odległość należy mierzyć wzdłuż całego odcinka kabla pomiędzy urządzeniami, a nie w linii prostej). Dodatkową kwestią jest wybór gniazdka pojedynczego lub podwójnego. W przypadku zastosowania gniazdek podwójnych należy pamiętać, że – inaczej niż w przypadku gniazdek z sieci zasilającej 230 V – każde gniazdko RJ45 wymaga odrębnego przewodu, w związku z czym zastosowanie gniazdka podwójnego wymusza automatycznie na instalatorze poprowadzenie dwóch zupełnie osobnych kabli ethernetowych.

Gniazdka ścienne RJ45 w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szereg różnego rodzaju markowych gniazdek firmy Lanberg, wykonanych zarówno w wersjach natynkowych, jak i podtynkowych, przeznaczonych do prowadzenia sieci LAN kategorii 5e oraz 6. Polecamy m.in. pojedyncze oraz podwójne gniazdka o kategoriach 5e i 6, pozwalające na łatwe i szybkie podłączenie przewodów za pomocą specjalnych zacisków. Produkty te sprzedawane są wraz z niezbędnymi akcesoriami montażowymi, w tym opaskami zaciskowymi i wkrętami. Do tworzenia instalacji podtynkowych polecamy natomiast gniazda 2x RJ45 + Keystone, również marki Lanberg, w kolorze białym. Gniazdka te przeznaczone są do montowania w ramkach i mają charakter systemu modułowego wspierającego dwa moduły typu Keystone. Oznacza to, że oprócz gniazdek RJ45 w ramce mogą być stosowane wymiennie także gniazda HDMI, USB, RCA oraz złącza antenowe typu F (koncentryczne). Wykonane z poliwęglanu gniazdka mogą być montowane w puszkach o głębokości nie mniejszej, niż 45 mm, a zewnętrzne wymiary panelu wynoszą 30x45x45 mm.