Filtruj według
Cena
209 245
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Routery WiFi - domowe i biurowe modele

Ilość produktów: 2
Loading...

Router TP-LINK Archer C6U

Router TP-Link Archer C6U zapewnia użytkownikom stabilną i szybką sieć w standardzie 802.11ac . Czyni go to idealnym narzędziem do korzystania z aplikacji codziennego...
4.0 (1)
Indeks: ACT-19497
Indeks: ACT-19497
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 245,00 zł Cena 245,00 zł
  • Darmowa dostawa

Zasilacz Router UPS-15 15W - IPS

Zasilacz Router UPS-15 wyprodukowany przez IPS. Dostarcza uniwersalne napięcie wyjściowe dostosowane do aktualnych modeli routerów, które może być wybierane za pomocą...
4.0 (1)
Indeks: WAK-18586
Indeks: WAK-18586
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Cena podstawowa 209,90 zł Cena 209,90 zł
  • Darmowa dostawa

Rodzaje routerów WiFi

Routery często występują w roli access pointów – w takim przypadku użytkownik korzysta z funkcjonalności kilku różnych urządzeń, zamkniętych w jednej obudowie. Przykładowo: wiele routerów oferowanych przez operatorów sieci telekomunikacyjnych zapewnia nie tylko funkcjonalność klasycznego routera, ale także zawiera wbudowany modem służący do łączenia z siecią światłowodową lub telefoniczną (ADSL) dostępną w budynku, czy nawet modem LTE, umożliwiający przesył danych poprzez sieć komórkową. Zdecydowana większość routerów pełni w pewnym sensie rolę także niewielkiego przełącznika sieciowego, oferując użytkownikom kilka portów Ethernet – najczęściej w postaci 4 lub 5 gniazd RJ-45. Dlatego też przy wyborze routera do konkretnego zastosowania warto zastanowić się, czy potrzebujemy faktycznie funkcjonalności modemu danego typu, czy też jedynym zastosowaniem urządzenia będzie np. udostępnienie sieci bezprzewodowej po połączeniu przewodowym z siecią LAN budynku.

Routery mobilne vs routery stacjonarne

Routery stacjonarne są zdecydowanie popularniejsze, niż ich mobilne odpowiedniki – spotkamy je niemal we wszystkich domowych i firmowych sieciach WiFi. Dostępne na rynku modele różnią się parametrami, w tym przede wszystkim trybem pracy (urządzenia starszego typu obsługiwały tylko pasmo 2,4 GHz, natomiast nowe – WiFi dual band czyli 2,4 GHz i 5 GHz). Ponadto routery różnią się liczbą anten, a także możliwościami zaawansowanej konfiguracji, czy też wbudowanymi funkcjami zabezpieczeń. Bardzo ważnym elementem różnicującym poszczególne routery stacjonarne jest obecność i rodzaj wbudowanego modemu ADSL, światłowodowego lub LTE.

Routery mobilne są natomiast wyposażone we własne źródło zasilania, w odróżnieniu od routerów stacjonarnych, które we wszystkich przypadkach wymagają zasilania z zewnętrznego zasilacza wtyczkowego. Źródło zasilania w przypadku routerów mobilnych stanowi akumulator, dlatego ich ładowanie odbywa się zwykle za pośrednictwem portu micro USB. Urządzenia te korzystają z łączności 4G LTE, wspierają także starsze łącza w standardzie 3G, a ogromną ich zaletą jest nie tylko możliwość pracy w terenie, ale także zdolność do zapewnienia nieprzerwanej łączności bezprzewodowej w przypadku awarii sieci energetycznej.

Routery w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór routerów, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych od różnych producentów. Doskonale sprawdzą się one w budowie sieci domowych, jak i rozbudowie sieci komputerowej w małej firmie. Do najbardziej podstawowych modeli należy router Tenda F3, zapewniający łączność bezprzewodową z przepustowością do 300 Mb/s. Przy bardzo atrakcyjnej cenie, dostarcza on użytkownikowi szereg zaawansowanych funkcji typowych dla droższych modeli, w tym 3-portowy switch Ethernet oraz wsparcie dla technologii MIMO, która dzięki trzem antenom WiFi o zysku 5 dBi może obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie.

Popularnym routerem w tej klasie cenowej jest także markowy TP-LINK TL-WR841N, również o przepustowości 300 Mb/s, zawierający 4-portowy switch Ethernet. Warto zwrócić uwagę także na zaawansowane urządzenia firmy D-Link, np. DIR-853/EE AC1300 o przepustowości do 400 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 867 Mb/s w paśmie 5GHz. Urządzenie posiada aż 4 anteny, dzięki czemu nadaje się do obsługi wielu klientów w tym samym czasie. Router wyposażony został także zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę ponadto na niewielkie routery mobilne, np. Alcatel MW40V Link Zone, czy Huawei E5576-320, wspierające transmisję 4G LTE i obsługujące przepustowość do 150 Mb/s.