Filtruj według
Cena
699 699
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Siłowniki elektryczne 300 kg

Ilość produktów: 1
Loading...

Siłownik liniowy AC2 3000N 4,2mm/s 230VAC - wysuw 30cm

Siłownik liniowy z wbudowanym zasilaczem. Zasilany napięciem 230 V . Wysuw urządzenia to 30 cm, jego maksymalny udźwig wynosi  300 kg (3000 N) . AC2 pracuje z prędkością 4,2...
5.0 (1)
Indeks: ELB-20459
Indeks: ELB-20459
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 699,00 zł Cena 699,00 zł
  • Darmowa dostawa

Siłowniki elektryczne - sposób podłączenia i sterowanie

W praktyce można spotkać się z kilkoma odmianami konstrukcji, stosowanych w siłownikach elektrycznych. Najprostsze z nich - niektóre aktuatory stosowane w centralnych zamkach samochodowych - mają zaledwie dwa przewody, służące do podłączenia zasilania (zwykle 12 V), jednak wiele modeli posiada dodatkowe okablowanie, umożliwiające np. odczyt aktualnej pozycji tłoczyska. Znaczna część siłowników ma wbudowane wyłączniki krańcowe, zabezpieczające przed przekroczeniem bezpiecznego zakresu wysuwu (nietrudno wyobrazić sobie, co stałoby się np. w przypadku zbyt dalekiego wysunięcia tłoczyska, współpracującego z mocnym siłownikiem sterującym oknem dachowym). W przypadku siłowników bazujących na niskonapięciowych silnikach DC sposób sterowania kierunkiem i prędkością ruchu nie różni się od sterowania klasycznym silnikiem szczotkowym (można do tego celu wykorzystać przełącznik DPDT lub mostek H). Modele zasilane napięciem 230 V (np. siłowniki elektryczne 300 kg o oznaczeniu AC2, indeks produktu ELB-20459) mają natomiast osobne przewody sterujące, służące do wyboru kierunku ruchu. Warto dodać, że bardziej rozbudowane siłowniki są wyposażone w czujniki sprzężenia zwrotnego w postaci potencjometru lub impulsatora, co pozwala na dokładne sterowanie pozycyjne.

Siłowniki elektryczne w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę siłowników elektrycznych, w tym doskonałe siłowniki czołowych marek (m.in. Super Power Jack i Elektrobim). Poszczególne modele różnią się parametrami, takimi jak prędkość wysuwu, maksymalny udźwig, zasięg wysuwu, długość całkowita, napięcie zasilania oraz rodzaj czujnika sprzężenia zwrotnego. Jeżeli planujesz budowę systemu opartego na siłownikach 12 V, sprawdź także dostępne w naszej ofercie sterowniki siłowników oraz mostki H, kompatybilne z ekosystemem Arduino.