Filtruj według
Cena
449 1999
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Typ kamery
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kamery termowizyjne

Ilość produktów: 5
Loading...

M5Stick T-Lite Thermal Camera Dev Kit - zestaw z kamerą termowizyjną - oparty na ESP32-PICO - MLX90640 - M5Stack K126

M5Stick T-Lite Thermal Camera Dev Kit to połączenie modułu deweloperskiego M5StickC Plus (z układem ESP32-PICO i bezprzewodową komunikacją WiFi) oraz nakładki  MLX90640 z...
5.0 (1)
Indeks: MSS-22516
Indeks: MSS-22516
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 449,00 zł Cena 449,00 zł
  • Darmowa dostawa

Kamera termowizyjna - FLiR Lepton Dev Kit V2 - SparkFun KIT-15948

Zestaw zawierający kamerę termowizyjną Flir Lepton V2 , oraz płytkę ułatwiającą jej podłączenie. Zastosowany w urządzeniu moduł radiometryczny Lepton LWIR ma rozdzielczość 80...
Indeks: SPF-16256
Indeks: SPF-16256
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1 999,00 zł Cena 1 999,00 zł
  • Darmowa dostawa

Kamera termowizyjna IR MLX90640 24x32 110st. - Adafruit 4469

Kamera termowizyjna IR oparta na układzie MLX90640 , wyposażona została w matrycę 24 x 32 diod IR wykrywających ciepło. Po podłączeniu do mikrokontrolera lub Raspberry Pi...
Indeks: ADA-19260
Indeks: ADA-19260
Na zamówienie
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 559,00 zł Cena 559,00 zł
  • Darmowa dostawa

PureThermal 3 - adapter FLIR Lepton Smart I/O Board i kamera termowizyjna Lepton FS - SparkFun DEV-20813

Zestaw zawiera  kamerę termowizyjną FLIR Lepton FS , oraz adapter FLIR Lepton Smart I/O Board ułatwiający jej podłączenie. Ta wersja PureThermal 3 jest dostarczana z...
Indeks: SPF-22424
Indeks: SPF-22424
Na zamówienie
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 1 949,00 zł Cena 1 949,00 zł
  • Darmowa dostawa

Kamera termowizyjna - 256x192px - UNI-T UTi260B

Ręczna kamera termowizyjna firmy UNI-T, która umożliwia dokładne pomiary temperatury oraz wyświetlanie termowizyjne w czasie rzeczywistym. Kamera potrafi wykrywać szeroki...
5.0 (3)
Indeks: GTK-23003
Indeks: GTK-23003
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 1 szt. zaplanowana na 2024-07-03
Cena podstawowa 1 719,00 zł Cena 1 719,00 zł
  • Darmowa dostawa

Urządzenia do obrazowania rozkładu temperatury

Obrazowanie w średniej podczerwieni jest podobne do działania zwykłych kamer. Kamery termograficzne różnią się specjalną, dedykowaną optyką - soczewki tych urządzeń nie mogą być wykonane ze szkła, ponieważ blokuje ono podczerwień. Zamiast niego stosuje się specjalne materiały, takie jak german, fluorek wapnia czy krystaliczny krzem. Inne są też detektory wykorzystujące półprzewodniki niskoprzerwowe, takie jak antymonek indu, arsenek indu, tellurek rtęci kadmu (MCT), siarczek ołowiu lub selenek ołowiu. Z drugiej strony elektronika odczytująca jest podobna i prezentuje użytkownikowi obraz - biało-czarny lub z naniesionym tzw. pseudokolorem, gdzie poszczególne barwy odpowiadają rosnącym temperaturom.

Zasada działania urządzeń termowizyjnych

Ciało doskonale czarne to wyidealizowany, fizyczny koncept ciała, które pochłania całe promieniowanie elektromagnetyczne niezależnie od jego częstotliwości lub kąta padania. Jednocześnie emituje ono promieniowanie elektromagnetyczne zależne od swojej temperatury. Zależność ta opisana jest rozkładem Plancka. Dla temperatury pokojowej maksimum tego rozkładu przypada na daleką podczerwień, przysuwając się w kierunku światła widzialnego wraz ze wzrostem temperatury. Z uwagi na kształt rozkładu Plancka wraz ze wzrostem temperatury rośnie też ilość promieniowania podczerwonego emitowanego przez dane ciało. Kamery termowizyjne zbierają to promieniowanie podczerwone (zazwyczaj pracując w zakresie od 7 do 14 μm), tak jak zwykłe kamery zbierają światło widzialne, dzięki czemu obraz oglądany ma różne barwy.

Zastosowanie kamery termowizyjnej

Kamerę termowizyjną można wykorzystywać w na wiele różnych sposobów. Urządzenia tego typu wykorzystywane m.in. precyzyjnego do pomiaru temperatury na powierzchniach obiektów, dzięki czemu można w łatwo zlokalizować starty cieplne niewidoczne gołym okiem. Ponadto kamery termowizyjne są używane w przemyśle, kontroli działania maszyn, a także mechanice pojazdowej. Używają ich także elektronicy, elektrycy i majsterkowicze.

Proste moduły IR dla urządzeń mobilnych

W ofercie naszego sklepu dostępny jest szeroki wybór ekonomicznych i kompaktowych modułów termowizyjnych dedykowanych do podłączania do smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych. Komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się poprzez sygnał elektryczny. Dzięki temu moduły te są istotnie tańsze od swoich kompletnych kuzynów, a jednocześnie zapewniają podobną jakość obrazowania. Pozwala to upowszechnić termografię - nawet hobbyści mogą pozwolić sobie na zakup tego rodzaju urządzenia i wykorzystanie go wraz z posiadanym smartfonem.

Aplikacje kamer termograficznych

Kamery termowizyjne mają szereg zastosowań w wielu dziedzinach przemysłu, a także obronności czy w naukach ścisłych. Termografia często wykorzystywana jest w elektronice do monitorowania pracy urządzeń mocy oraz do detekcji uszkodzeń w systemach energetycznych. Dzięki wykorzystaniu urządzeń termowizyjnych możliwe jest szybkie wykrywanie nadmiernie rozgrzewających się elementów i diagnozowanie usterek. W budownictwie termografia wykorzystywana jest do badania poprawności wykonania izolacji termicznej budynków oraz przy wystawianiu świadectw energetycznych. Kamery termowizyjne wykorzystuje także policja oraz wojsko - pozwalają one m.in. lokalizować ludzi w zupełnych ciemnościach. Termografia stosowana jest także do monitorowania środowiska naturalnego, poziomu zanieczyszczeń, stanu zdrowia zwierząt hodowlanych itp. Technologia ta ma ogromne znaczenie we współczesnym świecie. W kategorii kamery i rejestratory można znaleźć również praktyczne kamery IP, kamery sportowe, rejestratory do kamer, a także kamery internetowe, inspekcyjne i szeroki wybór akcesoriów.

Kamery termowizyjne

W zaawansowanym serwisie elektroniki kamera termowizyjna jest wykorzystywana do wykrywania i lokalizacji usterek, prowadzących do przegrzewania elementów lub ścieżek na płytce drukowanej. Dobrym wyborem będzie zatem model umożliwiający obrazowanie z bliska – przykładowo, moduł Seek Thermal Compact Pro pozwala na uzyskanie ostrości już od 15 cm.

Kamera termowizyjna – wykorzystując predefiniowaną skalę kolorystyczną – pokazuje rozkład temperatur powierzchni obrazowanego obiektu. Często wykorzystuje się paletę, w której najcieplejsze obiekty mają kolor biały, zaś chłodniejsze elementy są przedstawiane w barwach: żółtej, pomarańczowej, czerwonej i fioletowej (aż do czerni w przypadku powierzchni o najniższej temperaturze w badanym zakresie).

Kamera termowizyjna to specjalistyczne urządzenie, umożliwiające uzyskanie barwnego obrazu obiektu, przy czym kolor każdego z pikseli oznacza temperaturę badanej powierzchni w danym jej punkcie. Innymi słowy – kamera termowizyjna różni się od zwykłej kamery tym, że zamiast światła widzialnego wykorzystuje niewidzialne, termiczne promieniowanie podczerwone.