Filtruj według
Cena
699 699
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Rozdzielczość
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Interfejs
Typ kamery
Producent
Więcej (530) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Rejestratory do kamer IP

Ilość produktów: 1
Loading...

Zestaw do monitoringu bezprzewodowego WiFi - rejestrator + 2x kamera - Zamel ZMB-01

Zestaw umożliwiający stworzenie monitoringu bezprzewodowego w oparciu o sieć WiFi  - Zamel ZMB-01. W skład zestawu wchodzi rejestrator obsługujący do 9 kamer oraz 2 kamery...
Indeks: ZML-16648
Indeks: ZML-16648
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Cena podstawowa 699,00 zł Cena 699,00 zł
  • Darmowa dostawa

Rejestratory do kamer IP

Większość kamer IP wymaga podłączenia (zdalnego lub przewodowego) do odpowiedniego rejestratora, dzięki któremu możliwy jest podgląd obrazu na żywo, a także zapis i odpowiednia kompresja wideo w celu jego przechowywania i późniejszego odtwarzania. Takie urządzenie pozwala stworzyć monitoring składający się z kamer połączonych z rejestratorem, umożliwiającym wygodne zarządzanie całym systemem.

Jak wybrać odpowiedni model?

Najważniejsze parametry rejestratora to ilość obsługiwanych kamer oraz rozdzielczość i maksymalna ilość rejestrowanych klatek na sekundę. Ilość kamer zależy od tworzonego systemu - ochrona domu może być skuteczna już przy czterech kamerach, ale do zastosowań przemysłowych lepiej jest wybierać rejestratory obsługujące więcej kamer (nawet jeżeli na początku nie wykorzysta się wszystkich, taki rejestrator daje możliwość poszerzenia monitorowanego obszaru). Natomiast rozdzielczość i prędkość nagrywania trzeba dostosować do potrzeb systemu (skomplikowana kontrola wizyjna w fabryce wymaga lepszych parametrów, niż nadzór parkingu), przede wszystkim zapoznając się szczegółowo ze specyfikacją podaną przez producenta, ponieważ wartości często są inne dla różnej ilości podłączonych kamer. Warto zwrócić uwagę także na obsługiwaną pamięć (najczęściej jeden lub dwa dyski twarde o dużej pojemności), typ kompresji (warunkuje stosunek jakości obrazu do ilości zajmowanego miejsca), wyjścia wideo (standardowo VGA i HDMI, w niektórych modelach także RCA), wyjścia audio (dla kamer nagrywających również dźwięk), a także obecność portów USB (do zgrywania danych). Większość rejestratorów do kamer IP jest zgodna ze standardem Onvif 2.4, dzięki czemu mogą obsługiwać niemal wszystkie modele kamer dostępne na rynku.

Przydatne funkcje

Warto zwrócić uwagę na modele, które oferują elastyczne możliwości podglądu - na przykład poprzez przeglądarkę internetową czy aplikację w smartfonie. Rejestrator powinien też umożliwiać szybkie wyszukiwanie i przewijanie nagrań oraz podgląd na żywo w trybie jednej lub kilku kamer jednocześnie. Bardzo przydatna jest opcja zdalnego dostępu w chmurze P2P, a także obsługa takich funkcji jak detekcja ruchu, detekcja zasłonięcia kamery lub komunikowanie o braku połączenia z kamerą. Warto też wybierać rejestratory umożliwiające ustawienie pożądanego interwału nagrań oraz automatyczne tworzenie kopii zapasowej. Niektóre modele dysponują też opcją zintegrowania z większą ilością rejestratorów, co jest bardzo przydatne w dużych systemach obsługujących wiele kamer.