Filtruj według
Cena
1 4
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Mini tamiya

Ilość produktów: 2
Loading...

Przewód zasilający z gniazdem mini Tamiya

Przewód zasilający z gniazdem mini Tamiya.
Indeks: KAB-01077
Indeks: KAB-01077
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3,50 zł Cena 3,50 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze typu mini Tamiya - komplet (gniazdo wtyczka)

Złącze zasilające typu mini Tamiya - komplet  zawiera gniazdo oraz wtyczkę.
5.0 (3)
Indeks: KAB-01075
Indeks: KAB-01075
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1,90 zł Cena 1,90 zł
  • Darmowa dostawa

Japońskie złącze mini Tamiya

Za opracowanie konektora mini Tamiya odpowiedzialna jest japońska firma Tamiya Corporation. Złącze powstało w celu umożliwiania szybkiego i zarazem prostego podłączania akumulatorowych źródeł zasilania do podzespołów oraz silników elektrycznych. Konektor mini Tamiya najczęściej stosowany jest w modelach zdalnie sterowanych łodzi oraz pojazdów, pozwalając na zasilanie ich bateriami litowo-jonowymi, litowo-polimerowymi lub w przypadku starszych zabawek niklowo-kadmowymi. Złącze mini Tamiya jest także powszechnie wykorzystywane w replikach broni typu airsoft, służąc do podłączania do nich pakietów akumulatorów. Mini Tamiya czasami stosowana jest także do konstruowania autorskich dronów.

Bezpieczna konstrukcja konektora mini Tamiya

Do produkcji złącz mini Tamiya wykorzystywane są tworzywa sztuczne odporne na wstrząsy oraz silne uderzenia. Konstrukcja konektora została opracowana z myślą o zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa korzystającym z niego użytkownikom. Zarówno żeńska, jak i męska złączka mini Tamiya posiada w pełni obudowane wyprowadzenia przewodów elektrycznych, umożliwiając swobodne podłączanie oraz odłączanie podłączonych do niej podzespołów. Co więcej, końcówki plastikowych złącz mini Tamiya są asymetryczne i mają różny kształt (kwadrat dla bieguna pozytywnego oraz okrąg dla bieguna negatywnego). Zapobiega to przed odwrotnym podłączeniem biegunów, a także eliminuje ryzyko wystąpienia przypadkowego zwarcia. Złącze mini Tamiya umożliwia przekazywanie ładunku elektrycznego o chwilowym natężeniu dochodzącym do 60 A oraz natężeniu stałym wynoszącym 30 A. Jego zewnętrzne wymiary są niewielkie i wynoszą 9,9 mm x 5,4 mm x 22 mm.

Adapter mini – Tamiya

Złącza mini Tamiya oraz Tamiya są ze sobą wzajemnie kompatybilne, jednak ze względu na ich różne wymiary zewnętrzne do ich wzajemnego podłączenia niezbędne jest wyposażenie się w adapter mini – Tamiya. Umożliwia on swobodne korzystanie z podzespołów oraz urządzeń posiadających różne wersje konektorów.