Filtruj według
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Cena
52 65
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Koła gąsienicowe

Ilość produktów: 3
Loading...

Zestaw kół gąsienicowych 30T - czarne - Pololu 3033

Zestaw zawiera dwie sztuki pasów gąsienicowych po 30 zęby każda , cztery koła napędowe wraz z elementami do ich zamocowania.
Indeks: PLL-10206
Indeks: PLL-10206
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 64,90 zł Cena 64,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zestaw kół gąsienicowych 22T - czarne - Pololu 3030

Zestaw zawiera dwie sztuki pasów gąsienicowych po 22 zęby każda, cztery koła napędowe wraz z elementami do ich zamocowania.
Indeks: PLL-10207
Indeks: PLL-10207
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 55,90 zł Cena 55,90 zł
  • Darmowa dostawa

Tamiya 70100 - zestaw kół gąsienicowych

Zestaw zawiera różnego rodzaju komponenty: gąsienice, koła, łączniki. Wraz z innymi produktami Tamiya pozwala na stworzenie kompletnego podwozia do robota.
5.0 (1)
Indeks: PLL-00040
Indeks: PLL-00040
Na zamówienie
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 52,00 zł Cena 52,00 zł
  • Darmowa dostawa

Zalety napędu gąsienicowego

Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju napędu jest możliwość poruszania się tak wyposażonej platformy mobilnej w trudnym, nierównym terenie, praktycznie niedostępnym dla konstrukcji o porównywalnym rozmiarze, a napędzanych przez klasyczne koła. Choć w wielu zastosowaniach terenowych sprawdzają się odpowiednio duże koła z oponami o głębokim bieżniku, to w przypadku większych nierówności napęd gąsienicowy pozostaje bezkonkurencyjny – powierzchnia styku z podłożem jest rozłożona na całą lub przynajmniej sporą część dolnej powierzchni gąsienicy, podczas gdy koła najczęściej stykają się z terenem jedynie na niewielkim wycinku swojego obwodu. Pod względem kinematyki, sterowanie platformą gąsienicową jest proste i nie różni się od kontroli robota dwukołowego – dwa główne koła gąsienicowe, napędzane przez niezależne silniki z przekładniami, pozwalają na ruch pojazdu w dowolnym kierunku, a nawet obracanie go w miejscu (gdy koła napędowe obracają się z równą prędkością, ale w przeciwnych kierunkach).

Zestawy gąsienicowe Pololu i elementy dedykowane

W naszej ofercie znajdziesz między innymi zestawy kół gąsienicowych Pololu. W zależności od wersji, dostępne są komplety zawierające koła gąsienicowe o 22 lub 30 zębach (oznaczone odpowiednio 22T oraz 30T). Oba zestawy, oprócz samych kół, zawierają także kompatybilne paski silikonowe (pełniące rolę gąsienic) oraz niezbędne elementy montażowe. W tej kategorii znajdziesz również elementy zamienne, dedykowane do robotów dostępnych w naszej ofercie. Dla systemu MakeBlock rekomendujemy zestawy o numerze 87052 – zawierające parę gąsienic w formie pasów zębatych o wymiarach 30 x 139 mm. Z kolei dla robotów marki JIMU możesz zamówić zestaw pozwalający na przekształcenie dowolnego pojazdu z tej serii w platformę gąsienicową. W odróżnieniu od wspomnianego wcześniej kompletu elementów silikonowych, zestaw ten zawiera aż 86 modułów gąsienic do samodzielnego złożenia (doskonałe rozwiązanie, które ułatwi pojazdowi poruszanie się np. po dywanie), a także cztery koła gąsienicowe i 56 dodatkowych akcesoriów.

Zbuduj swój własny czołg!

Firma Tamiya zrobiła ukłon w stronę fanów wojskowości, udostępniając w sprzedaży zestaw oznaczony numerem 70100. Jest to uniwersalny komplet elementów, umożliwiający budowę kompletnego podwozia gąsienicowego, wzorowanego na konstrukcji czołgu. Zestaw zawiera cztery klasyczne koła gąsienicowe, a także szereg mniejszych i większych kół nośnych, wały i śrubki montażowe oraz – oczywiście – same gąsienice o długościach 30 ogniw (dwie sztuki), 10 ogniw (4 szt.) i 8 ogniw (4 szt.). W połączeniu z uniwersalną płytką montażową (numer katalogowy 70098) oraz podwójną przekładnią Tamiya (70097) ułatwiają one stworzenie własnej, solidnej platformy mobilnej, którą możesz zastosować do budowy dowolnego robota, jakiego tylko sobie wymarzysz.