Filtruj według
Cena
29 66
Producent
Więcej (447) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Środki adhezyjne

Ilość produktów: 4
Loading...

Klej do druku Dimafix - spray 400ml

Preparat poprawiający przyczepność wydruków 3D do szklanej powierzchni stołu do drukowania. Przeznaczony dla drukarek FFF/FDM. Dimafix znacząco ułatwia pracę z niemal...
Indeks: DIM-17938
Indeks: DIM-17938
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 56,90 zł Cena 56,90 zł
  • Darmowa dostawa

Powłoka adhezyjna - klej Devil Design do druku 3D

Powłoka adhezyjna jest to przezroczysty klej w postaci ciekłej substancji, który służy do zwiększenia przyczepności wydruku do stołu drukarek 3D. Przeznaczony dla materiałów...
Indeks: DEV-15244
Indeks: DEV-15244
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

Klej do druku Dimafix Pen - 90ml

Preparat poprawiający przywieranie wydruków 3D do szklanej powierzchni stołu roboczego. Produkt do stosowania w drukarkach wykorzystujących technologię FFF/FDM. Przeznaczony...
Indeks: DIM-17939
Indeks: DIM-17939
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 66,00 zł Cena 66,00 zł
  • Darmowa dostawa

Płyn adhezyjny G-ECO-N - 500ml

Środek zapobiegający  odrywaniu się wydruku  podczas  drukowania .  Stanowi szczególnie ważne zabezpieczenie w przypadku, gdy drukowany przez nas element jest dużych...
Indeks: GMZ-17642
Indeks: GMZ-17642
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa zaplanowana na 2022-07-01
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

Powłoki adhezyjne – zastosowanie

Kleje adhezyjne, a właściwie ich zasada działania opiera się na tak zwanym zjawisku międzycząsteczkowym. W tej kategorii znajdziesz powłoki produkowane wyłącznie przez renomowane firmy, które mają wieloletnie doświadczenie na rynku wydruków 3D. Proponujemy kleje do druku takich firm jak Devil Design, G-ECO-N oraz Dimafix.

  • Płyny adhezyjne powinny być nakładane na stół roboczy w przypadku wielogodzinnej pracy drukarki 3D. W naszym sklepie znajdziesz powłoki, których usunięcie ze stołu roboczego nie wymaga praktycznie żadnych czynności. Po ostygnięciu do około 30°C (temperatura może się różnić w zależności od konkretnego producenta i produktu) powłoka zaczyna samoczynnie odchodzić.
  • Oferujemy również preparaty w sprayu. Do ich głównych zalet należy zaliczyć wysoką wydajność, łatwość nanoszenia i przede wszystkim precyzyjność. Nawet mniej doświadczeni użytkownicy drukarek 3D z pewnością poradzą sobie z równomiernym nałożeniem powłoki. W zależności od potrzeb i częstotliwości oferujemy preparaty o różnej pojemności.

Kleje do druku dostępne w naszej ofercie wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem, dzięki czemu można je wykorzystywać w takich materiałach jak TPU, HIPS, PLA, ABS PET-G i ASA. Ponadto można ich bezpiecznie używać na stołach zarówno aluminiowych, jak i szklanych.

Kleje adhezyjne – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

W asortymencie sklepu Botland dostępne są kleje do druku, które aktywują właściwości adhezyjne po przekroczeniu odpowiednio wysokiej temperatury, np. 50°C.

  • Producenci wybranych preparatów podają również strefy działania ich preparatów. W praktyce oznacza to określenie, z jaką siłą działa powłoka w przypadku konkretnego zakresu temperatury. Przeważnie są zaznaczone 3 lub 4 strefy, które zapewniają podstawową, średnią, mocną lub maksymalną siłę, z jaką wydruk przywiera do stołu.

W naszej ofercie znajdziesz płyny adhezyjne w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Skoncentrowana formuła gwarantuje wysoką wydajność.

Kleje do druku – pozostałe informacje

Producent udostępnia szczegółową instrukcję obsługi, dzięki której każdy, nawet początkujący użytkownik drukarki 3D nie będzie miał problemu z prawidłowym wykorzystaniem preparatów tego typu.

  • W większości przypadku sposób użytkowania wygląda następująco. Powłoki są nakładane bezpośrednio na suchy, czysty i chłodny stół roboczy. Następnie stół należy rozgrzać do odpowiedniej temperatury roboczej i odczekać około 2 lub 3 minut aż klej wyschnie. Po zakończonym drukowaniu należy odczekać, aż wydruk osiągnie temperaturę panującą w pomieszczeniu. Kolejny krok to ostrożne odklejenie wydruku. Do tej czynności można wykorzystać szpachelkę. Warto dodać, że używanie klejów nie wiąże się z ryzykiem mechanicznego uszkodzenia stołu.
  • W zależności od konkretnego producenta powłoki adhezyjne charakteryzują się zróżnicowaną konsystencją i zapachem.

Jeżeli nasuwają Ci się jakiekolwiek pytania związane z powłokami adhezyjnymi lub innymi produktami dostępnymi w naszym sklepie, to zachęcamy do kontaktu. Wykwalifikowana kadra ekspertów jest gotowa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Do dyspozycji oddajemy zarówno numer telefonu, jak i adres e-mail oraz formularz kontaktowy. Wszystkie dane znajdują się w zakładce „Kontakt”. W asortymencie naszego sklepu oprócz powłok adhezyjnych znajdziesz również szeroki wybór akcesoriów do drukarek 3D. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oryginalnych części zamiennych, dzięki którym Twoje urządzenie pozostanie w idealnym stanie technicznym przez długi czas.