Filtruj według
Cena
589 1199
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Moc urządzenia
Więcej (-3) Ok Wyczyść
Typ stacji
Nadmuch gorącego powietrza
Temperatura pracy
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Wentylator w kolbie
Realny odczyt temp.
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Stacje rozlutownicze

Ilość produktów: 3
Loading...

Stacja rozlutownicza ZD-915 80W

Niezawodna i trwała stacja rozlutownicza wykonana z wysokiej jakości elementów o mocy 80 W. Urządzenie posiada płynną regulację temperatury. Umożliwia wylutowywanie elementów...
5.0 (4)
Indeks: LUT-04204
Indeks: LUT-04204
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 589,90 zł Cena 589,90 zł
  • Darmowa dostawa

Stacja lutownicza + rozlutownicza ZD-8917B - 180W

Niezawodna i trwała stacja lutownicza i rozlutownicza wykonana z wysokiej jakości elementów. Urządzenie posiada 2 niezależne mikroprocesory do sterowania lutownicą oraz...
Indeks: LUT-11944
Indeks: LUT-11944
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1 199,00 zł Cena 1 199,00 zł
  • Darmowa dostawa

Stacja lutownicza hotair, grotowa Yihua 853D z wentylatorem w kolbie - 800W + zasilacz 30V/5A

Stacja lutownicza Yihua 853D oprócz funkcji związanych z lutowaniem i rozlutowywaniem pozwala również na zasilanie urządzeń poprzez wbudowany zasilacz o regulowanym napięciu i...
Indeks: DLT-21475
Indeks: DLT-21475
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 770,00 zł Cena 770,00 zł
  • Darmowa dostawa

Stacje rozlutownicze - pomocne narzędzie przy rozlutowywaniu elektroniki

Rozlutowywanie jest w istocie procesem odwrotnym do lutowania i wiąże się z demontażem elementów elektronicznych i przewodów. Do standardowych, pojedynczych rozlutowań wystarczy użyć lutownicy lub stacji lutowniczej. Aby odessać roztapianą cynę i uwolnić wylutowywany element, należy go delikatnie podważać przy podgrzewaniu. Przy odlutowywaniu podzespołów elektronicznych należy zachować szczególność ostrożność, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia obwodów drukowanych PCB.

W celu ułatwienia procesu demontażu elementów elektronicznych (warto skorzystać z ręcznego odsysacza lub plecionki nasączonej topnikiem. Jeśli natomiast mamy dużo elementów do lutowania, które przyczyniają się do dużego obciążenia dłoni operatora) lub są to elementy w obudowach o wielu wyprowadzeniach (np. DIP28), wówczas najlepszym wyborem jest użycie stacji rozlutowniczej wyposażonej w pistolet z grotem do rozlutowywania i jednostkę centralną z pompą próżniową i mikroprocesorowym sterowaniem temperaturą (ten układ zapewnia precyzyjną kontrolę i stabilizację temperatury). Wybierając stację rozlutowniczą ułatwiamy sobie naprawy, zaoszczędzamy sporo cennego czasu, a także znacząco niwelujemy ryzyko uszkodzenia płytek PCB przy rozlutowywaniu elementów z jej powierzchni. Demontaż elektroniki przy użyciu stacji rozlutowniczych jest nie tylko szybszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy. Wszechstronne zastosowania rozlutownicy sprawiają, że urządzenia tego typu są wykorzystywane nie tylko w profesjonalnych warsztatach, ale również domowych pracowniach.

Stacje rozlutownicze - jak przygotować urządzenie do pracy?

Aby móc długo i niezawodnie korzystać ze stacji rozlutowniczej, należy jej używać zgodnie z przeznaczeniem i zasilać ją zgodnie z parametrami umieszczonymi na tabliczce znamionowej urządzenia. Typowa stacja rozlutownicza jest zbudowana z jednostki centralnej sterowanej przez mikroprocesor. W jednostce centralnej jest umieszczony kompresor, który odpowiada wytwarzanie podciśnienia niezbędnego w procesie rozlutowywania. Do jednostki centralnej jest podłączony pistolet rozlutowniczy. Stosunkowo długi przewód zasilający jest zakończony standardowym wtykiem umożliwiającym bezpośrednie podłączenie do gniazdka elektrycznego.

Jednostka centralna stacji rozlutowniczej ZD-915, posiada funkcję automatycznego testowania po włączeniu urządzenia. Cyfrowy wyświetlacz LCD na obudowie jednostki centralnej pozwala na odczyt wszystkich niezbędnych parametrów procesu rozlutowywania m.in. płytek drukowanych PCB, a dokładniej elementów elektronicznych, które na nich się znajdują.

Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować aktualną temperaturę grota rozlutowniczego oraz temperaturę nastawioną. Za pomocą przycisków umieszczonych pod wyświetlaczem, możemy nastawić wymaganą temperaturę. Jej wartość powinna być zgodna z właściwościami spoiwa lutowniczego. Rozdzielczość nastawu temperatury może być dokonywana z dokładnością do pojedynczych stopni Celsjusza. Istotną zaletą rozlutownicy ZD-915 oraz ZD-8917B, jest bardzo krótki czas przeregulowania. W zależności od preferencji użytkownika skala temperatury może być wyświetlana w stopniach Celsjusza (°C) lub w stopniach Fahrenheita (°F). Wbudowany układ kontroli temperatury w czasie rzeczywistym, działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu temperatura grota rozlutownicy jest na bieżąco stabilizowana.

Stacje rozlutownicze zintegrowane ze stacją lutowniczą - wszechstronne wyposażenie dla serwisantów

W ofercie sklepu Botland posiadamy także stację typu 2w1 ZD-8917B, która zawiera wbudowane dwa niezależne od siebie moduły - stację rozlutowniczą i stację lutowniczą. Takie zintegrowane rozwiązanie to znakomita oferta dla serwisantów elektroniki. Stacja rozlutownicza umożliwia szybkie wylutowywanie elementów bez użycia ręcznego odsysacza i plecionki - po rozgrzaniu grota, wystarczy podtopić spoiwo na punkcie lutowniczym i nacisnąć na spust pistoletu rozlutowniczego.

Cyna zostanie błyskawicznie odessana, bez ryzyka uszkodzenia ścieżek, pól lutowniczych i przelotek! Po wylutowaniu interesującego nas elementu możemy wstawić na jego miejsce część zamienną, korzystając z modułu stacji lutowniczej grotowej. Stacja lutownicza 2w1 pomimo uniwersalnego zastosowania, wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Dzięki wyświetlaczom z podświetleniem odczyt temperatury jest niezwykle wygodny bez względu na oświetlenie.

Ponadto w kategorii lutownice dostępne są urządzenia typu hot-air. Płynna regulacja temperatury dyszy sprawia, że użytkownik może precyzyjne sterować zadaną wartością temperatury i tym samym dostosowywać ją konkretnych zastosowań.