Fototranzystor TEPT4400 3mm 570nm

Indeks: UCC-03866 EAN: 5904422350772

Fototranzystor w obudowie 3 mm. Maksymalna czułość dla fali o długości 570 nm. Kąt odczytu 60°. Soczewka przezroczysta.

Fototranzystor TEPT4400 3mm 570nm
3,90 zł
3,17 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Fototranzystor TEPT4400 3 mm 570 nm

Fototranzystor w obudowie 3 mm. Maksymalna czułość dla fali o długości 570 nm. Kąt odczytu 60°. Soczewka przezroczysta.

Fototranzystor TEPT4400 3mm 570nm

Fototranzystor TEPT4400 3 mm 570 nm.

Specyfikacja TEPT4400

 • Maksymalna czułość dla fali o długości: 570 nm

 • Krótki czas odpowiedzi
 • Kąt odczytu: ± 60 °
 • Soczewka przezroczysta

 

Szczegóły w dokumentacji.

 

Czułość fototranzystora TEFT4300 w funkcji długości fali

 

Rysunek przedstawia wykres czułości czujnika w funkcji długości fali.

Czym jest fototranzystor?

Fototranzystor jest półprzewodnikowym elementem umożliwiającym przełączanie i wzmacnianie prądu w układach elektronicznych w wyniku ekspozycji na światło. Fototranzystory umożliwiają wykrywanie impulsów świetlnych i przekształcanie ich w sygnały elektryczne. W odróżnieniu od klasycznych tranzystorów bipolarnych, fototranzystory są sterowanie światłem, a nie prądem bazy. Zapewniając duże wzmocnienie, niski koszt i te fototranzystory mogą być wykorzystywane w wielu zastosowaniach. Fototranzystory działają w podobny sposób jak fotorezystory, ale dodatkowo mogą wzmacniać przepływ prądu elektrycznego.

Zasada działa fototranzystora

Gdy światło nie pada na powierzchnię fotooptyczną fototranzystora, przepływ prądu będzie niewielki z powodu termicznie wytwarzanych par dziura-elektron, a napięcie wyjściowe z obwodu będzie nieco mniejsze niż wartość napięcia zasilania z powodu spadku napięcia na rezystorze obciążającym fototranzystor. Kiedy światło pada na złącze kolektor-baza, przepływ prądu wzrasta. Przy otwartym obwodzie połączenia z bazą, prąd kolektor-baza musi płynąć w obwodzie baza-emiter, a zatem płynący prąd jest wzmacniany tak jak w klasycznym tranzystorze bipolarnym z wyprowadzeniem bazy. Złącze kolektor-baza jest bardzo czułe na światło. Jego stan pracy zależy od natężenia światła. Prąd bazy z padających fotonów jest wzmacniany przez wzmocnienie tranzystora, co skutkuje przyrostami prądu w zakresie od setek do kilku tysięcy razy. Ponadto, fototranzystor jest kilkadziesiąt razy bardziej czuły niż fotodioda o niższym poziomie szumów.

Szerokość opakowania 3.5 cm
Wysokość opakowania 0.3 cm
Głębokość opakowania 0.3 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Fototranzystor TEPT4400 3mm 570nm

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Krzysztof 01.08.2023 Potwierdzony zakup
Ok, bez uwag.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: