Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Led OD-06

Indeks: VIA-16622 EAN: 5903111328085

Odstraszacz ultradźwiękowy wykonany przez polską firmę Viano. Wyposażony w aż cztery buzzery, które emitują nieprzyjemne dla gryzoni sygnały dźwiękowe. Głośniczki ulokowane są po czterech stronach urządzenia i rozpraszają równomiernie sygnał. W idealnych warunkach straszak jest w stanie zapewnić sygnał rozchodzący się po powierzchni około 1000 m2. Urządzenie posiada cztery mocne diody LED.

Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Led OD-06
145,70 zł
118,46 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Led OD-06

Wysokiej jakości odstraszacz ultradźwiękowy wykonany przez polską firmę Viano. Wyposażony w aż cztery buzzery, które emitują nieprzyjemne dla gryzoni sygnały dźwiękowe. Głośniczki ulokowane są po czterech stronach urządzenia i rozpraszają równomiernie sygnał. W idealnych warunkach (bez fizycznych przeszkód) straszak jest w stanie zapewnić sygnał rozchodzący się po powierzchni około 1000 m2. Urządzenie posiada również 4 mocne diody LED. (z każdej strony urządzenia na osłonce każdego buzzera).

Odstraszacz posiada 4 buzzery oraz 4 diody LED.

Odstraszacz posiada cztery buzzery oraz cztery diody LED.

Nieproszone gryzonie w mieszkaniu to niebezpieczeństwo

Do wielu mieszkań małe gryzonie dostają się przez otwarte lub uchylone okna, drzwi balkonowe lub wejściowe, znajdują ścieżki pod podłogą, dziury w ścianach lub przejścia ze strychu. Sytuacja dotyczy zarówno mieszkań w mieście, jak i na wsi. Zwierzęta lgną do mieszkań wabione ciepłem, zapachami pożywienia lub chęcią znalezienia nowego lokum.

Niestety, przemieszczanie się takich „gości” po pomieszczeniach często skutkuje przegryzionymi przewodami, uszkodzonymi sprzętami, skradzionym jedzeniem i wyposażeniem, a praktycznie zawsze wiąże się z nieprzyjemnym zapachem moczu oraz pozostawionymi w różnych miejscach odchodami. Aby naprawić wyrządzone szkody, bardzo często trzeba włożyć w to dużą ilość pieniędzy i czasu, jednak największe niebezpieczeństwo wiąże się z przenoszonymi przez dzikie zwierzęta chorobami. Człowiek może się zarazić, jedząc coś, po czym gryzoń przeszedł, albo mając z nim bezpośrednią styczność. Skutecznym wyjściem z takiej sytuacji jest zastosowanie elektronicznego odstraszacza ultradźwiękowego.

Odstraszacz generuje nieprzyjemne dla gryzoni ultradźwięki, jednocześnie nie wyrządzając krzywdy zwierzętom.

Częstotliwości emitowanych ultradźwięków

Producent zadbał o to, aby zwierzęta zbliżające się do nadajnika nie miały szansy przyzwyczaić się do jednej wysokości dźwięku. Właśnie dlatego w urządzeniu zaimplementowany jest system, który dba o to, aby wysokość sygnałów stale ulegała zmianie. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany te odbywają się jedynie w określonym zakresie częstotliwości – chodzi o to, aby generowane ultradźwięki odstraszały gryzonie, ale nie oddziaływały na domowe zwierzęta takie jak psy czy koty.

Zmienna częstotliwość generowanych ultradźwięku zapobiega przyzwyczajeniu się gryzoni do jednego nieprzyjemnego dźwięku.

Zmienna częstotliwość generowanych ultradźwięku zapobiega przyzwyczajeniu się gryzoni do jednego nieprzyjemnego dźwięku.

Instalacja urządzenia

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, szybka i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Do produktu dołączony jest dedykowany zasilacz zmieniający prąd zmienny pochodzący ze standardowego gniazda elektrycznego w prąd stały. Straszak warto zainstalować w widocznym miejscu wewnątrz budynku lub na zewnątrz (najlepiej pod dachem, ponieważ obudowa ma standard szczelności IP44 – nie chroni wystarczająco przed wilgocią). Chodzi o to, aby dźwięk oraz emitowane światło mogły rozchodzić się możliwie najswobodniej w miejscach potencjalnie zagrożonych próbami wejścia do budynku oraz aby urządzenie miało dostęp do gniazda elektrycznego. Dobrym miejscem może być strych, wejście przed domem albo taras.

Do zestawu dołączono niezbędne elementy montażowe oraz zasilacz sieciowy 12 V.

Do zestawu dołączono niezbędne elementy montażowe oraz zasilacz sieciowy 12 V.

Odstrasza, ale nie krzywdzi. I jest ekologiczny!

Oferowany straszak to znakomite zastępstwo dla do niedawna popularnie stosowanych brutalnych pułapek na gryzonie. Nasze urządzenie jest znacznie skuteczniejsze, zapewnia trwały efekt na dłuższy czas i nie krzywdzi zwierząt. Działanie urządzenia oparte jest o układ tranzystorowy, zamiast delikatnego układu mikroprocesorowego, który byłby znacznie mniej odporny na zmiany temperatur. Błyskowe diody typu LED pobierają niewielką ilość energii i doskonale sprawdzają się do odstraszania w szczególności takich szkodników jak kuny. Całe urządzenie może działać nieprzerwanie – 24 godziny na dobę – i mimo wszystko będzie pobierało niezauważalną ilość prądu.

Odstraszacz zasilany jest przy wykorzystaniu dołączonego zasilacza sieciowego 12 V.

Odstraszacz zasilany jest przy wykorzystaniu dołączonego zasilacza sieciowego 12 V.

Specyfikacja techniczna

 • Zasilanie: 230 V
 • Pobór prądu: 60 mA
 • Kąt emisji ultradźwięku 360°
 • Zasięg ultradźwięku do 200 metrów
 • Temperatura pracy od -30°C do 70°C
 • Wymiary 95 x 95 x 50 mm

Zestaw zawiera

 • 1x odstraszacz Quattro-Led
 • 2x wkręty montażowe
 • 2x kołki plastikowe
 • 1x uchwyt montażowy
 • 1x zasilacz sieciowy

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Szerokość opakowania 19 cm
Wysokość opakowania 5.5 cm
Głębokość opakowania 11 cm
Masa opakowania 0.272 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Led OD-06

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Bartek Ż. 23.11.2021 Potwierdzony zakup
Działa jak należy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: