Mikrokontroler AVR - ATmega328P-AU SMD

Indeks: UCC-01836 EAN: 5904422330354

Mikrokontroler z rodziny AVR firmy Atmel w obudowie lutowanej powierzchniowo SMD. Został wykorzystany w popularnym module Arduino Pro.

Mikrokontroler AVR - ATmega328P-AU SMD
19,90 zł
16,18 zł netto
Zapłać później
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Atmel

Opis produktu: Mikrokontroler AVR - ATmega328P-AU SMD

Mikrokontroler z rodziny AVR firmy Atmel w obudowie lutowanej powierzchniowo SMD. Został wykorzystany w popularnym module Arduino Pro.

Specyfikacja mikrokontrolera ATmega328P-AU

  • Zasilanie: 1,8 V - 5,5 V 
  • Taktowanie: do 20MHz
  • Pamięć Flash: 32KB
  • 23 linie wyjścia/wejścia
  • Dwa 8-bitowe liczniki 
  • Jeden 16-bitowy licznik
  • 6 kanałów PWM
  • 6 kanałów 10-bitowego przetwornika analogowo-cyfrowego
  • Sprzętowe interfejsy komunikacyjne: USART, SPI, TWI (I2C)
  • Obudowa SMD - TQF P32
W ofercie sklepu również podstawkarezonatory kwarcowe oraz programator AVR.

Mikrokontroler ATmega328P-AU

 

 

Magistrale komunikacyjne mikrokontrolera AVR ATmega328P-AU SMD

Mikrokontroler AVR ATmega328P-AU SMD jest wyposażony w kilka interfejsów komunikacyjnych, dzięki którym może on prowadzić komunikację z urządzeniami zewnętrznymi. Jednym z tych interfejsów jest UART, tj. uniwersalny asynchroniczny odbiornik i nadajnik, który umożliwia komunikację dwukierunkową, wykorzystując pin RX do odbioru danych i pin TX do wysyłania danych. Interfejs ten umożliwia m.in. komunikację mikrokontrolera z komputerem PC przez port USB. Innym interfejsem komunikacyjnym zastosowanym w układzie AVR ATmega328P-AU SMD jest I2C, który działa na podobnej zasadzie jak interfejs UART, ale jego zastosowanie dotyczy prowadzenia komunikacji pomiędzy układami wejścia/wyjścia a układami pamięci. Interfejs I2C do komunikacji wykorzystuje linię danych (SDA) i linię zegara (SCK), która odpowiada za synchronizację transmisji danych. Na pokładzie mikrokontrolera AVR ATmega328P-AU SMD znajdziemy także interfejs SPI, który umożliwia dwukierunkową transmisję danych w tym samym czasie, dzięki czemu wykonywanie poszczególnych procesów jest znacznie przyspieszone.

Podłącz czujniki, potencjometry i nie tylko – przetwornik ADC w mikrokontrolerze AVR ATmega328P-AU SMD

Elektroniczne przyrządy pomiarowe, jakie możemy spotkać, wykorzystują najlepsze zdobycze zarówno z zakresu techniki analogowej, jak i cyfrowej. Wykonywanie pomiarów wielkości analogowych, takich jak np. prąd, napięcie, rezystancja, a nawet wielkości nieelektrycznych, takich jak np. ciśnienie atmosferyczne czy temperatura powietrza, często wiąże się z ich zamianą na postać cyfrową. W tym celu niezbędne jest użycie przetwornika analogowo-cyfrowego. Taki komponent jest wbudowany w strukturę wewnętrzną mikrokontrolera AVR ATmega328P-AU SMD. Przetwornik ADC posiada multiplekser umożliwiający przełączanie pomiędzy jednym z sześciu kanałów, z którego chcemy pobrać napięcie. Rozdzielczość przetwornika ADC na poziomie 10 bitów pozwala na zmierzenie napięć z dokładnością do 4,88 V, zakładając, że ustawione napięcie referencyjne wynosi 5 V. Do wejść przetwornika ADC możesz podłączyć m.in. czujniki warunków atmosferycznych, tworząc w ten sposób własną stację pogodową. Wykorzystując zmierzoną wartość napięcia przez przetwornik ADC, możesz ją także wyświetlać w czasie rzeczywistym, korzystając z wyświetlacza LCD podłączanego pod wbudowany interfejs I2C mikrokontrolera AVR ATmega328P-AU SMD.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 6 cm
Głębokość opakowania 0.2 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Mikrokontroler AVR - ATmega328P-AU SMD

5/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Tomasz 04.12.2022 Potwierdzony zakup
Obsługa pierwsza klasa. Szybko i bez zbędnej zwłoki. Towar nie uszkodzony.
Rafał M. 03.02.2021 Potwierdzony zakup
znany i lubiany uC
Zbigniew 22.02.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: