Filtruj według
Cena
12 19
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Karty pamięci - BeagleBone

Ilość produktów: 2
Loading...

Karta pamięci Goodram M1AA microSD 16GB 100MB/s UHS-I klasa 10 z adapterem

Popularny format micro SD/SDHC, wykorzystywany w smartfonach, tabletach, aparatach. Produkt klasy 10 z interfejsem UHS-I, firmy Goodram. Prędkość odczytu: do 100 MB/s,...
5.0 (46)
Indeks: KAP-02123
Indeks: KAP-02123
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 13,50 zł Cena 12,83 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Goodram All in One M1A4 - karta pamięci microSD 32GB 100 MB/s klasa 10 + adapter + czytnik OTG

Praktyczny i funkcjonalny zestaw firmy Goodram składający się z: karty pamięci micro SD/SDHC klasy 10, adaptera oraz czytnika USB oraz OTG. Prędkość odczytu: do 100 MB/s,...
5.0 (8)
Indeks: KAP-06946
Indeks: KAP-06946
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 20,50 zł Cena 18,04 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Karty pamięci – BeagleBone: pamięć dobra i… szybka!

Wybierając kartę pamięci do współpracy z minikomputerem jednopłytkowym, np. BeagleBone, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej pojemność. Bardzo istotne jest osiąganie wystarczająco wysokich prędkości transferu danych pomiędzy kartą a procesorem. Na prędkości te bezpośrednio wpływa konstrukcja samej karty. O ile ograniczeniem nie jest dzisiaj interfejs komunikacyjny (praktycznie wszystkie większe systemy cyfrowe obsługują karty za pomocą szybkiego łącza SDIO), to najbardziej istotny jest czas dostępu do obszarów pamięci karty. Szybkość karty określa jej klasa – im wyższa, tym krótszy jest czas zapisu danych lub ich odczytu.

Klasy kart pamięci

W przypadku wydajnych komputerów BeagleBone najlepiej sprawdzą się karty pamięci klasy 10, oferujące prędkości na poziomie kilkudziesięciu lub nawet 100 MB/s. O ile w przypadku niezbyt wymagających zadań wolniejsze karty (np. klasy 6) mogłyby się sprawdzić, o tyle odtwarzanie filmu w jakości HD lub obsługa grafiki trójwymiarowej wymaga już wysokich prędkości przepływu danych. Jeżeli jednak planujesz zaprzęgnąć swoją płytkę BeagleBone do pracy z kamerą lub akwizycji dużych ilości danych, szybka karta klasy 10 będzie jedynym słusznym wyborem.

Karta z czytnikiem czy bez?

Obecnie rzadko zdarza się, aby producent oferował nam zakup samej tylko karty pamięci, bez dodatkowych akcesoriów. Ponieważ wiele czytników USB oraz innych urządzeń (np. aparatów fotograficznych) nadal używa kart SD w pełnym rozmiarze, najczęściej w zestawie z pamięcią micro SD mamy także prosty adapter, do którego możemy włożyć naszą kartę, uzyskując pełnowartościową kartę SD w „klasycznym” rozmiarze. To jednak nie wszystko. W naszym sklepie internetowym dostępne są zestawy zawierające – oprócz samej karty oraz adaptera – także wygodny czytnik USB OTG, umożliwiający pracę z kartą zarówno z poziomu komputera z klasycznym portem USB A, jak również z telefonem, wspierającym standard USB OTG. To drugie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeżeli chcemy szybko użyć karty pamięci z poziomu naszego telefonu – podłączając czytnik nie musimy już zamieniać karty w slocie telefonu, co stanowiłoby nie tylko utrudnienie, ale także pewne ryzyko związane z możliwością uszkodzenia czy zgubienia karty.