Filtruj według
Cena
3 31
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Moc nominalna
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Barwa światła
Więcej (-5) Ok Wyczyść
LED rodzaj
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Soczewka
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Długość fali
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Oprawki do diod LED

Ilość produktów: 7
Loading...

Oprawka LED 5mm - nylonowa długa - 10szt.

Oprawka do diod LED 5mm , wykonana z nylonu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno. Cena za 10 szt .
4.9 (11)
Indeks: LED-03772
Indeks: LED-03772
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3,90 zł Cena 3,90 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawka LED 5mm - metalowa wklęsła - 10szt.

Wklęsła oprawka przeznaczona do diod LED  5 mm. Została wykonana z metalu, wewnątrz oprawki umieszczono  wkładkę izolacyjną z tworzywa sztucznego . Oprawki mają za zadanie...
5.0 (10)
Indeks: DNG-18764
Indeks: DNG-18764
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 4,99 zł Cena 4,99 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawka LED 5mm - metalowa wypukła - 5szt.

Oprawka wypukła do diod LED 5mm wykonana z metalu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno .
5.0 (4)
Indeks: AKS-03774
Indeks: AKS-03774
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 16,90 zł Cena 16,90 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawka LED 5mm - nylonowa długa przezroczysta - 10szt.

Oprawka przeznaczona do diod LED  5 mm. Została wykonana z przezroczystego nylonu . Oprawki mają za zadanie chronić diodę przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami...
5.0 (6)
Indeks: DNG-18765
Indeks: DNG-18765
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 4,90 zł Cena 4,90 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawka LED 3mm - metalowa wklęsła - 10szt.

Oprawka do diod LED 3 mm wykonana z metalu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno. Cena  za 10 sztuk.
5.0 (2)
Indeks: LED-13692
Indeks: LED-13692
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawka LED 3mm - plastikowa wklęsła - 10szt.

Oprawka do diod LED 3 mm, wykonana z plastiku. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno. Cena za 10 sztuk.
5.0 (1)
Indeks: AKS-13703
Indeks: AKS-13703
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3,95 zł Cena 3,95 zł
  • Darmowa dostawa

Płytka prototypowa do diod LED SMD5050 - 10szt. - Adafruit 1762

Płytka prototypowa ułatwiająca korzystanie z diod SMD 5050 . Wyprowadzeniami są otwory na złącza goldpin, raster 2,54 mm dopasowane do płytek stykowych. Cena za 10 sztuk .
Indeks: ADA-05293
Indeks: ADA-05293
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 31,00 zł Cena 31,00 zł
  • Darmowa dostawa

Oprawki do diod LED – jakie wybrać? (Średnica diody LED i inne parametry)

Zasadniczy podział oprawek do diod LED opiera się na:

  • rozmiarze diody (średnicy jej obudowy),
  • materiale, z jakiego została wykonana oprawka,
  • sposobie jej montażu w panelu lub na płytce drukowanej.

Najczęściej spotykane oprawki są dostosowane do okrągłych, przewlekanych diod LED o średnicach 3 mm oraz 5 mm. Pod względem materiałów, z których wykonywane są oprawki, można podzielić je na metalowe oraz tworzywowe, najczęściej nylonowe. W przypadku oprawek plastikowych najczęściej spotykany sposób montażu to wciśnięcie oprawki w odpowiednio przygotowany otwór w obudowie, choć zdarzają się też wersje przykręcane.

Niektóre oprawki posiadają zatrzaski, uniemożliwiające wypadnięcie z otworu w panelu, inne – krótsze – są pozbawione tych elementów. Natomiast oprawki metalowe najczęściej są wyposażone w nakrętkę i podkładkę sprężystą, uniemożliwiającą samoczynne poluzowanie się oprawki w wyniku drgań obudowy lub po prostu – upływu czasu. Na rynku dostępne są różne rodzaje oprawek (np. zamykane przy użyciu zacisków).

Oprawki do montażu na płytkach drukowanych (oprawka LED)

Oprawki do diod LED, których miejsce jest nie tyle w panelu obudowy, co na samej płytce drukowanej, mają inną konstrukcję oraz zadanie. Przyjmują najczęściej formę walca o średnicy odpowiadającej wymiarowi diody, z dwoma otworami (taka sama średnica otworu montażowego), przez które należy przełożyć wyprowadzenia diody przed jej wlutowaniem w płytkę.

Celem tulejek dystansowych jest ustalenie odległości diody LED od powierzchni płytki drukowanej, co ma znaczenie np. wtedy, gdy montujemy linijkę kilku diod i zależy nam na uzyskaniu równych odległości od płytki oraz kąta względem jej powierzchni. Szczególnym typem oprawek do diod LED stosowanych na płytkach PCB są oprawki kątowe – ułatwiają one umieszczenie diod, których kierunek świecenia ma być równoległy do powierzchni płytki.

Takie oprawki często są sprzedawane razem z umieszczonymi w nich diodami LED. Z oczywistych względów oprawki takie nie mogą być metalowe – najczęściej spotykamy wersje nylonowe, zapewniające niezbędną izolację wyprowadzeniom diody.

Montaż diod LED SMD

W przypadku diod SMD sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – nie da się bezpośrednio umieścić ich przy panelu obudowy i podłączyć za pomocą przewodów tak, jak robimy to z klasycznymi diodami THT.

Z uwagi na małe wymiary elementów, nie istnieją także oprawki do diod LED SMD. W takich przypadkach z pomocą przychodzą płytki drukowane w formie niewielkich adapterów, dopasowanych rozstawem i ilością wyprowadzeń do najpopularniejszych rozmiarów diod SMD. W naszej ofercie znajdziesz płytki prototypowe do diod LED SMD5050 – idealne np. do podłączenia pojedynczych, trójkolorowych diod cyfrowych WS2812. Dzięki nim finalny produkt wygląda profesjonalnie.

Dodatkowo w kategorii elektronika oferujemy szeroki wybór elementów pasywnych, kart pamięci i dysków, mikrokontrolerów oraz wiele więcej.

Sklep Botland.pl – najlepszy wybór robotyków i elektroników

Nie wiesz jaką diodę LED wybrać? Interesuje Cię konkretna wersja oprawki LED wykonana z tworzyw sztucznych? Chcesz zabezpieczyć energooszczędne źródło światła przed czynnikami zewnętrznymi? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości e-mail lub telefonicznie.

Sklep Botland – profesjonalne doradztwo, szeroki wybór produktów dostępnych „od ręki” oraz bezpieczne płatności online. Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę.

Oprawki do diod LED - FAQ

Oprawki do diod LED są używane z kilku względów. Pierwszym z nich jest zdecydowanie łatwy montaż diody. Kolejny to możliwość szybkiej i bezproblemowej wymiany diody LED. Ponadto oprawki na diody LED są wykorzystywane również ze względów estetycznych. Dodatkowo oprawki ułatwiają montaż do obudowy, panela lub bezpośrednio na płytce drukowanej.

W trakcie wyboru oprawek przeznaczonych do diod LED należy przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy kluczowe czynniki. Pierwszym z nich jest materiał użyty do produkcji oprawki. Wybrane modele są produkowane z metalu, natomiast inne z tworzyw sztucznych (najczęściej z nylonu). Kolejny to rozmiar diody, a dokładnie rozmiar obudowy, który musi być dostosowany do rozmiaru oprawki. Ostatnim kluczowym czynnikiem jest sposób, w jaki oprawka na diodę LED umożliwia montaż np. do panelu lub do płytki drukowanej.