Raspberry Pi CM5 Compute Module 5 - 8GB RAM + 64GB eMMC - CM5008064
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Oscyloskop cyfrowy - Dla elektronika ekran oscyloskopu stanowi okno na świat – jest podstawowym przyrządem pomiarowym, pozwalającym na obserwację kształtu i pomiar parametrów sygnałów zmiennych (np. czas narastania) w czasie rzeczywistym.
W epoce oscyloskopów analogowych utarło się słuszne stwierdzenie, że zadaniem oscyloskopu jest pomiar sygnałów okresowych. Dzisiaj, w dobie przyrządów cyfrowych z wbudowaną pamięcią próbek, stwierdzenie to powoli traci na znaczeniu, gdyż coraz wygodniejsza jest także obserwacja zdarzeń losowych, nawet pojedynczych impulsów lub krótkotrwałych paczek.
Oscyloskop Rigol DS1202 Z-E 200MHz 2 kanały
Zaawansowany oscyloskop cyfrowy pracujący w paśmie 200 MHz . Został wyposażony w 2 kanały , które pracują z prędkością próbkowania do 1 GSa/s. Wyposażony został w 7 calowy...HackRF One SDR - urządzenie do badania fal radiowych
Urządzenie do transmisji i odbioru fal radiowych z zakresu od 10 MHz do 6 GHz zaprojektowane do badania i rozwoju sygnałów radiowych.Oscyloskop Siglent SDS1202X-E 200MHz 2 kanały
Oscyloskop cyfrowy, dwukanałowy, działający w paśmie do 200 MHz . Oferuje częstotliwość próbkowania 1 GS/s, posiada wyświetlacz LCD oraz gniazdo USB. W zestawie znajdują się...Oscyloskop Siglent SDS 1104X-E 100 MHz 4 kanały
Oscyloskop cyfrowy, czterokanałowy, działający w paśmie do 100 MHz. Oferuje częstotliwość próbkowania 1 GS/s, posiada wyświetlacz LCD 7 cali oraz gniazdo USB. W zestawie...Przenośny analizator widma RF Explorer WSUB1G Plus - Slim + etui
Przenośny, cyfrowy analizator widma o dużej wydajności, zaprojektowany do pracy w szerokim zakresie częstotliwości od 50 kHz do 960 MHz . Kompaktowy i łatwy w obsłudze,...Przenośny analizator widma RF Explorer - 3G Combo + etui
Przenośny, cyfrowy analizator widma. Działa w paśmie od 15 MHz do 2700 MHz. Posiada zintegrowany syntezator częstotliwości i podwójny mikser, który zapewnia wysoką wydajność. W...Oscyloskop Hantek 6022BE USB PC 20MHz 2 kanały
Oscyloskop cyfrowy, dwukanałowy, działający w paśmie do 20 MHz. Oferuje częstotliwość próbkowania 48 MS/s, podłączany do komputera poprzez port USB, nie posiada wyświetlacza...Przenośny analizator widma RF Explorer ISM Combo Plus - Slim + etui
Niewielki, wydajny analizator widma działający w paśmie 50 kHz oraz od 2,34 GHz do 2,55 GHz, umożliwiając skanowanie popularnej częstotliwości 2,4 GHz. Wersja Slim posiada...Oscyloskop Siglent SDS-1102CML+
Oscyloskop cyfrowy dwukanałowy o szerokości pasma 100 MHz i częstotliwości próbkowania do 1 GSa/s. Menu w języku polskim. W zestawie 2 sondy oscylokopowe, przewód zasilający,...Zobacz również
Współczesny oscyloskop cyfrowy jest w rzeczywistości zaawansowanym, niskoszumnym i niezwykle szybkim przetwornikiem analogowo-cyfrowym, wzbogaconym w szereg układów dodatkowych.
Zasada działania oscyloskopu jest dość prosta: przyrząd czeka na pojawienie się odpowiedniego (ustalanego przez użytkownika) poziomu napięcia lub jego zmiany (spadku, wzrostu), czyli tzw. wyzwolenie akwizycji (trigger).
Od tego momentu oscyloskop zaczyna rejestrować przebieg napięcia w formie próbek, przez czas określony za pomocą „podstawy czasu”. Zapis przebiegu napięcia jest obrazowany na ekranie oscyloskopu lub przesyłany do komputera za pomocą kabla USB. Częstotliwość próbkowania różni się w zależności od konkretnego modelu urządzenia.
W zależności od ustawień, oscyloskop może zamrozić obraz w celu analizy lub rozpocząć wyświetlanie kolejnej „ramki” w funkcji czasu.
Zapis napięcia, czyli oscylogram, może być wykorzystany do pomiaru parametrów czasowych oraz amplitudowych sygnału, gdyż czasowi pomiędzy dwoma punktami zapisu odpowiada ilość kratek w osi poziomej (np. 10 ms / działkę), zaś amplitudzie – liczba kratek w osi pionowej (np. 1V / działkę).
Każdy oscyloskop cyfrowy posiada szereg dodatkowych funkcji, w tym szereg pomiarów automatycznych, wskazujących użytkownikowi częstotliwość, czasy narastania i opadania czy wartość średnią sygnału – bez konieczności żmudnego obliczania odcinków na ekranie przyrządu.
Ponadto oscyloskopy cyfrowe różni liczba kanałów, analizator widma, ekran dotykowy lub jego brak, port USB (USB host) i wspomniane wcześniej częstotliwości próbkowania.
Wybór oscyloskopu warunkuje nie tylko jego cena – w zależności od tego, nad jakimi projektami najczęściej pracujesz, inne funkcje i parametry będą dla Ciebie szczególnie przydatne. Wraz z wprowadzeniem oscyloskopów cyfrowych, oscyloskopy analogowe są coraz rzadziej wykorzystywane. Współczesne oscyloskopy cyfrowe posiadał możliwości zapamiętania przebiegu. Ponadto umożliwiają sprawdzanie częstotliwości mierzonego sygnału, a także sam przebieg sygnału. Dodatkowo takie funkcje jak wynikowy wykres napięcia w funkcji czasu, zapewnia uniwersalne zastosowanie.
Jeżeli szukasz przyrządu do serwisu urządzeń – wybierz jeden z oscyloskopów stacjonarnych o paśmie częstotliwości odpowiednim do naprawianych urządzeń. W komplecie oprócz urządzenia znajduje się przewód zasilający, instrukcja obsługi i opcjonalne akcesoria (np. kabel USB).
W kategorii urządzenia pomiarowe oprócz oscyloskopów dostępne są także mierniki uniwersalne (multimetry), generatory funkcyjne, mierniki rezystancji i inne sprzęty pomiarowe. Oferujemy wyłącznie urządzenie wyróżniające się wysoką precyzją i powtarzalnością wykonywanych pomiarów.
W zastosowaniach mobilnych doskonałym wyborem będzie DSO Nano lub DSO Quad – kieszonkowy oscyloskop w doskonałej cenie, zapewniający wszystkie najważniejsze funkcje jego większych braci.
Jeżeli uruchamiasz proste układy z użyciem Arduino i dopiero zaczynasz swoją przygodę z oscyloskopem – wypróbuj BitScope Micro M5 o niewiarygodnie małych rozmiarach i atrakcyjnej cenie. Przejrzyj nasz sklep online i już dziś wybierz oscyloskop swoich marzeń!
W razie pytań dotyczących oscyloskopów lub innych urządzeń i akcesoriów dostępnych w naszym sklepie zachęcamy do kontaktu mailowe, telefonicznego albo za pośrednictwem formularza kontaktowego.
Wybierz oscyloskop, który ma wystarczającą szerokość pasma (z ang. bandwidth), aby uchwycić najwyższe częstotliwości sygnałów. Pamiętaj o zasadzie pięciokrotności - warto wybrać oscyloskop, który wraz z sondą oferuje co najmniej 5-krotność maksymalnej szerokości pasma sygnału, aby uzyskać lepsze pomiary z mniejszą liczbą błędów.
Oscyloskopy są stosowane w naukach ścisłych, medycynie, inżynierii, przemyśle samochodowym i telekomunikacyjnym. To przyrządy ogólnego przeznaczenia, które są używane do konserwacji sprzętu elektronicznego i prac laboratoryjnych.
Oscyloskop to podstawowe urządzenie pomiarowe do obserwacji kształtu i pomiaru parametrów zmiennych sygnałów. Jego zadanie to pomiar sygnałów okresowych, zdarzeń losowych i impulsów krótkotrwałych. Wartości otrzymamy w formie próbek.
Oscyloskopy możemy podzielić na typy cyfrowe, PC (przystawki oscyloskopowe działające razem z komputerem) i przenośne. Charakteryzuje je głównie częstotliwość (w MHz lub GHz), próbkowanie (w MS/s lub GS/s), ilość kanałów (1, 2, 4) oraz ewentualne funkcje dodatkowe.
Ojcem oscyloskopu jest niemiecki fizyk Karl Ferdinand Braun. Wynalazek datuje się na rok 1897. Francuski inżynier i fizyk André-Eugène Blondel jest wynalazcą oscylografu elektromechanicznego i systemu fotometrycznych jednostek miar. Technologii przysłużył się także niemiecki inżynier Jonathan Zenneck badający działanie obwodów radiowych.
Najtańszy oscyloskop w asortymencie Botland, dwukanałowy oscyloskop cyfrowy Hantek 6022BE 20MHz, to koszt zaledwie kilkuset złotych. W tej samej kategorii znajdziesz także oscyloskopy Siglent w przedziale cenowym od ok. 1500 do ponad 2000 zł.