Opis produktu: Pasek zębaty GT2 6mm - 2 m
Wykonany z wysokiej jakości gumy pasek zębaty GT2, którego szerokość wynosi 6 mm. Umożliwia przenoszenie za pośrednictwem kół zębatych ruchu obrotowego z wału silnika krokowego na ruch liniowy, po którym przesuwają się elementy ruchome urządzenia. Jest wykorzystywany jako komponent konstrukcyjny w drukarkach 3D, zwłaszcza w projektach samoreplikujących RepRap. Występuje również w ploterach tnących i urządzeniach CNC. Nie ulega nadmiernemu rozciągnięciu nawet w trakcie pracy pod zwiększonym obciążeniem. Zaokrąglone zęby paska umożliwiają precyzyjną współpracę z kołami zębatymi. Wpływa to na zwiększenie dokładności transmisji ruchu przesuwnych części urządzenia. Produkt ma długość 2 m.
Specyfikacja paska zębatego GT2
- Typ paska: zębaty GT2
- Materiał wykonania: guma
- Szerokość paska: 6 mm
- Długość paska: 2 m
- Odpowiedni do pracy pod obciążeniem
- Odporny na nadmierne rozciąganie
- Zapewnia precyzyjną transmisję ruchu
W naszej ofercie dostępny jest również pasek GT2 6 mm o długości 1 metra.
Pasek zębaty GT2 6mm - 2m
Prezentowany pasek zębaty GT2 6 mm, którego całkowita długość wynosi 2 m został wyprodukowany z wyselekcjonowanej gumy, charakteryzującej się wysoką wytrzymałością. Nawet w przypadku intensywnej eksploatacji przez długi czas, pasek zachowuje pierwotne właściwości i wymiary fizyczne. Takie połączenie zapewnia stabilną i precyzyjną pracę urządzeń takich jak drukarki 3D.
Na szczególną uwagę zasługuje również specjalnie zaprojektowana konstrukcja zębów, których górna część została celowo zaokrąglona. W praktyce oznacza to perfekcyjne dopasowanie do kół zębatych, co z kolei przekłada się na precyzyjną i wydajną pracę.
Pasek zębaty GT2 6mm o długości 2 m - pozostałe właściwości
Kolejne zalety opisywanego paska zębatego GT6 6 mm to sprężystość i elastyczność, które również wpływają na wydłużenie żywotności. Ponadto pasek jest stosunkowo lekki i odporny na przetarcie oraz rozerwanie.
W kategorii elementy do budowy drukarek 3D można znaleźć pozostałe podzespoły niezbędne w trakcie samodzielnego budowania urządzenia pracującego w oparciu o technologię druku przyrostowego.