D36V6AHV - przetwornica step-down - regulowana 4-25V 0,6A - Pololu 3799

Indeks: PLL-20469 EAN: 5904422381073
Przetwornica step-down produkcji Pololu. D36V6AHV jest przetwornicą o regulowanym napięciu wyjściowym z zakresu od 4 V do 25 V. Maksymalna wydajność prądowa przetwornicy to 600 mA. Napięcie wejściowe wynosi od 4 V do 50 V, lecz nie może być niższe niż napięcie wyjściowe. Wartość napięcia wyjściowego regulowana jest za pomocą potencjometru znajdującego się na płytce.
D36V6AHV - przetwornica step-down - regulowana 4-25V 0,6A - Pololu 3799
42,00 zł
34,15 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Producent: Pololu

Opis produktu: D36V6AHV - przetwornica step-down - regulowana 4-25V 0,6A - Pololu 3799

Przetwornica step-down produkcji Pololu. D36V6AHV jest przetwornicą o regulowanym napięciu wyjściowym z zakresu od 4 V do 25 V. Maksymalna wydajność prądowa przetwornicy to 600 mA. Napięcie wejściowe wynosi od 4 V do 50 V, lecz nie może być niższe niż napięcie wyjściowe. Wartość napięcia wyjściowego regulowana jest za pomocą potencjometru znajdującego się na płytce. 

Wyprowadzenia przetwornicyWyprowadzenia przetwornicy D36V6AHV.

Wyprowadzenia przetwornicy D36V6AHV

Moduł posiada cztery wyprowadzenia w postaci otworów:

 • SHDN - podanie stanu niskiego (logicznego zera) powoduje przejście układu w stan niskiego poboru energii (ok. 2 uA). W celu uruchomienia układu należy podać stan wysoki (logiczną jedynkę - napięcie powyżej 1,25 V). Jeśli wyprowadzenie nie będzie używane można połączyć je z sąsiednim pinem VIN.
 • VIN - napięcie wejściowe z zakresu 4 V do 50 V, należy zwrócić uwagę na wartość drop-out oraz krótkie impulsy napięciowe, które mogą uszkodzić układ.
 • GND - potencjał masy.
 • VOUT- napięcie wyjściowe regulowane potencjometrem.

Złącza są odpowiednio podpisane na płytce. Raster wyprowadzeń to 2,54 mm (popularne złącza goldpin). Moduł można wpiąć w płytkę stykową, podłączyć za pomocą przewodów lub wlutować w dedykowaną płytkę drukowaną.

Sprawność układu przetwornicy D36V6AHV

Sprawność definiowana jest jako stosunek mocy wyjściowej do mocy wejściowej (Power out) / (Power in). Jest to bardzo ważny parametr w przypadku pracy z przenośnymi źródłami energii (bateriami i akumulatorami), gdzie liczy się czas pracy na jednym cyklu ładowania. 

Sprawność dla napięcia 5 VSprawność dla napięcia wyjściowego 5 V.
Napięcie drop-outWykres napięć drop-out.

Napięcie drop-out

Parametr określany w dokumentacjach jako drop-out voltage to niezbędna do poprawnego działania układu, minimalna różnica pomiędzy napięciem wejściowym a wyjściowym. Przykładowo, jeśli drop-out wynosi 1 V, a pożądane napięcie wyjściowe to 5 V, wartość napięcia zasilania powinna być wyższa niż 6 V. Na rysunku przedstawione zostały wartości drop-out dla przetwornic D36V6x.

Specyfikacja przetwornicy D36V6AHV

 • Napięcie wejściowe: od 4 V do 50 V (napięcie wejściowe musi przekraczać napięcie wyjściowe przez drop-out)
 • Napięcie wyjściowe: od 4 V do 25 V regulowane za pomocą potencjometru
 • Maksymalna wydajność prądowa: 600 mA
 • Częstotliwość przełączania: 2,1 MHz
 • Prąd spoczynkowy: do 2 mA
 • Zabezpieczenie nadprądowe i zwarciowe, odcięcie przed przegrzaniem
 • Wymiary: 15 x 10 x 4 mm
 • Masa: 0,6 g
Regulowana przetwronica step-downRegulowana przetwornica step-down D36V6AH.

D36V6AHV - przetwornica step-down - regulowana 4-25V 0,6A - Pololu 3799 Botland - Sklep dla robotyków

Oferowany produkt to model przetwornicy o oznaczeniu D36V6AHV - to przetwornica typu step-down, regulowana od 4 V do 25 V przy maksymalnej wydajności prądowej równej 0,6A.

Urządzenie to produkt od popularnej marki zajmującej się produkcją wysokiej klasy sprzętu dla elektroników i robotyków - Pololu. Napięcie wejściowe do urządzenia (4 V do 50 V) musi przekraczać napięcie, które zostanie ustawione na wyjściu urządzenia.

Przetwornice step down

Przetwornica D36V6AHV posiada wbudowany szereg zabezpieczeń, dzięki którym ryzyko uszkodzenia jej jest zminimalizowane. Posiada zabezpieczenia nadprądowe i zwarciowe, a także jest w stanie odciąć zasilanie w momencie przegrzania się układu.

Oferta Botland uwzględnia znacznie więcej podobnych urządzeń oraz także inne produkty pochodzące od firmy Pololo. Cały asortyment Botland to wszelkiego rodzaju sprzęt powiązany z szeroko rozumianymi dziedzinami elektroniki i robotyki.

Długość 15 mm
Szerokość 10.0 mm
Wysokość 4 mm
Napięcie zasil. od 4.0 V
Napięcie zasil. do 50.0 V
Napięcie wyjścia od 4.0 V
Napięcie wyjścia do 25 V
Wydajność prąd 0.6 A
Stabilizator - Typ impulsowy
Stabilizator - Rodzaj step-down
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 8.2 cm
Głębokość opakowania 0.3 cm
Masa opakowania 0.003 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: