DFRobot Gravity - analogowy czujnik TDS, czystości wody dla Arduino

Indeks: DFR-10830 EAN: 5904422360740

Analogowy czujnik TDS kompatybilny z Arduino, służy do mierzenia twardości, czystości wody. Może być stosowany do testowania jakości wody w gospodarstwach domowych, hydroponicznych i innych. Mierzy TDS w zakresie od 0 ppm do 1000 ppm. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5,5 V.

DFRobot Gravity - analogowy czujnik TDS, czystości wody dla Arduino
62,90 zł
51,14 zł netto
Zapłać później
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: DFRobot Gravity - analogowy czujnik TDS, czystości wody dla Arduino

Analogowy czujnik TDS kompatybilny z Arduino, służy do mierzenia twardości, czystości wody. Może być stosowany do testowania jakości wody w gospodarstwach domowych, hydroponicznych i innych. TDS (Total Dissolved Solids) wskazuje i zostało rozpuszczonych substancji stałych w jednym litrze wody. Im wyższa wartość TDS tym woda posiada więcej substancji, jest bardziej zanieczyszczona. Czujnik dokonuje pomiarów TDS w zakresie od 0 ppm do 1000 ppm. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5,5 V.

DFRobot Gravity - czujnik TDS czystości wody dla Arduino

Zestaw zawiera wodoodporną sondę do mierzenia TDS. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, ale nie jest w stanie przesyłać danych do sterowania i analizowania jakości wody online. Urządzenie zasilane jest napięciem od 3,3 V do 5,5 V, dzięki czemu jest kompatybilna z płytkami 3,3 V lub 5 V np. Arduino.

DFRobot Gravity: czujnik TDS jakości wody dla Arduino

 

Uwaga!

 • sonda nie może być używana w wodzie o temperaturze wyższej niż 55 ℃ 
 • sonda nie może być ustawiona zbyt blisko krawędzi pojemnika, może to spowodować błędny odczyt TDS
 • wodoodporna jest tylko sonda, pozostałe elementy nie mogą mieć styczności z wodą

Specyfikacja

 • Napięcie wejściowe: od 3,3 V do 5,5, V
 • Napięcie wyjściowe: od 0 V do 2,3 V
 • Prąd pracy: od 3 mA do 6 mA
 • Zakres pomiaru TDS: od 0 ppm do 1000 ppm
 • Dokładność pomiaru TDS: ± 10% F.S. (25 ℃)
 • Ilość igieł sondy: 2
 • Długość sondy: 83 cm
 • Kolor sondy: czarny
 • Pozostałe: sonda wodoodporna
 • Złącze modułu: PH2.0-3Pin (Gravity)
 • Złącze elektrody i sondy: XH2,54-2Pin
 • Wymiary modułu: 42 x 32 mm

Zestaw zawiera

 • 1x czujnik analogowy TDS
 • 1x sonda wodoodporna
 • 1x przewód Gravity

Analogowy czujnik TDS od DFRobot Gravity

Urządzenie jest przeznaczone do kontrolowania czystości wody w domowych warunkach. Czujnik może pracować w wodzie o temperaturze od 0°C do 55°C. Całość zasilana jest prądem o napięciu od 3,3 V do 5,5 V.

Sensor można wykorzystać w połączeniu z różnymi płytkami rozwojowymi i minikomputerami, na przykład Arduino. Wówczas możesz stworzyć takie projekty elektroniczne jak domowa stacja kontroli czystości wody, filtr monitorujący jakość wody przed przefiltrowaniem i po przefiltrowaniu czy miniaturowa oczyszczalnia ścieków.

Czujniki TDS – woda pod kontrolą

Dzięki czujnikom TDS woda w Twoim domu może zostać umiejscowiona na jednym z siedmiu poziomów jakości, dzięki czemu zyskasz cenne informacje, na przykład o jej przydatności do picia czy prania odzieży.

DFRobot Gravity – analogowy czujnik TDS czystości wody dla Arduino – jest w stanie oszacować liczbę substancji stałych w zakresie od zera do tysiąca cząstek na milion z dokładnością do 10%. Na stronie producenta znajdziesz szereg przydatnych informacji dotyczących produktu, a także instrukcję połączenia sensora z płytką Arduino.

Jak zmierzyć czystość chemiczną wody?

Jedną z niezwykle popularnych – a jednocześnie opartych na genialnie prostym pomyśle – metod sprawdzania czystości oraz twardości wody jest zmierzenie parametru TDS. Woda, która pod względem chemicznym wykazuje się całkowitą czystością, znacznie trudniej przewodzi bowiem prąd, niż woda, w której znajdują się rozpuszczone składniki mineralne.

TDS (Total Dissolved Solids) pozwala zatem na określenie ilości substancji stałych rozpuszczonych wodzie. Wynik pomiaru wykonywanego przy pomocy czujnika podawany jest w ppm/l. Metoda ta sprawdzi się podczas określania zawartości minerałów (bez określania, jakiego dokładnie rodzaju są to minerały) i może wskazywać na twardość wody.

Analogowy czujnik TDS na Arduino

DFRobot Gravity - analogowy czujnik TDS, czystości wody dla Arduino to zestaw, składający się z czujnika, wodoodpornej sondy oraz przewodu, służącego do komunikacji z modułem DFRobot Gravity. Podczas korzystania z zestawu należy zwracać uwagę, aby sonda znajdowała się w pewnej odległości od ścianek pojemnika wypełnionego wodą i aby żadne elementy układu, prócz sondy, nie zostały narażone na zamoczenie.

Czujnik TDS zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5,5, V. Napięcie wyjściowe wynosi od 0 V do 2,3 V, natomiast pobór prądu od 3 mA do 6 mA. Sonda może pracować w wodzie o temperaturze od 0 oC do 55 oC, o nasyceniu od 0 ppm do 1000 ppm.

Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 1.2 cm
Głębokość opakowania 13 cm
Masa opakowania 0.03 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

DFRobot Gravity - analogowy czujnik TDS, czystości wody dla Arduino

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: