Filtruj według
Cena
599 599
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Myjki ultradźwiękowe

Ilość produktów: 1
Loading...

Myjka ultradźwiękowa Jeken 1,4l 70W CE-6200A

Myjka do naprawy i konserwacji elementów elektronicznych, czyści przy pomocy ultradźwięków w niedostępnych miejscach. Urządzenie ma pojemność 1,4 l, moc 70 W, posiada możliwość...
Indeks: LUT-02769
Indeks: LUT-02769
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 2 szt. zaplanowana na 2024-07-23
Cena podstawowa 599,00 zł Cena 599,00 zł
  • Darmowa dostawa

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Wszystkie myjki ultradźwiękowe opierają swoje działanie na zjawisku kawitacji. Polega ono na samoczynnym, przyrostowym zwiększaniu objętości mikropęcherzyków gazów (powietrza), zawartych w roztworze myjącym, pod wpływem działania na nie fal ultradźwiękowych o relatywnie niskiej częstotliwości. Myjka ultradźwiękowa to urządzenie, w którym jeden z głównych elementów (zbiornik) jest wykonany najczęściej ze stali nierdzewnej.

Pęcherzyki stopniowo rosną, po czym następuje ich implozja – a ta z kolei wiąże się z ogromnymi i bardzo dynamicznymi zmianami ciśnienia w ich objętości. Zmiany te, zachodzące w niezwykle krótkim czasie i na mikroskopijnych obszarach, powodują odrywanie zanieczyszczeń od powierzchni czyszczonego przedmiotu. Dlatego właśnie w myjkach stosowane są częstotliwości rzędu kilkudziesięciu kiloherców, a moc generowanych fal ultradźwiękowych wpływa na efektywność czyszczenia i możliwą do użycia ilość roztworu. Myjnie ultradźwiękowe ze względu na wysoki poziom użytkowania są wykorzystywane m.in. do czyszczenia akcesoriów kosmetycznych.

Zastosowania myjek ultradźwiękowych

Oprócz czyszczenia płytek drukowanych po procesach lutowania, myjki ultradźwiękowe doskonale nadają się także do szeregu innych zastosowań. Przykładowo, w serwisach urządzeń elektronicznych (m.in. GSM), myjki są używane do czyszczenia mocno zabrudzonych płyt głównych naprawianych sprzętów.

Z technologii mycia ultradźwiękowego chętnie korzystają też profesjonaliści z innych dziedzin – np. stomatolodzy (do dekontaminacji narzędzi chirurgicznych i protez zębowych), kosmetyczki (czyszczenie narzędzi i wyposażenia, a nawet dezynfekcja akcesoriów kosmetycznych) czy osoby zajmujące się renowacją antyków (usuwanie zabrudzeń z przedmiotów metalowych). Myjka ultradźwiękowa ACDS doskonale sprawdza się w innych gabinetach medycznych.

W zastosowaniach amatorskich urządzenia te są bardzo chętnie wykorzystywane np. przez fanów gier bitewnych do czyszczenia niewielkich figurek o złożonych kształtach, których liczne i wąskie zakamarki utrudniają lub wręcz uniemożliwiają dokładne usunięcie starych zabrudzeń. Ponadto w myjkach ultradźwiękowych można bezpiecznie oczyszczać nawet bardzo delikatne przedmioty. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem kategorii lutowania, w którym można znaleźć cyny i pasty lutownicze, odsysacze i plecionki lutownicze, uchwyty i lupy oraz wiele innych.

Myjki ultradźwiękowe w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szereg różnego rodzaju myjek ultradźwiękowych, doskonałych zarówno do sporadycznych zastosowań amatorskich, jak i pracy w profesjonalnych warsztatach, pracowniach czy serwisach GSM. Dodatkowo w myjkach ultradźwiękowych CDS o wysokiej skuteczności mycia można z powodzeniem wykorzystywać w domowym warsztacie. Dodatkowo możliwośc użycia wody kranowej rozszerza zastosowanie urządzenia.

Najmniejsze i najprostsze modele, np. EMK-998 o mocy 35 W i pojemności zbiornika 700 ml czy VGT-800 (35 W, 600 ml) doskonale nadają się do czyszczenia niewielkich figurek czy mniejszych płytek drukowanych.

Do zastosowań profesjonalnych oraz do usuwania trudniejszych zabrudzeń ze sprzętów domowych przyda się myjka ultradźwiękowa Codyson CD3800 o mocy aż 50 W. Natomiast serwisach i montażowniach elektroniki świetnie sprawdzi się solidny model Jeken CE-6200A o mocy 70 W i pojemności aż 1,4 l.