Filtruj według
Cena
86 127
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Odstraszacze zwierząt do samochodu

Ilość produktów: 4
Loading...

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami , które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest...
5.0 (9)
Indeks: VIA-16619
Indeks: VIA-16619
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 126,40 zł Cena 126,40 zł
  • Darmowa dostawa

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03

Oferujemy Państwu znakomity ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie przeznaczony do zastosowania w samochodach. Oprócz systemu dźwiękowego, który generuje nieprzyjemne dla...
5.0 (6)
Indeks: VIA-16618
Indeks: VIA-16618
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 96,10 zł Cena 96,10 zł
  • Darmowa dostawa

Samochodowy odstraszacz gryzoni - ultradźwiękowy - bezprzewodowy - Viano OSA-1

Odstraszacz gryzoni, odstraszacz kun i szczurów firmy Viano przeznaczony do wykorzystania w samochodzie. Viano OSA-1 jest bezprzewodowy i posiada wbudowany akumulator Li-ion 2x...
5.0 (19)
Indeks: VIA-21401
Indeks: VIA-21401
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 118,40 zł Cena 118,40 zł
  • Darmowa dostawa

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2

Wysokiej jakości odstraszacz gryzoni : kun, szczurów, myszy oraz innych szkodników, które często uszkadzają samochody. Urządzenie pochodzi od firmy Viano – polskiego...
5.0 (1)
Indeks: VIA-16617
Indeks: VIA-16617
Oczekiwanie na dostawę
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Cena podstawowa 86,80 zł Cena 86,80 zł
  • Darmowa dostawa

Jak działa samochodowy odstraszacz zwierząt (odstraszacz kun i innych zwierząt)?

Podstawowa zasada działania najliczniejszej grupy odstraszaczy samochodowych wykorzystuje fakt, że w większości przypadków ssaki – w tym przede wszystkim gryzonie, kuny, a także koty – posiadają bardzo czuły zmysł słuchu, który pozwala im przetrwać w zmiennym otoczeniu oraz uniknąć czyhających na nie zagrożeń. Nagłe pojawienie się głośnych, nieprzyjemnych dźwięków i/lub błysków świetlnych w pobliżu zwierzęcia powoduje u niego bezwarunkową reakcję ucieczki. Generator ultradźwiękowy o wysokiej częstotliwości to skuteczny sposób na ochronę mienia przed nieproszonymi gośćmi.

Co bardzo ważne, pasmo słyszalności jest u wielu dzikich zwierząt znacznie szersze, niż zakres częstotliwości odbieranych przez człowieka – powszechnie bowiem wiadomo, że bez problemu słyszą one niedostępne dla ludzkiego ucha ultradźwięki (tj. fale o częstotliwości powyżej ok. 20 kHz).

Odstraszacze zwierząt (samochodowy odstraszacz gryzoni) – dodatkowe informacje

Zastosowanie odpowiedniego zakresu częstotliwości pozwala nawet na ograniczenie oddziaływania urządzenia – tak by wpływało tylko na określone rodziny zwierząt. Przykładowo, odstraszacz gryzoni do samochodu Viano Duo-Led OS-03 generuje sygnały, które bez problemu „trzymają na dystans” kuny i małe gryzonie, ale nie drażnią jednocześnie przewożonych w samochodzie lub przebywających w jego pobliżu domowych pupili. Ponadto w kategorii elektronika można znaleźć akcesoria samochodowe, karty pamięci i dyski, diody LED i wiele innych.

Podział odstraszaczy – rodzaj bodźców

Dostępne na rynku odstraszacze wykorzystują różnorodne rozwiązania, tak w zakresie metod aktywacji, jak i rodzaju oraz liczby elementów, generujących nieprzyjemne dla zwierząt bodźce.Ciekawym przykładem jest odstraszacz kun samochodowy Viano OS2 – producent zastosował w nim dwa przetworniki dźwięku o różnych pasmach przenoszenia.

Dzięki temu urządzenie jest w stanie pokryć znacznie szerszy obszar widma fal dźwiękowych, co bezpośrednio przenosi się na skuteczność i uniwersalność prezentowanego rozwiązania. Większość odstraszaczy wykorzystuje – oprócz ultradźwięków i dźwięków z górnej części pasma akustycznego – także błyskowe światło (emitowane przez superjasne diody LED), które dodatkowo dezorientuje szkodniki, zmuszając je do ucieczki z zasięgu działania urządzenia.

Podział odstraszaczy – sposób aktywacji

Kolejną istotną cechą, różniącą poszczególne modele odstraszaczy samochodowych, jest sposób aktywacji. Prostsze urządzenia generują bodźce dźwiękowe i/lub optyczne w sposób niezależny od tego, czy w otoczeniu faktycznie znajdują się w danym momencie niepożądani goście. Bardziej złożone odstraszacze są wyposażone w specjalny radar, który wykrywa ruch w polu detekcji i uruchamia się tylko wtedy, gdy w otoczeniu zabezpieczonego pojazdu faktycznie pojawi się zwierzę.

Dobrym przykładem będzie tutaj odstraszacz na koty do samochodu – te szczególnie inteligentne zwierzęta potrafią szybko przyzwyczaić się do nieprzyjemnych bodźców jeżeli zorientują się, że niepokojące dźwięki czy błyski świetlne w rzeczywistości nie oznaczają dla nich zagrożenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zastosowanie elektronicznych odstraszaczy jest rozwiązaniem humanitarnym, nie stwarzającym dla żywych organizmów zagrożenia życia i nie narażającym na uszkodzenia ciała.

W przypadku kotów istnieje jeszcze jeden, bardzo istotny argument za instalacją odstraszacza – te sympatyczne zwierzęta często chowają się przed zimnem pod maską samochodu, co może mieć dla nich katastrofalne skutki, gdy właściciel pojazdu nie zorientuje się w porę o istnieniu dodatkowego „pasażera na gapę”. W sklepie internetowym Botland oferujemy skuteczne odstraszacze na dzikie zwierzęta (odstraszacze kun i innych nieproszonych gości np. gryzoni).