Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2

Indeks: VIA-16617 EAN: 5903111328016

Wysokiej jakości odstraszacz gryzoni: kun, szczurów, myszy oraz innych szkodników, które często uszkadzają samochody. Urządzenie pochodzi od firmy Viano – polskiego producenta elektroniki, który specjalizuje się w tworzeniu tego rodzaju sprzętu. Odstraszacz emituje ultradźwięki o zmiennej częstotliwości w zasięgu do 200 m. Urządzenie zasilane jest napięciem 12 V, a jego wydajność prądowa to 15 mA.

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2
86,80 zł
70,57 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Samochodowy odstraszacz gryzoni OS2

Wysokiej jakości odstraszacz gryzoni: kun, szczurów, myszy oraz innych szkodników, które często uszkadzają samochody. Urządzenie pochodzi od firmy Viano – polskiego producenta elektroniki, który specjalizuje się w tworzeniu tego rodzaju sprzętu. Odstraszacz emituje ultradźwięki o zmiennej częstotliwości w zasięgu do 200 m. Urządzenie zasilane jest napięciem 12 V, a jego wydajność prądowa to 15 mA.

Odstraszacz samochodowy Viano OS2.

Odstraszacz samochodowy Viano OS2.

Problem gryzoni w pojazdach mechanicznych

Bardzo często można usłyszeć wśród właścicieli samochodów o poważnym problemie, którego skutki są uciążliwe, a nawet mogą być groźne dla zdrowia i życia osób korzystających z pojazdu. Niewielkie dzikie zwierzęta takie jak szczury, myszy czy kuny (przede wszystkim gryzonie) często wchodzą pod maski lub podwozia aut i – przemieszczając się wewnątrz – „otwierają sobie drogę”, przegryzając rurki i przewody.

 

Przyczyną często jest chęć schronienia się w ciepłym miejscu, poszukiwanie pokarmu lub miejsca na nowe gniazdo. Niestety najczęściej skutkiem tego są przerwane mniej lub bardziej istotne dla bezpieczeństwa jazdy przewody elektryczne albo rurki z płynami. Jeżeli okaże się, że wskutek takich wydarzeń przestała działać klimatyzacja lub światła drogowe – problem jest jedynie uciążliwy. W przypadku jeżeli zostanie przerwany na przykład przewód hamulcowy – kierowca i pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego mogą przypłacić poczynania myszy zdrowiem albo nawet życiem. Zatem, jak pozbyć się szkodników spod maski?

Naklejka znamionowa została umieszczona na tylnej ściance urządzenia.

Naklejka znamionowa została umieszczona na tylnej ściance urządzenia.

Czym odstraszyć gryzonie

Oferowany odstraszacz jest doskonale przystosowany do skutecznego płoszenia zwierząt stwarzających zagrożenie dla pojazdów podczas postoju i nieobecności człowieka w pobliżu. Straszak emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości, które są nieprzyjemne dla większości gryzoni. Zwierzętom nie dzieje się krzywda, ale jednocześnie ultradźwiękowy odstraszacz utrzymuje je w bezpiecznej odległości.

 

Warto zaznaczyć, że projektanci pomyśleli także o naszych pupilach, ponieważ generowane fale dźwiękowe nie oddziałują ani na psy, ani na koty. W niewielkiej obudowie znajdują się dwa duże buzzery (specjalne głośniczki), które po wyłączeniu silnika zaczynają głośno i stale emitować ultradźwięki. Częsta zmiana częstotliwości ma za zadanie skutecznie chronić przed przyzwyczajeniem gryzoni do danej wysokości dźwięku

Odstraszacz posiada również przycisk umożliwiający wyłączenie urządzenia.

Odstraszacz posiada również przycisk umożliwiający wyłączenie urządzenia.

Prosty montaż i bezobsługowe korzystanie

Odstraszacze samochodowe Viano najczęściej montowane są pod maską pojazdu. Dzięki temu dźwięk jest najsilniejszy w miejscu, gdzie jest najwięcej potencjalnie zagrożonych elementów, a jednocześnie fale skutecznie rozchodzą się również na zewnątrz samochodu, nie pozwalając na zbliżanie się gryzoni. Projektanci pomyśleli o każdym szczególe – elektroniczny odstraszacz jest przystosowany do zasilania przez standardowy akumulator samochodowy. Urządzenie ma wyprowadzone przewody zakończone oczkowymi konektorami dopasowanymi do podłączenia do klem akumulatora.

 

Montaż jest szybki i prosty – polega na przykręceniu kilku śrubek i nakrętek. Nie musisz obawiać się, że odbiornik energii elektrycznej będzie powodem problemów z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju. Straszak mimo ponadprzeciętnej mocy (wśród tego rodzaju urządzeń) jest energooszczędny: na naładowanym akumulatorze jest w stanie nieprzerwanie pracować nawet przez kilka miesięcy.

 

Warto zaznaczyć, że oferowane urządzenie wyróżnia się trwałym układem elektronicznym (opartym na tranzystorach) oraz wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, jakie panują w Polsce. Producent zapewnił użytkownikowi całkowitą bezobsługowość sprzętu i wygodę użytkowania – odstraszacz automatycznie włącza się w momencie zakończenia pracy silnika i wyłącza się po uruchomieniu pojazdu.

Przewody do zasilania odstraszacza zakończone są konektorami zapewniającymi łatwą instalację urządzenia.


Przewody do zasilania odstraszacza zakończone są konektorami zapewniającymi łatwą instalację urządzenia.

Specyfikacja techniczna

  • Zasilanie: 12 V
  • Pobór prądu: 15 mA
  • Kąt emisji ultradźwięku: do 120°
  • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
  • Temperatura pracy: od -30°C do 70°C
  • Wymiary: 85 x 65 x 36 mm

 

Jak skutecznie odstraszyć gryzonie?

Kuny, a nawet szczury lub myszy mogą wyrządzić znaczne szkody w samochodach, narażając właścicieli pojazdów na kosztowne naprawy i stwarzając zagrożenie drogowe. Nowoczesny samochodowy odstraszacz gryzoni to jedyny w pełni bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób na pozbycie się problemu intruzów pod maską lub podwoziem auta.

Wielką zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie powoduje on śmierci ani uszkodzenia ciała zwierząt. Jego zadaniem jest wyłącznie zapewnienie, że nie będą one zbliżały się do samochodu ani przebywały w jego otoczeniu.

Odstraszacz do samochodu produkowany w Polsce

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2 to urządzenie stworzone przez polskich konstruktorów. Emituje on ultradźwięki o częstotliwości, która nieustannie zmienia się w czasie pracy urządzenia. Pozostają one całkowicie niesłyszalne dla ludzkiego ucha, jednak dla kun czy szczurów słyszalne są z odległości 200 m.

Odstraszacz może pracować w szerokim zakresie temperatur, od -30°C do 70°C. Jest zasilany z akumulatora samochodowego poprzez przewody zakończone konektorami oczkowymi. Uruchomienie urządzenia następuje automatycznie po wyłączeniu silnika.


Napięcie zasil. od 12.0 V
Napięcie zasil. do 12.0 V
Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 4 cm
Głębokość opakowania 12.5 cm
Masa opakowania 0.114 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Jiří 23.02.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: