Filtruj według
Cena
282 339
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Odstraszacze wróbli

Ilość produktów: 2
Loading...

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

Jak pozbyć się problemu ptaków niszczących uprawy , sady albo budynki? Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie solarnego odstraszacza ptaków polskiej firmy Viano ....
5.0 (4)
Indeks: VIA-16628
Indeks: VIA-16628
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 338,80 zł Cena 338,80 zł
  • Darmowa dostawa

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i...
4.6 (9)
Indeks: VIA-16627
Indeks: VIA-16627
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 282,30 zł Cena 282,30 zł
  • Darmowa dostawa

Małe szkodniki…

Z obecnością wróbli w życiu miast i wsi wiąże się pewien paradoks. Z jednej strony bowiem mogą – podobnie jak np. gołębie – zanieczyszczać balkony, parapety, dachy oraz otwarte poddasza. Ptasie odchody mogą uszkodzić m.in. elementy infrastruktury (zwłaszcza te ozdobne).

Są utrapieniem także na zabytkowych rynkach miast z postojami dorożek, ponieważ chętnie wydziobują owies pozostawiony po karmieniu koni. Są wprawdzie czujniejsze i bardziej płochliwe niż gołębie, ale też na tyle oswojone z miejskim gwarem, że – spłoszone na chwilę – szybko powracają na poprzednie miejsce. Dlatego też odpowiedź na pytanie, jak odstraszyć wróble z najbliższego otoczenia domu, wymaga znalezienia rozwiązania, które będzie „czuwało” przez cały czas. Dużą zaletą odstraszaczy wróbli jest niezależne działanie praktycznie bez żadnej ingerencji użytkownika.

Jeszcze większy problem z obecnością ptaków odnotowują rolnicy, sadownicy, a nawet prywatni właściciele ogrodów. Małe ptaki przemieszczają się bowiem stadami liczącymi dziesiątki osobników, pożywiając się ziarnem zbóż, niszcząc uprawy, a także wydziobując owoce. Z tego względu na polach uprawnych konieczne okazują się odstraszacze ptaków, które zdołają odpędzić intruzów, jeszcze zanim zdążą oni zaszkodzić uprawom.

… o które trzeba dbać!

Rozważając jakiekolwiek działania podejmowane w celu przepłoszenia małych szkodników trzeba pamiętać, że wróbel domowy jest w Polsce objęty ochroną gatunkową. Jednak nie tylko z tego względu odstraszacz wróbli powinien działać w sposób nieinwazyjny. Coraz więcej osób bowiem świadomie poszukuje takich sposobów ochrony upraw, które nie wyrządzą szkód zwierzętom, a jedynie zmuszą je do poszukiwania innych miejsc żerowania.

To w pełni humanitarne rozwiązanie – bo przecież w zupełności wystarczy zwierzęta odpędzić, nie wyrządzając im żadnej krzywdy. Z tego względu optymalny odstraszacz na wróble to taki, który działa w sposób systematyczny i przez długi czas, jednak nie wywiera żadnego trwałego wpływu na środowisko. Zamiast szukać wskazówek, jak zrobić odstraszacz ptaków samodzielnie, lepiej sięgnąć po gotowe rozwiązania, które działają w opisany powyżej sposób. Wizualny odstraszacz ptaków to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu m.in. wróble będą trzymać się z dala np. od balkonów. Emitowane światło (podobnie jak światło stroboskopowe) działa odstraszająco na ptactwo.

Skuteczne odstraszacze ptaków (ultradźwiękowy odstraszacz ptaków)

Dobór odpowiedniego urządzenia do płoszenia skrzydlatych intruzów zależy od miejsca, w którym ma być ono stosowane. Jeśli zależy nam na tym, by odstraszacz ptaków zabezpieczał np. balkon lub taras, musimy wybrać urządzenie, które będzie neutralne zarówno dla ludzkiego ucha, jak i dla domowych pupili. Ponadto w kategorii odstraszacze zwierząt można znaleźć odstraszacze kun, odstraszacze myszy i szczurów, odstraszacze zwierząt do samochodów i wiele innych.

Dźwiękowy odstraszacz ptaków (odstraszacz wróbli) – najważniejsze informacje

Optymalny okazuje się tu specjalny ultradźwiękowy odstraszacz na wróble, czasem wyposażony dodatkowo w sygnały świetlne, które wywołują u przylatujących na balkon zwierząt zaniepokojenie. Natomiast w przypadku upraw – pól, ogrodów czy plantacji – potrzebne są rozwiązania o szerokim zasięgu. Tego typu odstraszacze ptaków mają najczęściej postać niewielkiego urządzenia wyposażonego w głośnik i czujnik ruchu.

Po wykryciu przez czujnik obecności np. wróbli, z głośnika emitowany jest donośny (przekraczający 100 dB) odgłos, naśladujący np. głosy ptaków drapieżnych, czyli naturalnych wrogów małych ptaków. Takie rozwiązanie płoszy zwierzęta, nie wyrządzając im żadnej szkody i wykorzystując naturalne instynkty ucieczki. Dzięki obecności dodatkowych czujników zmierzchowych, nowoczesny odstraszacz wróbli pracuje nieco ciszej w porze nocnej, niż za dnia.