Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

Indeks: VIA-16628 EAN: 5903111328177

Jak pozbyć się problemu ptaków niszczących uprawy, sady albo budynki? Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie solarnego odstraszacza ptaków polskiej firmy Viano. Urządzenie stanowi nowoczesną alternatywę popularnego stracha na wróble, ale nie imituje obecności człowieka – w zamian za to emituje dźwięki podobne do tych, jakie wydają duże drapieżne ptaki.

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1
338,80 zł
275,45 zł netto
Zapłać później
Brak potwierdzonej daty dostępności
Produkt niedostępny
Producent: Viano

Opis produktu: Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

Jak pozbyć się problemu ptaków niszczących uprawy, sady albo budynki? Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie solarnego odstraszacza ptaków polskiej firmy Viano. Urządzenie stanowi nowoczesną alternatywę popularnego stracha na wróble, ale nie imituje obecności człowieka – w zamian za to emituje dźwięki podobne do tych, jakie wydają duże drapieżne ptakiOdstraszacz to sprzęt, który nie krzywdzi zwierząt, a jedynie przekazuje im sygnały, które są naturalnie rozumiane przez gołębie, wrony czy wróble jako sygnał sugerujący oddalenie się z danego obszaru.

Odstraszacz imituje dźwięki ptaków drapieżnych.

Odstraszacz imituje dźwięki ptaków drapieżnych.

Szkodliwość ptaków

Wiele osób mających własne budynki, ogrody lub pola uprawne boryka się z problemem szkodliwości ptaków takich jak gołębie, wrony, wróble czy szpaki. Zwierzęta te potrafią niestety generować poważne straty finansowe, zanieczyszczając budynki, wykradając cenne plony takie jak czereśnie i winogrona w ogrodach i sadach albo ziarna na polach uprawnych. Właśnie z tego powodu nadal stosuje się takie rozwiązania, jak strach na wróble. Nowoczesnym i znacznie skuteczniejszym sposobem radzenia sobie ze szkodliwością ptaków może być solarny odstraszacz Viano.

Uchwyt został już do obudowy odstraszacza.

Uchwyt został już do obudowy odstraszacza.

Systemy odstraszania ptaków

Odstraszacz wyposażony jest w duży i wydajny głośnik, dzięki któremu jest w stanie ochraniać teren nawet do czterech tysięcy metrów kwadratowych. Aby zapewnić możliwość regulacji zasięgu działania, urządzenie ma wbudowany potencjometr wpływający na głośność emitowanych sygnałów. Warto zwrócić również uwagę na zamontowany radar (sonar), który potrafi wykryć ruch w promieniu 360° na odległość nawet do 12 metrów. Straszak może działać, łącząc funkcjonalność dwóch trybów: pierwszego, który odpowiada za generowanie sygnałów dźwiękowych co określoną jednostkę czasu (od 1 minuty do 120 minut), oraz drugiego, który uruchamia go po wykryciu ruchu w okolicy.

Urządzenie zasilane jest przez zasilacz sieciowy dołączony do zestawu.

Urządzenie zasilane jest przez zasilacz sieciowy dołączony do zestawu.

Praca z energii słonecznej

Urządzenie może sprawdzić się nie tylko do ochrony budynków przed ptactwem, ale również na oddalonych od miast polach i sadach. Można je stosować w każdym miejscu, niezależnie od dostępności sieci elektrycznej – jedynie ważne jest, aby docelowe miejsce zapewniało stały dostęp do światła słonecznego w ciągu dnia. Chodzi o to, aby sprzęt mógł codziennie ładowawać akumulatory za pomocą wbudowanych baterii słonecznych. Ilość energii potrzebnej w ciągu doby jest niewielka dzięki bardzo wysokiej wydajności odstraszacza oraz dzięki systemom oszczędnościowym takim jak czujnik zmierzchu, który powstrzymuje pracę wieczorem, aby wznowić ją wraz ze wschodem słońca (zdecydowana większość ptaków prowadzi dzienny tryb życia).

Dzięki dodatkowemu zasilaniu urządzenie pobiera jeszcze mniej energii elektrycznej z naszej sieci.

Dzięki dodatkowemu zasilaniu urządzenie pobiera jeszcze mniej energii elektrycznej z naszej sieci.

Wytrzymałe komponenty to gwarancja długiej, bezawaryjnej pracy

Urządzenie jest znakomicie przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych, jakich doświadcza się w Polsce. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości odpornych komponentów odstraszacz jest w stanie pracować w temperaturach nawet w mrozie, już od -30°C, aż do 40°C.

Urządzenia są przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur.

Urządzenia są przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur.

Autonomiczny odstraszacz na ptaki

Dzięki swojej wydajności i bardzo dobremu przystosowaniu do trudnych warunków, urządzenie jest praktycznie całkowicie autonomiczne. Ustawione systemy załączają się automatycznie, a akumulator jest stale doładowywany energią słoneczną. Inwestycja w odstraszacz ptaków to pieniądze, które zwrócą się bardzo szybko, dzięki zapobieganiu kosztownym w skutkach zniszczeniom.

Specyfikacja techniczna

 • Zasilanie: solarne 12 V lub 230 V
 • Pobór prądu czuwanie: 6 mA
 • Maksymalny pobór prądu: 20 mA
 • Kąt detekcji: 360° (w pionie i poziomie)
 • Kąt emisji dźwięku: 310°
 • Moc dźwięku: 120 dB
 • Detekcja ruchu: czujnik radarowy
 • Temperatura pracy: od -30°C do +70°C
 • Obszar działania: do 4000 m2
 • Wymiary: 225 x 160 mm
 • Masa: 1,3 kg

Skuteczny odstraszacz wron i innych ptaków

Ptaki mogą poczynić znaczne szkody w rolnictwie i sadownictwie. Jednocześnie długo stosowane, tradycyjne metody ich odstraszania po pewnym czasie okazują się nieskuteczne – zwierzęta mogą bowiem przyzwyczajać się do obecności np. popularnych niegdyś „strachów” na wróble, ustawianych na polach.

O wiele efektywniejszą, a przy tym wciąż w pełni bezpieczną dla wron, gołębi, szpaków czy wróbli metodą odstraszania są urządzenia naśladujące odgłosy ptaków drapieżnych. Wykorzystują one bowiem głęboko zakorzeniony, instynktowny lęk przed naturalnym wrogiem.

Dlaczego warto stosować dźwiękowy odstraszacz ptaków?

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1 to źródło niepokojących dźwięków, które pozostaje całkowicie niewidoczne dla intruzów. Urządzenie stworzyła polska firma Viano. Odstraszacz zasilany jest z sieci elektrycznej lub za pośrednictwem wbudowanych baterii słonecznych.

Urządzenie oferuje zasięg do 4 tys. m2 i może pracować w szerokim zakresie temperatur, od -30 °C do 40°C. Użytkownik ma dostęp do regulacji głośności emitowanych odgłosów, a tym samym wpływa na zasięg działania.

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Szerokość opakowania 24.5 cm
Wysokość opakowania 20 cm
Głębokość opakowania 20 cm
Masa opakowania 1.436 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Dietmar 24.07.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Stosunek ceny do wydajności jest świetny! Niemiecki opis produktu byłby miły. Dużą zaletą jest praca solarna - działa bezawaryjnie od dwóch tygodni. Czy dźwięki ostrzegawcze wydawane przez gatunki ptaków, które mają zostać przepędzone, byłyby skuteczniejsze? Mam do czynienia tylko z kilkoma dzielnymi szpakami (wcześniej kręciły się masowo po moich drzewach owocowych). Wróbli stało się niezauważalnie mniej.
Arkadiusz 02.07.2023 Potwierdzony zakup
Georg 16.02.2024 Potwierdzony zakup
Antonín 11.09.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: