Filtruj według

Cena
74 390
Producent
Więcej (433) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Mierniki oświetlenia

Ilość produktów: 3
Loading...

Miernik luxometr, luksomierz Benetech GM1010 - 200000lx

Urządzenie pozwala zmierzyć w czasie rzeczywistym natężenie oświetlenia w zakresie do 200 000 lx z dokładnością 3 %. Miernik wyposażony został w podświetlany wyświetlacz.
Indeks: BNT-10774
Indeks: BNT-10774
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(SPRAWDŹ ILOŚĆ)
Cena podstawowa 74,90 zł Cena 74,90 zł
  • Darmowa dostawa

Miernik luxometr, luksomierz UNI-T UT381

Urządzenie pozwala zmierzyć w czasie rzeczywistym natężenie oświetlenia w zakresie do 20 000 lx z dokładnością 3 %. Posiada również funkcje hold, możliwość rejestrowania danych...
Indeks: UPM-03236
Indeks: UPM-03236
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(SPRAWDŹ ILOŚĆ)
Cena podstawowa 205,00 zł Cena 205,00 zł
  • Darmowa dostawa
  • Wyprzedaż!

Miernik luxometr, luksomierz CEM DT-1309

Urządzenie pozwala zmierzyć w czasie rzeczywistym natężenie oświetlenia w zakresie do 40 000 lx . Posiada również funkcje hold, możliwość rejestrowania danych oraz pomiar...
Indeks: UPM-11941
Indeks: UPM-11941
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(SPRAWDŹ ILOŚĆ)
Cena podstawowa 390,00 zł Cena 390,00 zł
  • Darmowa dostawa

Fizyka pomiarów oświetlenia – garść teorii dla początkujących

Osoby nie zaznajomione z pojęciami stosowanymi w pomiarach oświetlenia mogą łatwo dać się zbić z tropu – postarajmy się zatem nieco przybliżyć ten temat. Podstawową jednostką światłości danego źródła światła (np. diody LED lub żarówki) jest kandela (oznaczana symbolem cd). Nie wchodząc w szczegóły fizyczne można przyjąć, że jest to ilość światła odpowiadająca w przybliżeniu jednej, zwyczajnej świecy (tak było zresztą naprawdę, aż do 1948 roku, gdy jednostka ta została matematycznie ukonstytuowana w układzie SI). Pojęcie to jest podstawą do zdefiniowania tzw. strumienia świetlnego, określającego światłość przypadającą na określony kąt rozsyłu fal świetlnych. Jego jednostką jest lumen (lm). Z kolei ten, odniesiony do powierzchni, na którą pada (w metrach kwadratowych) daje użyteczną jednostkę – luks (lx), będącą miarą natężenia oświetlenia, przy czym 1lx = 1 lm / m2. I właśnie z tej ostatniej chętnie korzystają producenci mierników oświetlenia, logicznie nazwanych luksomierzami.

Zastosowania luksomierzy

Mierniki oświetlenia są podstawowym narzędziem pracy w firmach, zajmujących się produkcją wszelkiego rodzaju źródeł światła – diod LED, żarówek, modułów i taśm LED oraz innych tego typu urządzeń. Bardzo istotnym zastosowaniem luksomierzy są też badania zgodności natężenia światła w pomieszczeniu (czy też – ściślej mówiąc – na stanowisku roboczym) z normą, określającą minimalne ilości światła, niezbędne do wykonywania pracy w określonym charakterze. Przykładowo, do rozpoznania rysów twarzy niezbędne jest oświetlenie minimum 20 lx, podczas gdy do precyzyjnych prac mechanicznych czy jubilerskich konieczne jest natężenie rzędu 1000 lx. Utrzymanie właściwego poziomu oświetlenia jest zresztą niezbędne, aby nie dopuścić do uszkodzeń wzroku, spowodowanych nadmiernym jego wytężaniem.

Luksomierze w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli mierników oświetlenia, różniących się zarówno zakresem pomiarowym, jak i dodatkową funkcjonalnością. Najprostszy z nich – Benetech GM1010 – oferuje spory zakres pomiarowy od 0 do 200 000 lx i dokładność nie gorszą niż 4 % odczytu +/- 10 cyfr znaczących. Miernik UNI-T UT381 pracuje w zakresie do 20 000 lx i pozwala na rejestrowanie danych pomiarowych, z kolei luksomierz CEM DT-1309, oprócz wygodnej głowicy pomiarowej, podłączonej spiralnym przewodem do miernika, oferuje funkcję wykrywania wartości szczytowych (PEAK) oraz interfejs USB do łączenia z komputerem.